23 Maret 2019
England
League 1
23 Mar  
FT'
Walsall
0 - 1
FT'
Bradford City
1 - 4
Blackpool
FT'
Burton Albion
5 - 2
Accrington Stanley
FT'
Coventry City
0 - 1
Oxford United
FT'
Luton Town
4 - 0
Doncaster Rovers
FT'
Peterborough United
2 - 0
Southend United
FT'
Plymouth Argyle
2 - 2
Bristol Rovers
FT'
Shrewsbury Town
0 - 2
Portsmouth
Live90+5'
Rochdale
3 - 1
Scunthorpe United
Live90+6'
AFC Wimbledon
1 - 4
Gillingham
England - League 2
23 Mar  
FT'
Carlisle United
2 - 2
Cambridge United
FT'
Cheltenham Town
3 - 1
Northampton Town
FT'
Colchester United
0 - 2
Tranmere Rovers
FT'
Crawley Town
0 - 3
Lincoln City
FT'
Grimsby Town
0 - 0
Bury
FT'
Macclesfield Town
2 - 2
Stevenage
FT'
Milton Keynes Dons
2 - 0
Yeovil Town
FT'
Notts County
0 - 1
Exeter City
FT'
Port Vale
0 - 2
Forest Green Rovers
FT'
Swindon Town
4 - 0
Morecambe
Live90+6'
Mansfield Town
1 - 2
Crewe Alexandra
England - National League
23 Mar  
FT'
Chesterfield
3 - 0
Sutton United
FT'
Barrow
2 - 2
Harrogate Town
FT'
Boreham Wood
0 - 2
Aldershot Town
FT'
Braintree Town
2 - 4
Bromley
FT'
FC Halifax Town
2 - 0
Solihull Moors
FT'
Hartlepool United
1 - 0
Wrexham
FT'
Maidstone United
0 - 2
Ebbsfleet United
FT'
Salford City
0 - 0
Barnet
England - National League North
23 Mar  
22:00'
Ashton United
? - ?
Blyth Spartans
22:00'
Brackley Town
? - ?
Kidderminster Harriers
22:00'
Chorley
? - ?
Leamington
22:00'
Curzon
? - ?
FC United of Manchester
22:00'
Hereford
? - ?
Guiseley
22:00'
Nuneaton Borough FC
? - ?
Darlington
22:00'
Southport
? - ?
Bradford PA
22:00'
Spennymoor Town FC
? - ?
Alfreton Town
22:00'
York City
? - ?
Boston United
England - National League South
23 Mar  
22:00'
Billericay
? - ?
Hungerford Town
22:00'
Concord Rangers
? - ?
Torquay United
22:00'
Dartford
? - ?
Hampton & Richmond
22:00'
Eastbourne Borough
? - ?
Bath City
22:00'
Hemel Hempstead
? - ?
East Thurrock United
22:00'
Oxford City
? - ?
Dulwich Hamlet
22:00'
St.Albans
? - ?
Gloucester City
22:00'
Truro City
? - ?
Chelmsford
22:00'
Wealdstone
? - ?
Chippenham Town
22:00'
Weston Super Mare
? - ?
Welling United
22:00'
Woking
? - ?
Slough Town
Italy
Italy - Serie C:: group A
23 Mar  
22:30'
As Pro Piacenza 1919
? - ?
Albissola
FT'
AC Cuneo 1905
0 - 0
Alessandria
FT'
ASDC Gozzano
0 - 0
Novara
FT'
Arzachena Costa Smeralda Calcio
3 - 0
US Citta DI Pontedera
FT'
Lucchese
3 - 1
Aurora Pro Patria 1919
FT'
Juventus U23
3 - 0
Pro Vercelli
FT'
Pistoiese
1 - 3
Olbia
Spain
Spain - LaLiga 1|2|3
23 Mar  
03:00'
Deportivo La Coruna
? - ?
Almeria
03:00'
Tenerife
? - ?
