Sabtu, 10 November 2018
England - FA Cup
10 Nov  
-
Aldershot Town
1 - 3
Bradford City
02:55
Haringey Borough
0 - 0
AFC Wimbledon
19:30
Maidenhead United FC
0 - 0
Portsmouth
FT
Maidenhead United
0 - 4
Portsmouth
FT
Accrington Stanley
1 - 0
Colchester United
FT
Barnsley
1 - 1
Notts County
FT
Bromley
1 - 3
Peterborough United
FT
Bury
5 - 0
Dover
FT
Chesterfield
1 - 1
Billericay
FT
Crewe Alexandra
0 - 1
Carlisle United
FT
Ebbsfleet United
0 - 0
Cheltenham Town
FT
Exeter City
2 - 3
Blackpool
FT
Gillingham
0 - 0
Hartlepool United
FT
Grimsby Town
3 - 1
Milton Keynes Dons
FT
Lincoln City
3 - 2
Northampton Town
FT
Luton Town
2 - 0
Wycombe Wanderers
FT
Maidstone
2 - 1
Macclesfield Town
FT
Metropolitan Police
0 - 2
Newport County
FT
Morecambe
0 - 0
FC Halifax Town
FT
Oxford United
0 - 0
Forest Green Rovers
FT
Plymouth Argyle
1 - 0
Stevenage
FT
Rochdale
2 - 1
Gateshead FC
FT
Scunthorpe United
2 - 1
Burton Albion
FT
Southend United
1 - 1
Crawley Town
FT
Southport
2 - 0
Boreham Wood
FT
Sutton United
0 - 0
Slough Town
FT
Swindon Town
2 - 1
York City
FT
Torquay United
0 - 1
Woking
FT
Tranmere Rovers
3 - 3
Oxford City
FT
Walsall
3 - 2
Coventry City
FT
Yeovil Town
1 - 3
Stockport County
England - Championship
10 Nov  
FT
Birmingham City
3 - 3
Hull City
FT
Blackburn Rovers
1 - 1
Rotherham United
FT
Bolton Wanderers
0 - 1
Swansea City
FT
Bristol City
0 - 1
Preston North End
FT
Derby County
0 - 3
Aston Villa
FT
Middlesbrough
2 - 0
Wigan Athletic
FT
Norwich City
4 - 3
Millwall
FT
Nottingham Forest
0 - 0
Stoke City
FT
Queens Park Rangers
3 - 2
Brentford
FT
Reading
2 - 2
Ipswich Town
FT
Sheffield United
0 - 0
Sheffield Wednesday
England - National League North
10 Nov  
22:00
Brackley Town
0 - 0
Blyth Spartans
22:00
Chester FC
0 - 0
Altrincham
22:00
Curzon
0 - 0
Bradford PA
22:00
Hereford
0 - 0
FC United of Manchester
22:00
Nuneaton Borough FC
0 - 0
Kidderminster Harriers
22:00
Telford
0 - 0
Boston United
Postp.
Ashton United
0 - 0
Alfreton Town
Postp.
Chorley
0 - 0
Darlington
Postp.
Southport
0 - 0
Guiseley
Postp.
Spennymoor Town FC
0 - 0
Stockport County
Postp.
York City
0 - 0
Leamington
England - National League South
10 Nov  
22:00
Eastbourne Borough
0 - 0
Hungerford Town
22:00
Hemel Hempstead
0 - 0
Gloucester City
22:00
St.Albans
0 - 0
Chippenham Town
22:00
Wealdstone
0 - 0
Bath City
Postp.
Billericay
0 - 0
Slough Town
Postp.
Concord Rangers
0 - 0
Slough Town
Postp.
Dartford
0 - 0
Hampton & Richmond
Postp.
Oxford City
0 - 0
East Thurrock United
Postp.
Weston Super Mare
0 - 0
Chelmsford
Postp.
