England
League 1
12 Oct  
Canc.'
Shrewsbury Town
? - ?
Bury
FT'
Blackpool
1 - 2
Rotherham United
FT'
Bristol Rovers
1 - 0
Milton Keynes Dons
FT'
Oxford United
3 - 0
Doncaster Rovers
FT'
Peterborough United
2 - 0
Lincoln City
FT'
Portsmouth
0 - 0
Gillingham
FT'
Rochdale
2 - 1
Accrington Stanley
FT'
Southend United
1 - 4
AFC Wimbledon
Postp.'
Burton Albion
? - ?
Bolton Wanderers
Postp.'
Sunderland
? - ?
Fleetwood Town
England - League 2
12 Oct  
FT'
Carlisle United
2 - 4
Crewe Alexandra
FT'
Crawley Town
2 - 1
Colchester United
FT'
Exeter City
1 - 0
Forest Green Rovers
FT'
Leyton Orient
3 - 1
Walsall
FT'
Macclesfield Town
2 - 1
Port Vale
FT'
Mansfield Town
6 - 1
Oldham Athletic
FT'
Morecambe
1 - 2
Bradford City
FT'
Salford City
1 - 0
Cambridge United
FT'
Scunthorpe United
3 - 0
Northampton Town
FT'
Stevenage
2 - 1
Grimsby Town
FT'
Swindon Town
1 - 1
Plymouth Argyle
Postp.'
Cheltenham Town
? - ?
Newport County
England - National League
12 Oct  
FT'
Aldershot Town
0 - 3
Hartlepool United
FT'
Barnet
2 - 2
Woking
FT'
Eastleigh
0 - 0
Chorley
FT'
Ebbsfleet United
1 - 2
Maidenhead United
FT'
FC Halifax Town
0 - 2
Boreham Wood
FT'
Notts County
2 - 0
Torquay United
FT'
Solihull Moors
2 - 1
Bromley
FT'
Yeovil Town
1 - 2
Harrogate Town
Postp.'
AFC Fylde
? - ?
Sutton United
Postp.'
Barrow
? - ?
Dover Athletic
Postp.'
Stockport County
? - ?
Dagenham & Redbridge
England - National League North
12 Oct  
FT'
Bradford PA
3 - 2
Hereford
FT'
Curzon
0 - 1
Blyth Spartans
FT'
Darlington
2 - 1
Boston United
FT'
Gateshead
1 - 0
Gloucester City
FT'
Guiseley
1 - 1
Altrincham
FT'
Kettering Town
0 - 2
Spennymoor Town FC
FT'
King's Lynn Town
2 - 2
Chester FC
FT'
Leamington
0 - 1
Alfreton Town
FT'
Southport
1 - 0
Brackley Town
FT'
Telford
1 - 1
York City
Postp.'
Kidderminster Harriers
? - ?
Farsley Celtic
England - National League South
12 Oct  
FT'
Bath City
1 - 1
Maidstone United
FT'
Chelmsford
1 - 3
Wealdstone
FT'
Concord Rangers
0 - 1
Chippenham Town
FT'
Dorking Wanderers
1 - 0
Hungerford Town
FT'
Dulwich Hamlet
2 - 2
Weymouth
FT'
Havant and Waterlooville
1 - 2
Hemel Hempstead
FT'
Oxford City
0 - 1
Dartford
FT'
Slough Town
3 - 1
Billericay
FT'
St.Albans
1 - 3
Eastbourne Borough
FT'
Tonbridge Angels
5 - 1
Braintree Town
FT'
Welling United
0 - 1
Hampton & Richmond
England - FA Women’s Super League
12 Oct  
FT'
Manchester City
3 - 0
Birmingham City
Spain
Spain - LaLiga 1|2|3
12 Oct  
FT'
Rayo Vallecano
2 - 1
Tenerife
FT'
Girona
0 - 2
Elche
FT'
Sporting Gijon
1 - 3
Alcorcon
FT'
Almeria
0 - 0
Lugo
FT'
Malaga
1 - 2
Cadiz
FT'
Extremadura
1 - 1
Ponferradina
Spain - Segunda B:: group II
12 Oct  
FT'
Athletic Bilbao B
3 - 3
SD Amorebieta
FT'
Real Union
2 - 1
Real Valladolid B
FT'