Osasuna
FT'
Elche
3 - 1
Alcorcon
Spain - Segunda B:: group II
23 Mar  
FT'
SCD Durango
1 - 2
Cd Calahorra
Spain - Segunda B:: group I
23 Mar  
23:30'
Unionistas de Salamanca
? - ?
Fuenlabrada CF
Germany
Germany - Regionalliga Nord
23 Mar  
01:00'
BSV SW Rehden
? - ?
St.Pauli II
FT'
Hamburger SV II
3 - 0
FC Hansa Lueneburg
FT'
Wolfsburg II
1 - 1
SC Weiche Flensburg
FT'
FC Germania Egestorf-Langreder
0 - 1
Hannover 96 II
FT'
Werder Bremen II
3 - 1
U.s.i. Lupo-Martini
Germany - Regionalliga Südwest
23 Mar  
FT'
1. FC Saarbrucken
1 - 1
Offenbacher FC Kickers 1901
FT'
Freiburg II
1 - 1
VfR Wormatia 08 Worms
FT'
SC Hessen Dreieich
2 - 3
SV 07 Elversberg
FT'
SSV Ulm 1846
1 - 0
1. FSV Mainz 05 II
FT'
SV Waldhof Mannheim 07
3 - 1
VfB Stuttgart II
FT'
TSV Eintracht Stadtallendorf
4 - 1
FK 03 Pirmasens
FT'
TSV Steinbach 1921
1 - 1
TSG Balingen
Germany - 3rd Liga
23 Mar  
01:00'
Fortuna Köln
? - ?
VfR Aalen
FT'
FC Carl Zeiss Jena
0 - 0
Krefelder FC Uerdingen 05
FT'
Hallescher FC
1 - 4
SV Wehen Wiesbaden
FT'
Karlsruher SC
1 - 1
Hansa Rostock
FT'
Preußen Münster
3 - 0
SpVgg Unterhaching
FT'
SG Sonnenhof Großaspach
2 - 1
FC Würzburger Kickers
FT'
TSV 1860 München
1 - 0
SV Meppen
Germany - Regionalliga Bayern
23 Mar  
01:00'
TSV Buchbach
? - ?
Burghausen
01:30'
FC Memmingen
? - ?
1. FC Schweinfurt 05
FT'
Augsburg II
2 - 3
VfB Eichstatt
FT'
SV Heimstetten
1 - 2
Nuernberg II
FT'
SV Schalding-Heining
0 - 2
FV Illertissen
FT'
SpVgg Bayreuth
4 - 2
FC Pipinsried
FT'
TSV 1860 Rosenheim
1 - 1
Greuther Fuerth II
FT'
VfR Garching
1 - 1
Ingolstadt II
Germany - Regionalliga Nordost
23 Mar  
01:00'
BFC Dynamo
? - ?
Hertha Berlin II
01:00'
SV Babelsberg 03
? - ?
FC Oberlausitz Neugersdorf
01:00'
VfB Auerbach 1906
? - ?
FSV Optik Rathenow
FT'
Bischofswerdaer FV 1908
2 - 1
FC Viktoria 1889 Berlin
FT'
Chemnitzer FC
1 - 0
Budissa Bautzen
Germany - Regionalliga West
23 Mar  
01:00'
SC Verl
? - ?
SV Lippstadt 08
01:30'
Oberhausen
? - ?
Fortuna Düsseldorf II
FT'
Borussia Mönchengladbach II
0 - 0
TV Herkenrath
FT'
Viktoria Koeln 1904
0 - 0
Wuppertal
FT'
SC Wiedenbrück
1 - 1
Bonner SC
FT'
SG Wattenscheid 09
1 - 3
SV Rodinghausen
FT'
SV 19 Straelen
0 - 1
ROT Weiss Essen
Postp.'
Borussia Dortmund II
? - ?