Woking
0 - 0
Welling United
England - Premier League
10 Nov  
FT
Cardiff City
2 - 1
Brighton & Hove Albion
FT
Huddersfield Town
1 - 1
West Ham United
FT
Leicester City
0 - 0
Burnley
FT
Newcastle United
2 - 1
AFC Bournemouth
FT
Southampton
1 - 1
Watford
Italy - Serie B
10 Nov  
FT
Perugia
2 - 1
Crotone
FT
Ascoli
2 - 3
Padova
FT
Carpi
2 - 2
Benevento
FT
Salernitana
1 - 0
Spezia
FT
Cremonese
1 - 0
Livorno
Italy - Serie A
10 Nov  
FT
Frosinone
1 - 1
Fiorentina
FT
Torino
1 - 2
Parma
Italy - Serie C:: group C
10 Nov  
20:30
Rieti
0 - 0
Potenza
20:30
Matera
0 - 0
Viterbese
20:30
US Casertana 1908
0 - 0
Trapani
20:30
Reggina
0 - 0
Paganese
Live86'
Virtus Francavilla
1 - 0
Siracusa Calcio
Spain - LaLiga 1|2|3
10 Nov  
FT
Cadiz
2 - 0
Reus
Spain - Segunda B:: group II
10 Nov  
22:00
SCD Durango
0 - 0
Real Union de Irun
23:00
Arenas Club de Getxo
0 - 0
RS Gimnastica de Torrelavega
23:00
CD Mirandes
0 - 0
SD Amorebieta
Spain - Segunda B:: group III
10 Nov  
23:00
Atletico Levante UD
0 - 0
Cf Peralada
23:00
Espanyol Barcelona B
0 - 0
Ontinyent CF
Spain - LaLiga Santander
10 Nov  
FT
Levante
2 - 1
Real Sociedad
FT
Real Valladolid
0 - 0
Eibar
FT
Getafe
0 - 1
Valencia CF
Germany - Regionalliga Nord
10 Nov  
19:00
Wolfsburg II
0 - 0
SV Werder Bremen II
19:30
SC Weiche Flensburg
0 - 0
SSV Jeddeloh
Germany - Regionalliga Südwest
10 Nov  
01:30
FC 08 Homburg-Saar
0 - 0
Offenbacher FC Kickers 1901
20:00
1. FSV Mainz 05 II
0 - 0
SV Waldhof Mannheim 07
20:00
FC-Astoria Walldorf
0 - 0
TSG Balingen 1848
20:00
FSV Frankfurt 1899
0 - 0
Freiburg II
20:00
SC Hessen Dreieich
0 - 0
1. FC Saarbrucken
20:00
SSV Ulm 1846
0 - 0
TSV Steinbach 1921
20:00
SV 07 Elversberg
0 - 0
FK 03 Pirmasens
20:00
VfR Wormatia 08 Worms
0 - 0
VfB Stuttgart II
Germany - Bundesliga
10 Nov  
02:30
Hannover 96
0 - 0
Wolfsburg
FT
1. FC Nürnberg
0 - 2
VfB Stuttgart
FT
Hoffenheim
2 - 1
Augsburg
FT
Fortuna Düsseldorf
4 - 1
Hertha BSC
FT
Freiburg
1 - 3
Mainz 05
FT
Werder Bremen
1 - 3
Borussia Mönchengladbach
Germany - 3rd Liga
10 Nov  
01:00
FC Würzburger Kickers
0 - 0
FSV Zwickau
20:00
TSV 1860 München
0 - 0
Hallescher FC
20:00
Eintracht Braunschweig
0 - 0
KFC Uerdingen
20:00
Energie Cottbus
0 - 0
Sportfreunde Lotte
20:00
Hansa Rostock
0 - 0
1. FC Kaiserslautern
20:00
SV Meppen
0 - 0
Karlsruher SC
20:00
VfR Aalen
0 - 0
VfL Osnabrück
Germany - Regionalliga Bayern
10 Nov  
01:00
1. FC Schweinfurt 05
0 - 0
SV Schalding-Heining
20:00
FC Memmingen
0 - 0
VfR Garching
20:00
SV Heimstetten
0 - 0
SpVgg Bayreuth
20:00
Burghausen
0 - 0
FC Pipinsried
20:00
Greuther Fuerth II
0 - 0
FV Illertissen