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Tudelano
FT'
SD Leioa
3 - 3
CD Calahorra
Spain - Segunda B:: group III
12 Oct  
FT'
Barcelona B
3 - 0
Orihuela
FT'
Llagostera
0 - 1
Sabadell
FT'
Valencia B
1 - 1
Gimnastic
Spain - Segunda B:: group I
12 Oct  
FT'
Real Madrid Castilla
2 - 1
Pontevedra
Spain - Segunda B:: group IV
12 Oct  
FT'
Granada B
1 - 0
Atletico Sanluqueno CF
Spain - Primera Division :: Women
12 Oct  
FT'
Levante
0 - 1
Atletico Madrid
FT'
Deportivo La Coruna
3 - 0
Rayo Vallecano
Germany
Germany - Regionalliga Nord
12 Oct  
FT'
Hamburger SV II
1 - 0
SV Drochtersen/Assel
FT'
Wolfsburg II
5 - 1
St.Pauli II
FT'
SC Weiche Flensburg
5 - 1
FC Hansa Lueneburg
FT'
BSV SW Rehden
2 - 0
Altonaer FC 93
Germany - Regionalliga Südwest
12 Oct  
FT'
TSG 1899 Hoffenheim II
2 - 2
TSV Steinbach 1921
FT'
FC-Astoria Walldorf
2 - 2
Offenbacher FC Kickers 1901
FT'
1. FC Saarbrucken
2 - 0
VfR Aalen
FT'
1. FSV Mainz 05 II
1 - 0
Bahlinger SC
FT'
TSG Balingen
2 - 4
SV 07 Elversberg
FT'
TUS Rot-Weiss Koblenz
1 - 3
FK 03 Pirmasens
Postp.'
FC Bayern Alzenau 1920
? - ?
Freiburg II
Germany - Regionalliga Bayern
12 Oct  
FT'
TSV 1860 Rosenheim
1 - 1
FC Memmingen
FT'
TSV Buchbach
1 - 1
VfR Garching
FT'
Nuernberg II
3 - 1
SV Heimstetten
FT'
Augsburg II
2 - 3
SV Viktoria Aschaffenburg
FT'
FV Illertissen
2 - 1
SV Schalding-Heining
FT'
SV Turkgucu Ataspor Munchen
2 - 0
TSV Rain AM Lech
FT'
SpVgg Bayreuth
3 - 1
1. FC Schweinfurt 05
FT'
TSV Aubstadt
2 - 0
Greuther Fuerth II
FT'
VfB Eichstatt
2 - 1
Burghausen
Germany - Regionalliga West
12 Oct  
FT'
ROT Weiss Essen
0 - 1
Fortuna Köln
FT'
Borussia Dortmund II
1 - 2
SV Lippstadt 08
FT'
Fortuna Düsseldorf II
3 - 0
SV Bergisch Gladbach 09
FT'
SV Rodinghausen
2 - 2
SG Wattenscheid 09
FT'
TSV Alemannia Aachen
0 - 1
FC Schalke 04 II
FT'
TUS Haltern
1 - 2
Bonner SC
FT'
Sportfreunde Lotte
4 - 2
Borussia Mönchengladbach II
FT'
Wuppertal
2 - 5
SC Verl
Germany - Bundesliga :: Women
12 Oct  
FT'
1 FC Cologne
0 - 5
VfL Wolfsburg
FT'
TSG 1899 Hoffenheim
1 - 0
FC Bayern Munich
France
France - Division 1 :: Women
12 Oct  
FT'
ASJ Soyaux
1 - 1
Montpellier
FT'
Dijon Foot
1 - 1
Reims
FT'
Fleury Merogis U.S
0 - 2
Paris Saint Germain
FT'
Marseille
3 - 1
Metz
FT'
Olympique Lyonnais
4 - 0
Paris FC
Belgium
Belgium - First Division B:: 1st stage
12 Oct  
FT'
Beerschot
1 - 2
Westerlo
FT'
Roeselare
3 - 1
OH Leuven
Portugal
Portugal - Segunda Liga
12 Oct  
FT'
Chaves
2 - 0
Estoril
FT'
Leixoes
1 - 0
Casa Pia AC
Scotland
Scotland - Challenge Cup
12 Oct  
01:35'
Stenhousemuir
? - ?
Waterford FC
21:00'
Airdrieonians
? - ?
Elgin City
21:00'
Arbroath
? - ?
Clyde
21:00'
Inverness CT
? - ?
Alloa Athletic
21:00'
Raith Rovers
? - ?
Glenavon
21:00'
Wrexham
? - ?
St. Mirren U21
23:15'
Partick Thistle
? - ?