1. Fc Kaan-Marienborn
Belgium
Belgium - First Division B:: relegation
23 Mar  
02:30'
Lommel
? - ?
OH Leuven
Scotland
Scotland - Challenge Cup
23 Mar  
Live26'
Connah's Quay
1 - 0
Ross County
Scotland - Championship
23 Mar  
02:05'
Partick Thistle
? - ?
Inverness CT
FT'
Dundee United
2 - 1
Alloa Athletic
Scotland - League 1
23 Mar  
FT'
Airdrieonians
1 - 0
Forfar Athletic
FT'
East Fife
0 - 2
Brechin City
FT'
Montrose
2 - 0
Stenhousemuir
FT'
Raith Rovers
4 - 1
Dumbarton
FT'
Stranraer
0 - 0
Arbroath
Scotland - League 2
23 Mar  
FT'
Clyde
2 - 1
Annan Athletic
FT'
Cowdenbeath
0 - 0
Queen's Park
FT'
Elgin City
0 - 2
Albion Rovers
FT'
Stirling Albion
1 - 0
Berwick Rangers
Live90+2'
Edinburgh City
0 - 0
Peterhead
International
International - Friendlies
23 Mar  
03:00'
Argentina
? - ?
Venezuela
18:00'
Nigeria
? - ?
Seychelles
AP'
Oman
1 - 1
Singapore
FT'
Guatemala
1 - 0
Costa Rica
FT'
Peru
1 - 0
Paraguay
FT'
Mexico
3 - 1
Chile
FT'
Afghanistan
1 - 2
Malaysia
International - Club Friendlies
23 Mar  
00:00'
DSC Arminia Bielefeld
? - ?
Hannover 96
00:15'
Vaalerenga
? - ?
Lillestroem
02:45'
Sevilla
? - ?
Schalke 04
21:30'
Kristiansund BK
? - ?
Aalesund
22:00'
GIF Sundsvall
? - ?
Ranheim
FT'
IFK Gothenburg
1 - 0
Oergryte IS
FT'
Halmstads BK
1 - 0
Elfsborg
FT'
Oerebro
1 - 0
IFK Mariehamn
FT'
Oesters IF
1 - 2
Kalmar FF
FT'
Sirius
1 - 1
IK Frej Taeby
FT'
AFC Eskilstuna
3 - 2
Djurgaarden
FT'
Brann
3 - 0
Sogndal
FT'
Fredrikstad
2 - 0
Falkenbergs FF
FT'
Stroemsgodset
1 - 1
Start
FT'
Zenit St. Petersburg
0 - 3
Austria Wien
International - Friendly (Under 21)
23 Mar  
01:00'
Finland U21
? - ?
Norway U21
01:00'
Switzerland U21
? - ?
Croatia U21
FT'
Georgia U21
3 - 0
Slovenia U21
International - Friendly (Under 19)
23 Mar  
FT'
Thailand U19
2 - 1
China U19
FT'
Vietnam U19
2 - 1
Myanmar U19
Euro U-17
Euro U-17 - Qualification: Elite group 1
23 Mar  
FT'
Italy U17
3 - 0
Romania U17
FT'
Austria U17
0 - 0
Turkey U17
Euro U-17 - Qualification: Elite group 2
23 Mar  
FT'
Czech Republic U17
2 - 0
N.Ireland U17
FT'
Netherlands U17
2 - 0
Israel U17
Euro U-17 - Qualification: Elite group 4
23 Mar  
23:30'
Slovenia U17
? - ?
Belarus U17
FT'
Germany U17
3 - 3
Iceland U17
Euro U-17 - Qualification: Elite group 6
23 Mar  
23:00'
Russia U17
? - ?