20:00
TSV 1860 Rosenheim
0 - 0
SV Viktoria Aschaffenburg
20:00
TSV Buchbach
0 - 0
Augsburg II
20:00
VfB Eichstatt
0 - 0
FC Ingolstadt II
Germany - Regionalliga Nordost
10 Nov  
01:00
FC Rot-Weiss Erfurt
0 - 0
SV Babelsberg
19:30
Chemnitzer FC
0 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
19:30
FSV Optik Rathenow
0 - 0
FSV Wacker 90 Nordhausen
19:30
VSG Altglienicke
0 - 0
BFC Dynamo
19:30
VfB Auerbach 1906
0 - 0
FSV Union Furstenwalde
Germany - 2nd Bundesliga
10 Nov  
00:30
SC Paderborn 07
0 - 0
Holstein Kiel
00:30
SV Sandhausen
0 - 0
MSV Duisburg
FT
1. FC Köln
8 - 1
SG Dynamo Dresden
FT
FC Erzgebirge Aue
1 - 3
Hamburger SV
FT
FC St. Pauli
1 - 1
1. FC Heidenheim 1846
Germany - Regionalliga West
10 Nov  
19:00
FC Koeln II
0 - 0
Wuppertal
20:00
1. Fc Kaan-Marienborn
0 - 0
Bonner SC
20:00
Borussia Mönchengladbach II
0 - 0
Viktoria Koeln 1904
20:00
RW Essen
0 - 0
Fortuna Düsseldorf II
20:00
SC Verl
0 - 0
Oberhausen
20:00
SV 19 Straelen
0 - 0
SG Wattenscheid 09
20:00
SV Lippstadt 08
0 - 0
SC Wiedenbruck
20:00
TV Herkenrath
0 - 0
Rodinghausen
21:30
Alemannia Aachen
0 - 0
Borussia Dortmund II
France - Ligue 1
10 Nov  
02:45
Lille
0 - 0
Strasbourg
FT
Guingamp
2 - 4
Lyon
France - Ligue 2
10 Nov  
02:00
Le Havre
0 - 0
Sochaux
02:00
AJ Auxerre
0 - 0
Niort
02:00
Clermont Foot
0 - 0
Orleans
02:00
FC Lorient
0 - 0
Paris FC
02:00
Gazelec Ajaccio
0 - 0
Troyes
02:00
Grenoble
0 - 0
AC Ajaccio
02:00
Chateauroux
0 - 0
FC Metz
02:00
Red Star
0 - 0
AS Beziers
FT
Valenciennes FC
4 - 2
Lens
France - National
10 Nov  
02:00
Dunkerque
0 - 0
Lyon la Duchere
02:00
FC Chambly
0 - 0
Entente Ssg
02:00
Pau FC
0 - 0
Jeanne d' Arc
02:00
Rodez
0 - 0
Quevilly
02:00
Tours FC
0 - 0
Boulogne
02:00
Avranches
0 - 0
Cholet
02:00
US Marignane
0 - 0
Concarneau
02:00
Villefranche Sur Saone
0 - 0
Bourg en Bresse Peronnas
FT
Le Mans FC
1 - 0
Laval
Belgium - First Division A
10 Nov  
02:30
Royal Antwerp
0 - 0
Oostende
Belgium - First Division B:: 1st stage
10 Nov  
02:30
Tubize
0 - 0
Westerlo
02:30
Roeselare
0 - 0
OH Leuven
02:30
Lommel
0 - 0
KFCO Beerschot-Wilrijk
02:30
KV Mechelen
0 - 0
Union St.-Gilloise
Portugal - Primeira Liga
10 Nov  
02:00
Moreirense
0 - 0
Portimonense
04:15
Vitoria de Setubal
0 - 0
Feirense
FT
Aves
2 - 1
Rio Ave
FT
Belenenses
0 - 0
Boavista
Portugal - Segunda Liga
10 Nov  
FT
FC Penafiel
1 - 0
Benfica B
FT
Academico de Viseu
1 - 0
Mafra
FT
Sporting Farense
2 - 2
Vitoria de Guimaraes B
Scotland - Premiership
10 Nov  
02:45
Aberdeen
0 - 0
Hibernian
FT
Dundee FC
1 - 1
St. Mirren
FT
Hearts
0 - 1
Kilmarnock
FT
St.Johnstone
4 - 0