Connah's Quay
FT'
Stenhousemuir
3 - 2
Waterford FC
FT'
Airdrieonians
0 - 2
Elgin City
FT'
Arbroath
0 - 2
Clyde
FT'
Inverness CT
3 - 0
Alloa Athletic
FT'
Raith Rovers
3 - 1
Glenavon FC
FT'
Wrexham AFC
4 - 1
St Mirren U21
FT'
Partick Thistle
2 - 0
Connah's Quay
International
International - Friendlies
12 Oct  
FT'
Morocco
1 - 1
Libya
FT'
Uruguay
1 - 0
Peru
FT'
Colombia
0 - 0
Chile
FT'
Tunisia
0 - 0
Cameroon
FT'
Guinea
0 - 1
Comoros
International - Club Friendlies
12 Oct  
Aband.'
Brescia
2 - 1
Vojvodina
Canc.'
Club Africain
? - ?
Brescia
FT'
Austria Lustenau
0 - 4
Augsburg
FT'
Pistoiese
1 - 4
Fiorentina
FT'
Cagliari
3 - 1
Pogon Szczecin
FT'
Bologna
2 - 2
Olimpija Ljubljana
FT'
Udinese
1 - 1
Venezia
FT'
Gaziantepspor
3 - 2
Adanaspor
FT'
Denizlispor
3 - 1
Altinordu
FT'
Yeni Malatyaspor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
FT'
Konyaspor
1 - 0
Eskisehirspor
FT'
Goztepe
3 - 2
Menemenspor
FT'
Galatasaray
3 - 2
Istanbulspor
International - Friendly (Under 21)
12 Oct  
FT'
Hungary U21
1 - 4
Croatia U21
International - Friendly (Under 20)
12 Oct  
FT'
France U20
1 - 0
Sweden U20
International - Friendly (Under 19)
12 Oct  
FT'
Belgium U19
2 - 4
England U19
FT'
Estonia U19
0 - 3
Russia U19
FT'
North Macedonia U19
2 - 1
Cyprus U19
FT'
Thailand U19
0 - 1
Uzbekistan U19
Denmark
Denmark - 1st Division
12 Oct  
FT'
Skive
2 - 1
Hvidovre IF
Postp.'
BK Fremad Amager
? - ?
HB Koege
Denmark - 2nd Division:: group 1
12 Oct  
FT'
FC Helsingoer
7 - 0
Skovshoved IF
FT'
HIK Hellerup
2 - 0
FA 2000
FT'
BK Frem
1 - 0
Hilleroed Fodbold
FT'
B 93 Kopenhagen
2 - 1
Slagelse BI
FT'
Broenshoej BK
0 - 0
Holbaek BI
Denmark - 2nd Division:: group 2
12 Oct  
FT'
Vejlby Skovbakken Aarhus
1 - 0
Thisted
FT'
Dalum IF
0 - 0
Naesby BK
FT'
FC Sydvest 05 Tonder
1 - 4
Brabrand
FT'
Middelfart BK
2 - 0
Vejgaard Bk
Denmark - 3F Ligaen :: Women
12 Oct  
FT'
Odense Q
3 - 0
KoldingQ
FT'
FC THY-Thisted Q
2 - 7
Broendby
FT'
Fortuna Hjoerring
1 - 2
Farum BK
Postp.'
Ballerup-Skovlunde
? - ?
VSK Aarhus
Sweden
Sweden - Damallsvenskan :: Women
12 Oct  
FT'
Pitea IF Dff
1 - 2
Goteborg FC
FT'
Djurgardens IF Dff
3 - 0
Kungsbacka Dff
Ireland
Ireland - Airtricity League
12 Oct  
FT'
Bohemian FC
2 - 1
Dundalk FC
FT'
Cork City
3 - 2
University College Dublin
FT'
Shamrock Rovers
1 - 0
Finn Harps
Ireland - 1st Division:: promotion
12 Oct  
AET'
Longford Town
1 - 1
Cabinteely
Russia
Russia - 2nd Division:: west
12 Oct  
FT'
Kolomna
3 - 2
Leningradets
FT'
Veles Moscow
3 - 1
FC Dolgoprudny
FT'
Zenit St. Petersburg II
3 - 0
Znamya
FT'
Zvezda Saint Petersburg
1 - 4
Murom
FT'
Pskov 747
2 - 3
Torpedo Vladimir
FT'
Rodina
2 - 2
Olimp Khimki
FT'
Luki-Energiya
1 - 2
Lokomotiv-Kazanka Moscow
Russia - 2nd Division:: center
12 Oct  
FT'
Kaluga
1 - 1
Sokol Saratov
FT'
Dinamo Briansk
2 - 1
Zorky Krasnogorsk
FT'
FC Ryazan
2 - 2
Kvant Obninsk
FT'
Metalurg Lypetsk
2 - 1
FC Rotor Volgograd II
FT'
Salyut Belgorod