Scotland U17
FT'
Portugal U17
2 - 1
Poland U17
Denmark
Denmark - 2nd Division:: group 1
23 Mar  
FT'
Kolding IF
1 - 1
Odder IGF
FT'
Aarhus Fremad
3 - 2
Kjellerup IF
FT'
Jammerbugt FC
1 - 0
FC Sydvest 05 Tonder
FT'
Skive
2 - 1
Dalum IF
FT'
Brabrand
1 - 0
Vejgaard Bk
Denmark - 2nd Division:: group 2
23 Mar  
FT'
HIK Hellerup
0 - 3
B 93 Kopenhagen
FT'
Vanlose IF
0 - 1
AB
FT'
BK Marienlyst
1 - 0
Slagelse BI
FT'
Middelfart
2 - 2
Hillerod Fodbold
FT'
Brønshøj BK
1 - 1
BK Frem
Ireland
Ireland - Airtricity League
23 Mar  
03:00'
Finn Harps
? - ?
Shamrock Rovers
Postp.'
Dundalk FC
? - ?
Bohemian FC
Ireland - 1st Division
23 Mar  
02:45'
Athlone Town
? - ?
Longford Town
02:45'
Galway United FC
? - ?
Drogheda United
02:45'
Wexford
? - ?
Bray Wanderers
FT'
Cabinteely FC
1 - 2
Limerick
Russia
Russia - 2nd Division:: south
23 Mar  
18:00'
SKA Rostov
? - ?
Dinamo Stavropol
19:00'
Druzhba Maikop
? - ?
Mashuk-Kmv Pyatigorsk
19:00'
FC Volgar Astrakhan
? - ?
Urozhay Krasnodar
19:00'
FK Biolog Novokubansk
? - ?
Legion-Dynamo Makhachkala
20:00'
FC Chayka Peschanokopskoye
? - ?
FC Spartak Vladikavkaz
20:00'
Spartak Nalchik
? - ?
Krasnodar-3
21:00'
FK Angusht Nazran
? - ?
Af-Ponedelnika
Paraguay
Paraguay - Division Profesional:: apertura
23 Mar  
FT'
General Diaz
0 - 0
Luqueno
Morocco
Morocco - Botola Pro
23 Mar  
Postp.'
FUS Rabat
? - ?
Difaa El Jadida
Postp.'
Ittihad Tanger
? - ?
FAR Rabat
Postp.'
KACM
? - ?
Raja Casablanca
Postp.'
Olympic Club de Safi
? - ?
Hassania Agadir
Postp.'
RSB Berkane
? - ?
OCK Khouribga
Postp.'
Rapide Club Oued Zem
? - ?
MAT Tetouan
Postp.'
Wydad Casablanca
? - ?
Chabab Rif Al Hoceima
Postp.'
Youssoufia Berrechid
? - ?
MCO Oujda
Netherlands
Netherlands - Eerste Divisie
23 Mar  
02:00'
FC Den Bosch
? - ?
Telstar
02:00'
FC Eindhoven
? - ?
FC Dordrecht
02:00'
FC Volendam
? - ?
Cambuur
02:00'
RKC Waalwijk
? - ?
Helmond Sport
Aband.'
Almere City FC
? - ?
TOP Oss
Greece
Greece - Football League
23 Mar  
FT'
AOK Kerkyra
2 - 1
Ergotelis
FT'
Aiginiakos FC
0 - 4
Aoc-Kissamikos
FT'
Platanias
0 - 0
Volos Nps
FT'
Irodotos
1 - 0
Trikala 1963
Postp.'
Sparti
? - ?
Pao Aittitos Spata FC
Wales
Wales - Premier League
23 Mar  
02:45'
Llandudno FC
? - ?
Aberystwyth
02:45'
TNS
? - ?
Bala Town
FT'
Barry Town
4 - 0
Caernarfon
FT'
Cardiff Met University
1 - 0
Carmarthen
FT'
Llanelli
1 - 3
Cefn Druids AFC
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership
23 Mar  
02:45'
Dungannon Swifts
? - ?
Linfield
22:00'
Cliftonville
? - ?