Hamilton Academical
Scotland - Championship
10 Nov  
FT
Ayr United
1 - 1
Queen of South
FT
Dunfermline Athletic
0 - 1
Falkirk
FT
Greenock Morton
0 - 2
Alloa Athletic
FT
Partick Thistle
0 - 1
Inverness CT
FT
Ross County
0 - 1
Dundee United
Scotland - League 1
10 Nov  
FT
Arbroath
2 - 0
Montrose
FT
Brechin City
4 - 0
Forfar Athletic
FT
Dumbarton
2 - 1
Stenhousemuir
FT
East Fife
2 - 1
Raith Rovers
FT
Stranraer
1 - 2
Airdrieonians
Scotland - League 2
10 Nov  
FT
Albion Rovers
1 - 2
Edinburgh City
FT
Annan Athletic
0 - 2
Cowdenbeath
FT
Clyde
1 - 1
Stirling Albion
FT
Elgin City
2 - 4
Berwick Rangers
FT
Queen's Park
2 - 0
Peterhead
International - Friendlies :: women
10 Nov  
FT
Germany
5 - 2
Italy
Denmark - Superliga
10 Nov  
01:00
Broendby If
0 - 0
AGF
FT
AC Horsens
1 - 1
SonderjyskE
Denmark - 2nd Division:: group 1
10 Nov  
18:00
Odder IGF
0 - 0
Skive
19:00
Tarup-Paarup IF
0 - 0
Aarhus Fremad
19:00
Vejgaard B
0 - 0
Kolding IF
19:30
Kjellerup IF
0 - 0
FC Sydvest 05
20:00
Jammerbugt FC
0 - 0
Brabrand
Denmark - 2nd Division:: group 2
10 Nov  
19:00
Skovshoved IF
0 - 0
BK Marienlyst
20:00
BK Frem
0 - 0
Middelfart
20:00
Hillerod
0 - 0
Slagelse BI
20:00
Vanlose
0 - 0
BK Avarta
21:00
Bronshoj BK
0 - 0
B 93 Copenhagen
Sweden - Superettan
10 Nov  
FT
Falkenbergs FF
0 - 2
GAIS
FT
Gefle
2 - 2
AFC Eskilstuna
FT
Helsingborg
3 - 1
Varbergs BoIS FC
FT
IK Brage
1 - 1
Degerfors
FT
IK Frej Taeby
1 - 0
IFK Vaernamo
FT
Joenkoepings Soedra
0 - 0
Norrby
FT
Oergryte IS
4 - 0
Landskrona BoIS
FT
Oesters IF
1 - 4
Halmstads BK
Austria - Erste Liga
10 Nov  
01:10
FC Liefering
0 - 0
FC Wacker Innsbruck (A)
01:10
Floridsdorfer AC
0 - 0
Austria Wien (A)
01:10
Amstetten
0 - 0
FC Juniors OO
01:10
SV Horn
0 - 0
Kapfenberger SV
01:10
SV Lafnitz
0 - 0
Wiener Neustadt
02:30
Ried
0 - 0
BW Linz
FT
Vorwaerts Steyr
2 - 1
SK Austria Klagenfurt
Austria - Bundesliga
10 Nov  
FT
LASK
5 - 1
Admira Wacker
FT
SK Sturm Graz
0 - 0
SKN St. Poelten
FT
FC Wacker Innsbruck
1 - 0
Altach
Turkey - Super Lig
10 Nov  
00:00
Yeni Malatyaspor
0 - 0
Trabzonspor
FT
Konyaspor
2 - 0
Ankaragucu
FT
Erzurum BB
2 - 1
Goztepe
FT
Rizespor
1 - 2
Istanbul Basaksehir
FT
Kayserispor
0 - 3
Galatasaray
Turkey - 1st Lig
10 Nov  
17:30
Afjet Afyonspor
0 - 0
Hatayspor
17:30
Boluspor
0 - 0
Denizlispor
20:00
Balikesirspor
0 - 0
Genclerbirligi
20:00
Giresunspor
0 - 0
Karabukspor
Luxembourg - National Division
10 Nov  
FT
CS Fola Esch
4 - 1
US Hostert
Czech Republic - 1st League
10 Nov  
00:00
FK Mlada Boleslav
0 - 0
FK Dukla Prague
FT
Karvina
1 - 3
AC Sparta Prague
FT
1 FC Slovacko
0 - 1
FC Slovan Liberec
