England
National League
14 Aug  
FT'
Aldershot Town
0 - 1
Bromley
FT'
Barnet
0 - 1
Dover Athletic
FT'
Chesterfield
1 - 2
Woking
FT'
Chorley
1 - 6
Solihull Moors
FT'
Dagenham & Redbridge
0 - 3
Boreham Wood
FT'
Eastleigh
1 - 1
Sutton United
FT'
Ebbsfleet United
1 - 3
Yeovil Town
FT'
Harrogate Town
0 - 2
Notts County
FT'
Hartlepool United
2 - 2
AFC Fylde
FT'
Stockport County
3 - 2
Barrow
FT'
Torquay United
0 - 2
Maidenhead United
FT'
Wrexham
1 - 0
FC Halifax Town
England - National League North
14 Aug  
FT'
Altrincham
3 - 2
Alfreton Town
FT'
Blyth Spartans
0 - 3
York City
FT'
Boston United
1 - 0
Leamington
FT'
Brackley Town
1 - 1
King's Lynn Town
FT'
Farsley Celtic
0 - 3
Southport
FT'
Gateshead
1 - 1
Bradford PA
FT'
Guiseley
3 - 1
Spennymoor Town FC
FT'
Hereford
1 - 0
Telford
FT'
Kettering Town
1 - 1
Chester FC
FT'
Kidderminster Harriers
2 - 3
Gloucester City
England - National League South
14 Aug  
FT'
Bath City
2 - 1
Hungerford Town
FT'
Billericay
2 - 1
Welling United
FT'
Hemel Hempstead
1 - 0
Dulwich Hamlet
FT'
Maidstone United
0 - 0
Eastbourne Borough
FT'
Oxford City
3 - 2
Hampton & Richmond
FT'
Slough Town
1 - 1
Weymouth
FT'
St.Albans
0 - 3
Braintree Town
FT'
Tonbridge Angels
1 - 0
Concord Rangers
FT'
Wealdstone
1 - 0
Chippenham Town
England - EFL Cup
14 Aug  
AP'
AFC Wimbledon
2 - 2
Milton Keynes Dons
AP'
Blackpool
2 - 2
Macclesfield Town
AP'
Brentford
1 - 1
Cambridge United
AP'
Charlton Athletic
0 - 0
Forest Green Rovers
AP'
Gillingham
2 - 2
Newport County AFC
AP'
Mansfield Town
2 - 2
Morecambe
AP'
Middlesbrough
2 - 2
Crewe Alexandra
AP'
Queens Park Rangers
3 - 3
Bristol City
AP'
Wycombe Wanderers
1 - 1
Reading
FT'
Accrington Stanley
1 - 3
Sunderland
FT'
Barnsley
0 - 3
Carlisle United
FT'
Blackburn Rovers
3 - 2
Oldham Athletic
FT'
Bradford City
0 - 4
Preston North End
FT'
Bristol Rovers
3 - 0
Cheltenham Town
FT'
Colchester United
3 - 0
Swindon Town
FT'
Coventry City
4 - 1
Exeter City
FT'
Grimsby Town
1 - 0
Doncaster Rovers
FT'
Huddersfield Town
0 - 1
Lincoln City
FT'
Luton Town
3 - 1
Ipswich Town
FT'
Nottingham Forest
1 - 0
Fleetwood Town
FT'
Oxford United
1 - 0
Peterborough United
FT'
Plymouth Argyle
2 - 0
Leyton Orient
FT'
Port Vale
1 - 2
Burton Albion
FT'
Rochdale
5 - 2
Bolton Wanderers
FT'
Salford City
0 - 3
Leeds United
FT'
Scunthorpe United
0 - 1
Derby County
FT'
Shrewsbury Town
0 - 4
Rotherham United
FT'
Stevenage
1 - 2
Southend United
FT'
Swansea City
3 - 1
Northampton Town
FT'
Tranmere Rovers
0 - 3
Hull City
FT'
Walsall
2 - 3
Crawley Town
FT'
Wigan Athletic
0 - 1
Stoke City
FT'
West Bromwich Albion
1 - 2
Millwall
Postp.'
Sheffield Wednesday
? - ?