3 - 0
Ararat Moscow
FT'
Saturn Ramenskoye
2 - 2
Khimik-Arsenal
Russia - 2nd Division:: south
12 Oct  
FT'
Biolog Novokubansk
2 - 0
Spartak Nalchik
FT'
Dinamo Stavropol
0 - 0
Mashuk-KMV
FT'
Inter Cherkessk
0 - 3
FC Volgar
FT'
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
Krasnodar 3
FT'
FK Makhachkala
1 - 0
Anzhi Makhachkala
FT'
SKA Rostov
1 - 1
Legion Dinamo
FT'
Druzhba
4 - 2
Chernomorets Novorossiysk
FT'
Urozhay
1 - 4
FC Alania Vladikavkaz
Russia - 1st Division
12 Oct  
FT'
FC Spartak-2 Moscow
2 - 3
Torpedo Moscow
FT'
Tom Tomsk
0 - 0
FC Baltika Kaliningrad
FT'
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 1
FC Armavir
FT'
FC Khimki
4 - 0
Mordovya
FT'
FC Krasnodar-2
2 - 2
FC Ska-Khabarovsk
FT'
FC Rotor Volgograd
2 - 1
FC Nizhny Novgorod
FT'
FC Shinnik Yaroslavl
2 - 3
Chayka Peschanokopskoye
FT'
Tekstilshchik Ivanovo
4 - 3
FC Luch Vladivostok
FT'
FC Avangard Kursk
0 - 1
FC Chertanovo Moscow
FT'
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
1 - 0
FC Fakel Voronezh
Estonia
Estonia - Cup
12 Oct  
AET'
Paide Linnameeskond III
0 - 0
Nomme JK Kalju
Argentina
Argentina - Copa Argentina
12 Oct  
FT'
River Plate
2 - 0
Almagro
Argentina - Primera B Metropolitana:: apertura
12 Oct  
FT'
Tristan Suarez
1 - 1
Los Andes
Argentina - Federal A:: zone A
12 Oct  
FT'
CA Chaco For Ever
4 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
FT'
Atletico Guemes
1 - 1
Sarmiento de Resistencia
Brazil
Brazil - Serie B
12 Oct  
FT'
Brasil de Pelotas RS
1 - 0
Botafogo FC SP
FT'
SC Recife PE
2 - 0
Sao Bento
FT'
Vila Nova
1 - 1
Atletico GO
FT'
Cuiaba EC MT
1 - 3
Vitoria
FT'
Guarani
1 - 0
CRB
FT'
Oeste FC
1 - 1
Ponte Preta
Chile
Chile - Cup
12 Oct  
FT'
Universidad de Chile
4 - 1
Cobresal
Mexico
Mexico - Copa MX:: group 2
12 Oct  
Canc.'
CF Cafetaleros de Chiapas
? - ?
CF Monterrey
USA
USA - United Soccer League
12 Oct  
FT'
Portland Timbers II
3 - 4
San Antonio FC
Algeria
Algeria - Ligue 1
12 Oct  
Canc.'
MC Alger
? - ?
USM Alger
FT'
CR Belouizdad
3 - 2
US Biskra
FT'
ASO Chlef
1 - 0
JS Kabylie
Netherlands
Netherlands - Eerste Divisie
12 Oct  
FT'
MVV Maastricht
0 - 0
Cambuur
FT'
TOP Oss
2 - 2
Telstar
Wales
Wales - Premier League
12 Oct  
01:45'
Cefn Druids AFC
? - ?
Newtown
20:30'
Aberystwyth
? - ?
Cardiff Met University
20:30'
Bala Town
? - ?
Carmarthen
20:30'
Barry Town
? - ?
Penybont
20:30'
TNS
? - ?
Airbus UK Broughton
FT'
Cefn Druids AFC
1 - 2
Newtown
FT'
Aberystwyth
2 - 2
Cardiff Met University
FT'
Bala Town FC
2 - 1
Carmarthen
FT'
TNS
6 - 2
Airbus UK Broughton FC
Postp.'
Barry Town United FC
? - ?
Penybont
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership
12 Oct  
FT'
Ballymena United
1 - 1
Crusaders
FT'
Cliftonville
1 - 0
Larne
FT'
Coleraine
3 - 0
Warrenpoint Town
FT'
Dungannon Swifts
1 - 4
Linfield
FT'
Glentoran
3 - 1
Carrick Rangers
Postp.'
Glenavon
? - ?
Institute
Poland
Poland - 1st Liga
12 Oct  
17:45'
Odra Opole
? - ?