Czech Republic - 2nd league
10 Nov  
00:00
FC Vysocina Jihlava
0 - 0
FK Usti Nad Labem
16:15
Afk Chrudim
0 - 0
1.SK Prostejov
16:15
Sokolov
0 - 0
Mas Taborsko
16:15
Trinec
0 - 0
Zbrojovka Brno
Russia - 2nd Division:: west
10 Nov  
17:00
Veles
0 - 0
FC Murom
18:00
FC Torpedo Vladimir
0 - 0
Fc Chertanovo Moscow Ii
18:00
Leningradets
0 - 0
FK Kolomna
19:00
FC Tekstilshchik Ivanovo
0 - 0
FK Dolgoprudny
Russia - 2nd Division:: center
10 Nov  
17:00
FC Dynamo Bryansk
0 - 0
FC Metallurg Lipetsk
17:00
Saturn Ramenskoye
0 - 0
Kvant Obninsk
18:00
FC Strogino Moscow
0 - 0
FK Ryazan
19:00
FC Torpedo Moscow
0 - 0
FC Sokol Saratov
Russia - 1st Division
10 Nov  
11:00
FC Luch
0 - 0
FC Nizhny Novgorod
FT
FC Ska-Khabarovsk
2 - 1
FC Tyumen
FT
FC Rotor
1 - 0
FC Avangard Kursk
FT
FC Sibir Novosibirsk
1 - 0
Mordovya
FT
FC Krasnodar-2
2 - 0
FC Tambov
FT
FC Khimki
1 - 0
FC Shinnik Yaroslavl
FT
Torpedo Armavir
1 - 3
FC Chertanovo Moscow
FT
PFC Sochi
2 - 0
FC Zenit-2 St Petersburg
FT
FC Baltika Kaliningrad
1 - 0
Tom Tomsk
FT
FC Fakel Voronezh
3 - 0
FC Spartak-2 Moscow
Russia - Premier League
10 Nov  
FT
Ural
2 - 1
FC Orenburg
FT
Krylya Sovetov Samara
1 - 2
Republican FC Akhmat Grozny
FT
FC Rostov
0 - 0
FC Dinamo Moscow
Romania - Liga I
10 Nov  
02:00
CS Universitatea Craiova
0 - 0
Sepsi OSK
FT
Astra Giurgiu
1 - 2
CSM Politehnica Iasi
FT
FC Viitorul Constanta
0 - 0
Concordia Chiajna
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10 Nov  
FT
Botev Plovdiv
2 - 0
FK Septemvri Sofia
FT
Cherno More Varna
1 - 0
Levski Sofia
FT
FC Vereya
0 - 1
Etar
Belarus - Premier
10 Nov  
FT
Isloch
0 - 1
FK Vitebsk
FT
Gomel
0 - 2
FC Minsk
FT
Neman Grodno
1 - 1
Smolevichy
Latvia - Virsliga
10 Nov  
FT
RFS
0 - 1
FK Liepaja
FT
Riga FC
4 - 4
FK Spartaks
FT
Valmieras FK
1 - 0
FK Jelgava
FT
Ventspils
4 - 1
FS Metta/LU
Estonia - Premium liiga
10 Nov  
FT
FC Kuressaare
2 - 1
Paernu Linnameeskond
FT
FCI Levadia
2 - 1
Flora Tallinn
FT
Nomme JK Kalju
4 - 1
Trans Narva
FT
Paide Linnameeskond
4 - 1
Tulevik Viljandi
FT
Tammeka
2 - 1
Talinna Kalev
Israel - Ligat HaAl
10 Nov  
FT
Maccabi Netanya FC
0 - 1
Maccabi Petach Tikva
FT
Hapoel Haifa FC
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
FT
Hapoel Tel Aviv FC
0 - 0
Hapoel Raanana FC
Argentina - Primera Division
10 Nov  
05:00
Talleres
0 - 0
Aldosivi
07:00
Atletico Tucuman
0 - 0
Rosario Central
Argentina - Primera B Metropolitana
10 Nov  
22:00
CA San Miguel
2 - 2
Comunicaciones
FT
Ca Defensores Unidos
2 - 1
Club Atletico Atlanta
Argentina - Primera B Nacional
10 Nov  
07:00
Atletico de Rafaela
0 - 0
Central Cordoba Sde
Aband.