Bury
Germany
Germany - Regionalliga Nord
14 Aug  
FT'
Heider SV
0 - 4
Luebeck
Germany - Regionalliga Südwest
14 Aug  
FT'
FC-Astoria Walldorf
3 - 0
TSG 1899 Hoffenheim II
FT'
Bahlinger SC
1 - 2
Offenbacher FC Kickers 1901
FT'
1. FC Saarbrucken
3 - 0
FSV Frankfurt 1899
FT'
Freiburg II
2 - 2
FC 08 Homburg-Saar
France
France - League Cup
14 Aug  
AP'
Auxerre
0 - 0
AS Beziers
AP'
Clermont Foot
1 - 1
Le Havre
AP'
Bourg en Bresse Peronnas
2 - 2
Red Star
AP'
Grenoble
1 - 1
Rodez
FT'
AC Ajaccio
4 - 1
Valenciennes
FT'
Niort
3 - 1
Chateauroux
FT'
GFC Ajaccio
2 - 0
Chambly
FT'
Paris FC
2 - 1
Sochaux
FT'
Caen
0 - 1
Nancy
FT'
Orleans
4 - 1
Guingamp
FT'
Troyes
1 - 2
Lens
Scotland
Scotland - Challenge Cup
14 Aug  
AP'
Annan Athletic
1 - 1
Kelty Hearts
AP'
Falkirk
1 - 1
Celtic U21
AP'
Peterhead
0 - 0
Formartine United
FT'
Stenhousemuir
2 - 1
Edinburgh City
FT'
Brechin City
4 - 5
Elgin City
FT'
Brora Rangers
1 - 2
Cove Rangers
FT'
Clyde
4 - 0
Motherwell U21
FT'
Dumbarton
0 - 1
St. Mirren U21
FT'
East Fife
0 - 2
Stirling Albion
FT'
Hamilton Academical U21
0 - 1
Airdrieonians
FT'
Hearts U21
3 - 1
Cowdenbeath
FT'
Montrose
2 - 1
Forfar Athletic
FT'
Ross County U21
2 - 3
Raith Rovers
FT'
Stranraer
0 - 2
Rangers FC U21
Denmark
Denmark - 1st Division
14 Aug  
FT'
Vejle Boldklub
0 - 1
Fredericia
Denmark - DBU Pokalen
14 Aug  
FT'
TGB
0 - 9
HB Koege
Sweden
Sweden - Cup:: qualification
14 Aug  
FT'
Carlstad United
2 - 3
AFC Eskilstuna
FT'
IFK Stocksund
0 - 1
Oestersunds FK
FT'
Lunds BK
0 - 1
Varbergs BoIS FC
Czech Republic
Czech Republic - Cup
14 Aug  
AET'
Sk Hanacka Slavia Kromeriz
2 - 2
Vitkovice
AET'
Sk Tatran Zdirec Nad Doubravou
1 - 1
FSC Stara Rise
AET'
TJ Sokol Lanzhot
1 - 1
Znojmo
AET'
Tj Valasske Mezirici
1 - 1
FC Tvd Slavicin
FT'
Afc Humpolec
0 - 9
Vysocina Jihlava
FT'
Cesky Brod
1 - 3
TJ Slovan Velvary
FT'
Clu Beroun
0 - 7
Dukla Praha
FT'
Detmarovice
1 - 7
Trinec
FT'
FC Kolin
0 - 1
TJ Jiskra Usti Nad Orlici
FT'
FC Olesnice
2 - 1
FC Viktoria Otrokovice
FT'
FC Slovan Rosice
4 - 2
FC Velke Mezirici
FT'
FC Strani
1 - 3
SK Prostejov
FT'
FK Banik Sous
0 - 3
Sokolov
FT'
FK Komarov
0 - 1
FK Loko Vltavin
FT'
FK Novy Jicin
2 - 3
OFS Frydek Mistek
FT'
FK Spartak Sobeslav
0 - 2
SK Benesov
FT'
FK Zbuzany 1953
1 - 3
TJ Jiskra Domazlice
FT'
Fk Prepere
6 - 2
Tj Dvur Kralove Nad Labem
FT'
Frenstat Pod Radhostem
1 - 2
FC Hlucin
FT'
Letohrad
0 - 3
Hradec Kralove
FT'
Motorlet
4 - 0
FC Chomutov
FT'
SK Aritma Prague
0 - 1
FK Admira Prague
FT'
SK Jiskra Rymarov
2 - 3
SK Unicov
FT'
Skastice
3 - 5
SK Lisen
FT'
Sokol Hostoun
2 - 1
FC Slavia Karlovy Vary