Glentoran
FT'
Ards
2 - 2
Crusaders
FT'
Ballymena United
1 - 2
Warrenpoint Town
FT'
Institute
1 - 0
Coleraine
Poland
Poland - 1st Liga
23 Mar  
00:00'
Chrobry Glogow
? - ?
Odra Opole
FT'
OKS Stomil Olsztyn
1 - 1
Rakow Czestochowa
LiveHT'
RKS Garbarnia Krakow
0 - 0
Wigry Suwalki
Postp.'
Bytovia Bytow
? - ?
ŁKS Łódź
Postp.'
Podbeskidzie Bielsko Biala
? - ?
Puszcza Niepolomice
Poland - 2nd Liga
23 Mar  
20:00'
Radomiak Radom
? - ?
Stal Stalowa Wola
21:00'
Pogon Siedlce
? - ?
Ks Row 1964 Rybnik
21:00'
SKRA Czestochowa
? - ?
Znicz Pruszkow
23:00'
GKS Belchatow
? - ?
Olimpia Elblag
23:00'
Olimpia Grudziadz
? - ?
Gornik Leczna
FT'
Blekitni Stargard Szczecinski
1 - 1
Resovia
FT'
Siarka Tarnobrzeg
3 - 0
Gryf Wejherowo
Japan
Japan - J. League 2
23 Mar  
FT'
Albirex Niigata
0 - 1
Avispa Fukuoka
FT'
Omiya Ardija
1 - 1
Mito Hollyhock
FT'
Ventforet Kofu
1 - 1
Zweigen Kanazawa
FT'
Yokohama FC
2 - 0
FC Gifu
FT'
Kashiwa Reysol
0 - 1
Fagiano Okayama
FT'
Ehime FC
0 - 1
V-Varen Nagasaki
Kenya
Kenya - Premier League
23 Mar  
19:00'
Tusker FC
? - ?
Kariobangi Sharks
FT'
AFC Leopards
2 - 1
Western Stima
FT'
Chemelil Sugar
0 - 0
Bandari
Peru
Peru - Primera División:: apertura
23 Mar  
03:30'
Real Garcilaso
? - ?
Binacional
Asia
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group D
23 Mar  
00:25'
Saudi Arabia U23
? - ?
Maldives U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group E
23 Mar  
00:15'
Jordan U23
? - ?
Kuwait U23
Africa Cup Of Nations
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group A
23 Mar  
FT'
Sudan
1 - 4
Equatorial Guinea
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group B
23 Mar  
FT'
Cameroon
3 - 0
Comoros
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group C
23 Mar  
FT'
Burundi
1 - 1
Gabon
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group D
23 Mar  
02:45'
Algeria
? - ?
Gambia
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group I
23 Mar  
00:00'
Botswana
? - ?
Angola
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group J
23 Mar  
01:15'
Tunisia
? - ?
Eswatini
Live63'
Niger
0 - 1
Egypt
- EURO
23 Mar  
00:00'
Bulgaria
-
Montenegro
02:45'
England
-
Czech Republic
02:45'
Luxembourg
-
Lithuania
02:45'
Portugal
-
Ukraine
02:45'
Albania
-
Turkey
02:45'
Andorra
-
Iceland
02:45'
Moldova
-
France
FT'
Georgia
-
Switzerland
Euro U-19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 1
23 Mar  
FT'
Ireland U19
3 - 1
Azerbaijan U19
FT'
Russia U19
0 - 0
Romania U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 2
23 Mar  
23:30'
Czech Republic U19
? - ?
Denmark U19
FT'
Greece U19
2 - 1
England U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 3
23 Mar  
23:00'
Hungary U19
? - ?
Croatia U19
FT'
Germany U19
0 - 1
Norway U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 4
23 Mar  
FT'
Spain U19
5 - 1
Wales U19
FT'
Netherlands U19
2 - 0
Slovenia U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 5
23 Mar  
23:00'
Israel U19
? - ?