Brown de Adrogue
1 - 1
Agropecuario
Brazil - Serie B
10 Nov  
04:15
Vila Nova
0 - 0
Figueirense
05:30
Boa Esporte Clube
0 - 0
Brasil de Pelotas
05:30
Juventude
0 - 0
Ponte Preta
06:30
Coritiba
0 - 0
Goias
Colombia - Primera A:: clausura
10 Nov  
07:45
Chico FC
0 - 0
Atletico Huila
Mexico - Liga MX:: apertura
10 Nov  
08:00
Veracruz
0 - 0
Gallos Blancos Queretaro
10:00
Atlas
0 - 0
CF Pachuca
Georgia - Erovnuli Liga
10 Nov  
FT
Lokomotivi Tbilisi
1 - 1
Saburtalo
FT
Dila Gori
1 - 0
Kolkheti-1913 Poti
Indonesia - GO-JEK Liga 1
10 Nov  
13:30
Persipura Jayapura
0 - 0
Bali United Pusam
15:30
Persija Jakarta
0 - 0
PS TIRA
15:30
Pusamania Borneo
0 - 0
PSIS
18:30
Persebaya Surabaya
0 - 0
PSM Makassar
Algeria - Ligue 1
10 Nov  
FT
CR Belouizdad
4 - 1
MO Bejaia
Live50'
CS Constantine
2 - 2
DRB Tadjenant
Live52'
ES Setif
0 - 1
JS Saoura
Egypt - Premier League
10 Nov  
01:30
El Gounah
0 - 1
Smouha SC
Live49'
El Entag El Harby
0 - 1
El Zamalek
Morocco - Botola Pro
10 Nov  
01:00
Hassania Union Sport Agadir
0 - 0
Olympic Club de Safi
FT
Mouloudia Club Of Oujda
0 - 1
Ca Youssoufia Berrechid
Live49'
Moghreb Athletic De Tetouan
0 - 1
Rapide Oued Zem
Netherlands - Eredivisie
10 Nov  
02:00
PEC Zwolle
0 - 0
Willem II
Netherlands - Eerste Divisie
10 Nov  
02:00
Jong AZ
0 - 0
TOP Oss
02:00
Jong Ajax
0 - 0
NEC Nijmegen
02:00
Almere City FC
0 - 0
Cambuur
02:00
FC Den Bosch
0 - 0
FC Twente
02:00
FC Eindhoven
0 - 0
Telstar
02:00
FC Volendam
0 - 0
MVV Maastricht
02:00
Go Ahead Eagles
0 - 0
FC Dordrecht
02:00
RKC Waalwijk
0 - 0
Jong PSV
02:00
Roda JC Kerkrade
0 - 0
Helmond Sport
02:00
Sparta Rotterdam
0 - 0
Jong FC Utrecht
Norway - OBOS-ligaen:: qualification
10 Nov  
FT
Fredrikstad
1 - 1
KFUM
Switzerland - Challenge League
10 Nov  
02:00
Winterthur
0 - 0
Servette
FT
Schaffhausen
3 - 2
Chiasso
Greece - Football League
10 Nov  
20:00
Sparti
0 - 0
Ergotelis FC
20:00
Volos Nps
0 - 0
Apollon Pontou
Greece - Super League
10 Nov  
FT
Larisa AEL
2 - 0
PAS Giannina
Wales - Premier League
10 Nov  
02:45
Llandudno FC
0 - 0
Bala Town FC
02:45
TNS
0 - 0
Caernarfon Town FC
FT
Carmarthen
2 - 3
Cefn Druids
FT
Connah's Quay
2 - 2
Barry Town United FC
FT
Newtown
7 - 1
Llanelli AFC
Northern Ireland - Premiership
10 Nov  
FT
Ards
0 - 1
Crusaders
FT
Dungannon Swifts
2 - 1
Institute
FT
Glenavon
1 - 1
Warrenpoint Town
FT
Glentoran
0 - 1
Ballymena United
FT
Linfield
1 - 2
Coleraine
Cyprus - 1st League
10 Nov  
FT
APOEL Nicosia
3 - 0
Enosis Paralimni
FT
Ermis Aradippou
3 - 0
Pafos FC
Slovakia - Fortuna League
10 Nov  
FT
Trencin
0 - 2
Zilina
FT
Ruzomberok
0 - 1
DAC 1904 Dunajska Streda
FT
Zeleziarne Podbrezova