FT'
TJ Sokol Libis
0 - 2
SK Zapy
FT'
TJ Sokol Srbice
1 - 2
FK Kraluv Dvur
FT'
TJ Tatran Sedlcany
0 - 4
FK MAS Taborsko
FT'
TJ Unie Hlubina
1 - 2
FC Msa Dolni Benesov
FT'
Tatran Vsechovice
0 - 4
FC Odra Petrkovice
FT'
Velke Hamry
0 - 4
FK Varnsdorf
FT'
1 HFK Olomouc
0 - 3
FC Zbrojovka Brno
FT'
SK Libchany
0 - 3
FK Chlumec NC
FT'
SK Slany
0 - 4
FK Slavoj Vysehrad
FT'
Sportovni Sdruzeni Ostra
1 - 3
FC Vlasim
FT'
MFK Dobris
0 - 2
FC Pisek
Russia
Russia - 2nd Division:: east
14 Aug  
FT'
Dinamo Barnaul
1 - 0
FC Chita
FT'
Irtysh
2 - 0
Zenit Irkutsk
Russia - 1st Division
14 Aug  
FT'
FC Luch Vladivostok
1 - 1
Chayka Peschanokopskoye
FT'
FC Ska-Khabarovsk
1 - 2
Mordovya
FT'
Tom Tomsk
0 - 0
FC Khimki
FT'
FC Spartak-2 Moscow
1 - 2
Tekstilshchik Ivanovo
FT'
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
1 - 2
FC Rotor
FT'
FC Shinnik Yaroslavl
0 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT'
FC Chertanovo Moscow
1 - 2
FC Krasnodar-2
FT'
FC Fakel Voronezh
0 - 2
FC Armavir
FT'
Torpedo Moscow
3 - 1
FC Avangard Kursk
South America
South America - Copa Sudamericana
14 Aug  
FT'
CSD Independiente Del Valle
1 - 0
Independiente
Brazil
Brazil - Serie B
14 Aug  
FT'
Atletico GO
2 - 0
Oeste FC
FT'
Coritiba
2 - 0
Brasil de Pelotas RS
Paraguay
Paraguay - Cup
14 Aug  
AP'
Cristobal Colon Nemby
1 - 1
Sportivo San Lorenzo
AP'
12 De Octubre De Itaugua
0 - 0
Ovetense FBC
AP'
CA Juventud
1 - 1
Sol De America Pastoreo
FT'
Guairena Fc
1 - 0
General Diaz
Mexico
Mexico - Copa MX:: group 3
14 Aug  
FT'
Atlante FC
0 - 2
FC Juarez
Mexico - Copa MX:: group 5
14 Aug  
FT'
Queretaro FC
3 - 2
Xolos de Tijuana
Mexico - Copa MX:: group 9
14 Aug  
FT'
CF Pachuca
3 - 1
CA Zacatepec
Mexico - Copa MX:: group 2
14 Aug  
FT'
Leones Negros UDEG
0 - 1
CF Cafetaleros de Chiapas
Mexico - Copa MX:: group 8
14 Aug  
FT'
Pumas
1 - 0
CF Potros Uaem
Mexico - Copa MX:: group 1
14 Aug  
FT'
Cimarrones de Sonora FC
0 - 1
CA Monarcas Morelia
Mexico - Copa MX:: group 6
14 Aug  
FT'
Necaxa
2 - 2
Dorados
China
China - Super League
14 Aug  
FT'
Beijing Renhe
1 - 2
Hebei CFFC
FT'
Shanghai SIPG FC
5 - 1
Tianjin Teda
FT'
Shenzhen FC
4 - 0
Guangzhou R&&F F.C
Indonesia
Indonesia - GO-JEK Liga 1
14 Aug  
FT'
Persipura Jayapura
2 - 0
Kalteng Putra
FT'
PSM Makassar
2 - 1
Barito Putera
FT'
Persib Bandung
2 - 2
Pusamania Borneo
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership
14 Aug  
FT'
Carrick Rangers
1 - 2
Larne
FT'
Cliftonville
3 - 1
Glenavon
FT'
Glentoran
2 - 2
Coleraine
FT'
Institute
2 - 3
Dungannon Swifts
FT'
Warrenpoint Town
4 - 0
Crusaders
Postp.'