FKS Stal Mielec
FT'
Sandecja Nowy Sacz
4 - 4
MKS Chojniczanka Chojnice
FT'
Radomiak Radom
1 - 3
Podbeskidzie Bielsko Biala
FT'
GKS Belchatow
1 - 0
Olimpia Grudziadz
Postp.'
GKS Jastrzebie
? - ?
Wigry Suwalki
Poland - 2nd Liga
12 Oct  
FT'
GKS Katowice
2 - 0
Elana Torun
FT'
Gryf Wejherowo
1 - 2
KS Legionovia Legionowo
FT'
Resovia
3 - 2
Lech Poznan ll
FT'
Bytovia Bytow
3 - 2
Stal Rzeszow
FT'
Polkowice
3 - 0
Stal Stalowa Wola
Lithuania
Lithuania - A Lyga
12 Oct  
FT'
FK Palanga
0 - 4
Suduva
Japan
Japan - J. League 2
12 Oct  
FT'
Renofa Yamaguchi
1 - 0
Kyoto Sanga FC
FT'
Kashiwa Reysol
2 - 3
Mito Hollyhock
FT'
FC Ryukyu
1 - 5
Tokyo Verdy
FT'
V-Varen Nagasaki
0 - 2
JEF United Ichihara Chiba
Postp.'
Omiya Ardija
? - ?
Avispa Fukuoka
Postp.'
Yokohama FC
? - ?
Zweigen Kanazawa
Peru
Peru - Primera División:: clausura
12 Oct  
FT'
CD UT Cajamarca
1 - 1
Academia Cantolao
FT'
Union Comercio
1 - 0
Alianza Universidad De Huanuco
Costa Rica
Costa Rica - Primera División:: apertura
12 Oct  
FT'
LD Alajuelense
1 - 0
Grecia
United Arab Emirates
United Arab Emirates - League Cup:: group B
12 Oct  
FT'
Fujairah SC
1 - 0
Hatta
FT'
Sharjah Cultural Club
4 - 0
Al-Wasl FC
United Arab Emirates - League Cup:: group A
12 Oct  
FT'
Shabab Al-Ahli Dubai FC
0 - 2
Al-Dhafra
Euro U-21
Euro U-21 - Qualification group 3
12 Oct  
FT'
Austria U21
3 - 0
Turkey U21
Euro U-21 - Qualification group 1
12 Oct  
FT'
Sweden U21
5 - 0
Iceland U21
Euro U-21 - Qualification group 2
12 Oct  
FT'
Switzerland U21
2 - 1
Georgia U21
Euro U-19
Euro U-19 - Qualification: group 7
12 Oct  
FT'
Norway U19
8 - 1
San Marino U19
FT'
Czech Republic U19
4 - 0
Azerbaijan U19
Euro U-19 - Qualification: group 3
12 Oct  
FT'
Germany U19
9 - 2
Belarus U19
FT'
Scotland U19
2 - 0
Andorra U19
Euro U-19 - Qualification: group 13
12 Oct  
FT'
Georgia U19
3 - 1
Kazakhstan U19
Australia
Australia - Hyundai A-League
12 Oct  
FT'
Western Sydney Wanderers FC
2 - 1
Central Coast Mariners FC
FT'
Melbourne Victory
0 - 0
Melbourne City FC
CONCACAF Nations League
CONCACAF Nations League - League A:: group 1
12 Oct  
FT'
USA
7 - 0
Cuba
CONCACAF Nations League - League B:: group 3
12 Oct  
FT'
Antigua and Barbuda
2 - 1
Guyana
CONCACAF Nations League - League B:: group 4
12 Oct  
FT'
Saint Vincent and The Grenadines
2 - 2
Suriname
FT'
Nicaragua
3 - 1
Dominica
CONCACAF Nations League - League A:: group 2
12 Oct  
FT'
Bermuda
1 - 5
Mexico
Philippines
Philippines - PFL
12 Oct  
FT'
Kaya Fc-Iloilo
3 - 1
Stallion Laguna FC
FT'
Ceres-Negros FC
3 - 1
Green Archers United
- EURO
12 Oct  
FT'
Czech Republic
-
England
FT'
Montenegro
-
Bulgaria
FT'
Portugal
-
Luxembourg
FT'
Ukraine
-
Lithuania
FT'
Andorra
-
Moldova
FT'
Iceland
-
France
FT'
Turkey
-
Albania
FT'
Georgia
-
Ireland
FT'
Denmark
-
Switzerland
FT'
Faroe Islands
-
Romania
FT'
Bosnia and Herzegovina
-
Finland