2 - 4
FK Senica
Ukraine - Premier League
10 Nov  
19:00
Desna
1 - 1
Poltava
FT
FC Lviv
1 - 1
Olimpik Donetsk
FT
Zorya Luhansk
2 - 1
Karpaty Lviv
FT
Desna
2 - 0
FC Chernomorets Odessa
Poland - 1st Liga
10 Nov  
02:45
GKS Tychy 71
0 - 0
OKS Odra Opole
FT
KS Warta Poznan
0 - 1
OKS Stomil Olsztyn
FT
ŁKS Łódź
2 - 0
Chrobry Glogow
FT
Bytovia Bytow
2 - 2
Termalica Nieciecza
FT
FKS Stal Mielec
6 - 1
RKS Garbarnia Krakow
FT
Sandecja Nowy Sacz
2 - 0
Chojnice
FT
Podbeskidzie Bielsko Biala
0 - 2
GKS Katowice
Poland - 2nd Liga
10 Nov  
19:00
ZKS Stal Stalowa Wola
0 - 0
Ks Row 1964 Rybnik
20:00
SKRA Czestochowa
0 - 0
RKS Radomiak 1910 SA Radom
22:00
MKS Znicz Pruszkow
0 - 0
Resovia Rzeszow
23:00
GKS Belchatow
0 - 0
Pogon Siedlce
23:00
Olimpia Grudziadz
0 - 0
Blekitni Stargard S.
Postp.
Rozwoj Katowice
0 - 0
Elana Torun
Postp.
PKS Olimpia Elblag
0 - 0
Widzew Lodz
Poland - Ekstraklasa
10 Nov  
00:00
Gornik Zabrze
0 - 0
WKS Slask Wroclaw
02:30
Pogon Szczecin
0 - 0
Legia Warsaw
FT
Wisla Plock SA
2 - 0
Zaglebie Sosnowiec SA
Slovenia - 1st SNL
10 Nov  
FT
NS Mura
1 - 0
Gorica
FT
Maribor
4 - 1
NK Triglav Kranj
Hungary - OTP BANK Liga
10 Nov  
FT
Diosgyori VTK
1 - 0
Debrecen
FT
Kisvarda FC
1 - 4
Ujpest
FT
MTK Budapest
3 - 2
Puskas FC Academy
FT
Paksi FC
3 - 2
Budapest Honved
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
10 Nov  
FT
FK Mladost Doboj Kakanj
2 - 0
FK Radnik Bijeljina
FT
FK Zvijezda 09
2 - 0
Celik Zenica
FT
Hsk Zrinjski Mostar
2 - 2
FK Sarajevo
Montenegro - Telekom 1st CFL
10 Nov  
FT
FK Lovcen
1 - 3
Rudar Pljevlja
FT
Grbalj Radanovici
1 - 1
Zeta
FT
Mornar
1 - 1
FK Iskra
FT
Petrovac
1 - 1
Buducnost Podgorica
FT
Sutjeska
3 - 0
OFK Titograd
Ecuador - Serie A:: clausura
10 Nov  
07:15
CSD Independiente Del Valle
0 - 0
Delfin
Japan - J. League
10 Nov  
12:00
Cerezo Osaka
0 - 0
Kawasaki Frontale
12:00
Consadole Sapporo
0 - 0
Urawa Red Diamonds
12:00
FC Tokyo
0 - 0
Jubilo Iwata
12:00
Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Vegalta Sendai
12:00
Shimizu S-Pulse
0 - 0
Nagoya Grampus Eight
12:00
V-Varen Nagasaki
0 - 0
Yokohama F.Marinos
12:00
Vissel Kobe
0 - 0
Sagan Tosu
13:00
Gamba Osaka
0 - 0
Shonan Bellmare
Japan - J. League 2
10 Nov  
12:00
Oita Trinita
0 - 0
Zweigen Kanazawa
12:00
Yokohama FC
0 - 0
Fagiano Okayama FC
13:00
Kyoto Sanga FC
0 - 0
JEF United Chiba
14:00
Omiya Ardija
0 - 0
Montedio Yamagata
Republic of Korea - K-League 1
10 Nov  
12:00
Gangwon FC
0 - 0
Incheon United
12:00
Suwon Bluewings
0 - 0
Ulsan Hyundai
14:00
Gyeongnam FC
0 - 0
Pohang Steelers
14:00
Jeju United
0 - 0
Jeonbuk FC
Azerbaijan - Premier League
10 Nov  
FT
Sabah
0 - 4
Sabayil
Int.