Ballymena United
? - ?
Linfield
Slovakia
Slovakia - Cup
14 Aug  
22:00'
FK Slovenske Darmoty
? - ?
Ftc Filakovo
22:00'
Fk Kechnec
? - ?
Mfk Tahanovce
22:00'
Liptovska Stiavnica
? - ?
Slovan Bratislava
22:00'
MSK Spartak Medzilaborce
? - ?
SK Strazske
22:00'
Msk Kysucke Nove Mesto
? - ?
TJ Tatran Krasno Nad Kysucou
22:00'
Msk Tesla Stropkov
? - ?
FK Poprad
22:00'
OFK Agrifop Stakcin
? - ?
Fk Kamenica Nad Cirochou
22:00'
OSK Rudnany
? - ?
Zeleziarne Podbrezova
22:00'
SK Milenium Bardejovska Nova Ves
? - ?
Kosice
22:00'
Secovská Polianka
? - ?
MFK Vranov Nad Topou
AP'
FK Lokomotiva Devinska Nova Ves
1 - 1
FC STK 1914 Samorin
AP'
PSC Pezinok
1 - 1
FK Raca Bratislava
AP'
TJ Nafta Gbely
1 - 1
TJ Slavoj Boleraz
AP'
Tj Tatran Horovce
1 - 1
Tj Druzstevnik Besenov
FT'
FC Rohoznik
0 - 1
FK Senica
FT'
FK Demjata
1 - 2
OSFK Sarisske Michalany
FT'
FK Podkonice
0 - 4
DAC 1904 Dunajska Streda
FT'
FK Predmier
4 - 2
TJ Tatran Oravske Vesele
FT'
FK Slovan Levice
3 - 1
Nove Zamky
FT'
Fc 98 Hajnacka
3 - 4
Sk Novohrad Lucenec
FT'
Fc Pivovar Saris Velky Saris
1 - 4
Tatran Presov
FT'
Fk Krasnohorske Podhradie
0 - 6
Zemplin Michalovce
FT'
Fk Strecno
5 - 0
SK Tvrdosin
FT'
Futbalovy Klub Bestrent Horna Krupa
2 - 1
FK Slovan Galanta
FT'
Kys Lieskovec
1 - 4
Fk Salkova
FT'
MFK Gelnica
0 - 2
Msk Spisske Podhradie
FT'
MFK Lokomotiva Zvolen
0 - 2
SKF Sered
FT'
MFK Spartak Medzev
1 - 2
Slavia Tu Kosice
FT'
MSK Namestovo
1 - 6
Liptovsky Mikulas
FT'
Mfk Aleksince
3 - 1
Ofk Solcany
FT'
Msk Tisovec
1 - 8
Trencin
FT'
OFK Velke Ripnany
1 - 5
Fc Pata
FT'
OSK Slovensky Grob
2 - 8
FK Dunajska Luzna
FT'
OSK Trencianske Stankovce
3 - 0
Ok Castkovce
FT'
OTJ Hontianske Nemce
1 - 4
FK Rakytovce
FT'
Ofk Banik Lehota Pod Vtacnikom
0 - 3
Zlate Moravce
FT'
Osk Svosov
0 - 6
Ruzomberok
FT'
SK Javornik Makov
0 - 1
MŠK Púchov
FT'
SK Soporna
2 - 4
Tj Druzstevnik Jacovce
FT'
SK Surany
1 - 2
FK Marcelova
FT'
Sk Selce
0 - 9
FK Pohronie
FT'
TJ Jednota Banova
2 - 3
Spartak Trnava
FT'
TJ Partizan Domaniza
4 - 0
Tj Kovo Belusa
FT'
TJ Pokrok Stara Bystrica
1 - 3
Tj Spartak Vysoka Nad Kysucou
FT'
Tj Druzstevnik Mala Ida
0 - 6
Skalica
FT'
Tj Druzstevnik Zvoncin
0 - 8
FC Petrzalka 1898
FT'
Tj Kostolne Kracany
2 - 4
Tj Druzstevnik Radimov
FT'
Tj Plevnik Drienove
1 - 6
OFK Malzenice
FT'
Tj Slovan Zemianske Kostolany
1 - 2
Sk Vegum Dolne Vestenice
FT'
Tj Start Hrabusice
1 - 3
MFK Stara Lubovna
FT'
Tj Tatran Chlebnice
1 - 2
Tj Druzstevnik Oravska Poruba
FT'
Tj Tatran Vlm Pliesovce
0 - 4
Slavoj Trebisov
FT'
Tj Velke Lovce
4 - 1
OFK Velky Durn
FT'
Velky Lapas
2 - 7
Nitra
Montenegro
Montenegro - Telekom 1st CFL
14 Aug  
FT'
Buducnost Podgorica
3 - 1
Kom
FT'
Grbalj Radanovici
1 - 1
OFK Mladost Ljeskopolje
FT'
OFK Titograd
0 - 1
Rudar Pljevlja
FT'
Petrovac
0 - 2
Zeta
Postp.'
Sutjeska
? - ?
FK Iskra
Japan
Japan - Cup
14 Aug  
AET'
Fagiano Okayama FC
1 - 2
Kawasaki Frontale
AET'
Kashiwa Reysol
0 - 1
Sagan Tosu
AET'
Oita Trinita
2 - 1
Kanoya University
AET'
V-Varen Nagasaki
2 - 2
Veertien Kuwana
FT'
Hosei University FC
2 - 0
Gamba Osaka
FT'
Kataller Toyama
0 - 1
Vegalta Sendai
FT'
Avispa Fukuoka
0 - 1
Shimizu S-Pulse
FT'
Jubilo Iwata
6 - 0
Vanraure Hachinohe
FT'
Mito Hollyhock
1 - 2
Urawa Red Diamonds
FT'
Omiya Ardija
0 - 4
Vissel Kobe
FT'
Renofa Yamaguchi
0 - 3
Cerezo Osaka
FT'
Tochigi SC
0 - 4
Kashima Antlers
FT'
Tokushima Vortis
0 - 2
Honda FC
FT'
Ventforet Kofu
1 - 0
FC Tokyo
FT'
Yokohama FC
1 - 2
Yokohama F.Marinos
FT'
Zweigen Kanazawa
1 - 2
Sanfrecce Hiroshima
Singapore
Singapore - Sg. Premier League
14 Aug  
FT'
Geylang International FC
2 - 1
Tampines Rovers FC
FT'
Home United FC
1 - 3
Balestier Khalsa FC
Asia
Asia - Champions League:: play-off
14 Aug  
FT'
AL Hilal Riyadh
0 - 1
AL Ahli Saudi FC
Europa League
Europa League - Qualification
14 Aug  
FT'
Linfield
3 - 2
Sutjeska
FT'
Dundalk FC
1 - 3
Slovan Bratislava
FT'
Saburtalo
0 - 2
Ararat Armenia
FT'
Vitoria de Guimaraes
6 - 0
Ventspils
FT'
Atromitos
0 - 2
Legia Warszawa
Champions League
Champions League - Qualification
14 Aug  
AET'
FC Koebenhavn
1 - 1
FK Crvena Zvezda
FT'
Rosenborg
3 - 1
Maribor
FT'
Dynamo Kyiv
3 - 3
Club Brugge
FT'
Ferencvaros
0 - 4
Dinamo Zagreb
FT'
Ajax
3 - 2
PAOK Thessaloniki FC
FT'
LASK
3 - 1
Basel
FT'
Olympiacos
2 - 0
Istanbul Basaksehir
FT'
Celtic
3 - 4
CFR Cluj
FT'
FC Porto
2 - 3
FC Krasnodar