FK Neftchi
1 - 0
Zira FK
South Africa - Premier League
10 Nov  
01:00
Maritzburg United
0 - 0
Highlands Park
FT
Lamontville Golden Arrows FC
1 - 2
Baroka FC
FT
Mamelodi Sundowns FC
0 - 0
Orlando Pirates FC
Live53'
Kaizer Chiefs
0 - 0
Chippa United FC
Croatia - 1st League
10 Nov  
00:00
Rudes
0 - 0
HNK Gorica
FT
Slaven
0 - 2
NK Osijek
FT
Hajduk Split
3 - 0
Inter Zapresic
Serbia - Super Liga
10 Nov  
00:00
Proleter
0 - 0
Radnicki Nis
FT
FK Partizan
2 - 0
FK Radnik Surdulica
FT
FK Zemun
0 - 3
Cukaricki
FT
Macva Sabac
0 - 0
FK Spartak Subotica
FT
Backa Backa Palanka
1 - 0
Vozdovac
FT
FK Dinamo Vranje
0 - 3
FK Red Star Belgrade
FT
Mladost Lucani
1 - 0
Vojvodina
Moldova - National Division
10 Nov  
FT
Dinamo-Auto
1 - 0
CS Petrocub
FT
FC Zaria
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe
FT
Speranta
1 - 0
FC Milsami Orhei
FT
Zimbru
1 - 0
FC Sheriff
FYR Macedonia - Prva Liga
10 Nov  
FT
FK Belasica Strumica
1 - 4
Makedonija GjP
FT
FK Rabotnicki Skopje
1 - 2
KF Shkendija
FT
FK Renova
2 - 1
Pobeda
FT
FK Sileks
1 - 0
Akademija Pandev
FT
Shkupi
1 - 0
Vardar Skopje
Asia - Champions League:: play-off
10 Nov  
FT
Persepolis
0 - 0
Kashima Antlers
Africa - Champions League:: play-off
10 Nov  
02:00
Esperance
0 - 0
Al Ahly
World Cup Women - UEFA Qualification: play-off
10 Nov  
02:00
Netherlands
0 - 0
Switzerland
Australia - Hyundai A-League
10 Nov  
13:35
Western Sydney Wanderers FC
0 - 0
Brisbane Roar FC
15:50
Newcastle Jets
0 - 0
Sydney FC
Iran - Pro League
10 Nov  
FT
Foolad Khuzestan FC
0 - 1
Sepidrood Rasht SC
Iran - Hazfi Cup
10 Nov  
22:00
Padideh FC
0 - 0
Sepidrood Rasht/Persepolis
Postp.
Sanat Naft Abadan
0 - 0
Saipa
Saudi Arabia - Premier League
10 Nov  
FT
Al Fayha Fc
2 - 1
Al-Ittihad Jeddah
India - Indian Super League
10 Nov  
FT
ATK
1 - 0
FC Pune City
India - I-League
10 Nov  
15:30
Aizawl
0 - 0
Minerva Fc
18:30
Indian Arrows
0 - 0
Mohun Bagan
CONCACAF Championship U20 - Group A
10 Nov  
03:00
Puerto Rico U20
0 - 0
Saint Vincent and The Grenadines U20
03:00
U.S. Virgin Islands U20
0 - 0
Trinidad and Tobago U20
05:30
USA U20
0 - 0
Suriname U20
CONCACAF Championship U20 - Group C
10 Nov  
00:45
Dominican Republic U20
0 - 0
Belize U20
00:45
Sint Maarten U20
0 - 0
Cuba U20
07:45
Honduras U20
0 - 0
Antigua and Barbuda U20
CONCACAF Championship U20 - Group E
10 Nov  
05:30
Saint Lucia U20
0 - 0
Costa Rica U20
CONCACAF Championship U20 - Group F
10 Nov  
FT
Cayman Islands U20
2 - 4
Curacao U20