Poland U19
FT'
France U19
3 - 2
Switzerland U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 6
23 Mar  
FT'
Scotland U19
4 - 0
Cyprus U19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 7
23 Mar  
FT'
Serbia U19
0 - 2
Belgium U19
FT'
Italy U19
3 - 1
Ukraine U19
CONCACAF Nations League
CONCACAF Nations League - Qualification
23 Mar  
02:00'
Anguilla
? - ?
U.S. Virgin Islands
05:00'
Saint Lucia
? - ?
Aruba
06:30'
Cayman Islands
? - ?
Montserrat
New Zealand
New Zealand - Premiership:: play-off
23 Mar  
FT'
Eastern Suburbs
1 - 0
Canterbury United
24 Maret 2019
Italy
Serie B
24 Mar  
Canc.'
Lecce
? - ?
Ascoli
ToFi'
Lecce
0 - 0
Ascoli
Italy - Serie C:: group C
24 Mar  
20:30'
Viterbese
? - ?
Vibonese
20:30'
Paganese
? - ?
Casertana FC
20:30'
Catanzaro
? - ?
Sicula Leonzio
20:30'
Reggina
? - ?
Catania
22:30'
Potenza
? - ?
AS Bisceglie
22:30'
Monopoli
? - ?
Virtus Francavilla Calcio
Canc.'
Siracusa Calcio
? - ?
Matera
Italy - Serie C:: group A
24 Mar  
02:30'
Pisa
? - ?
Carrarese
02:30'
S.S. Arezzo
? - ?
Piacenza
02:30'
Virtus Entella
? - ?
Robur Siena
Italy - Serie C:: group B
24 Mar  
20:30'
Gubbio
? - ?
Renate
20:30'
Sudtirol
? - ?
Vicenza
20:30'
Fermana FC
? - ?
Ssd Vis Pesaro 1898
22:30'
Alma Juventus Fano
? - ?
FeralpiSalo
22:30'
AS Giana Erminio
? - ?
Teramo
22:30'
Imolese Calcio
? - ?
Monza
22:30'
Ravenna FC 1913
? - ?
AlbinoLeffe
22:30'
Ternana
? - ?
Pordenone Calcio
22:30'
Triestina
? - ?
SS Sambenedettese Calcio
22:30'
Virtus Verona
? - ?
Rimini
Spain
Spain - LaLiga 1|2|3
24 Mar  
00:00'
Lugo
? - ?
Albacete
18:00'
Rayo Majadahonda
? - ?
Numancia
22:00'
Gimnastic
? - ?
Malaga
AAW'
Extremadura
1 - 0
Reus
Spain - Segunda B:: group II
24 Mar  
00:00'
Arenas Club de Getxo
? - ?
CD Tudelano
00:00'
Real Sociedad B
? - ?
SD Amorebieta
01:30'
UP Langreo
? - ?
CD Vitoria
18:00'
Real Oviedo B
? - ?
SD Gernika Club
23:00'
Barakaldo CF
? - ?
Sporting Gijon B
23:00'
CD Izarra
? - ?
Athletic Bilbao B
23:00'
CD Mirandes
? - ?
Gimnastica Torrelavega
23:00'
Racing Santander
? - ?
Real Union Irun
23:00'
UD Logrones
? - ?
SD Leioa
Spain - Segunda B:: group III
24 Mar  
00:00'
Club Lleida Esportiu
? - ?
CD Castellon
00:00'
UE Cornella
? - ?
Cf Peralada
01:00'
Hercules CF
? - ?
Olot
18:00'
Atletico Levante UD
? - ?
CE Sabadell
18:00'
CD Ebro
? - ?
Barcelona B
18:00'
CF Villarreal B
? - ?
Ontinyent CF
18:00'
Valencia CF Mestalla
? - ?
SD Ejea
18:00'
RCD Espanyol Barcelona B
? - ?
CD Atletico Baleares
23:00'
CD Teruel
? - ?
Ub Conquense
23:00'
CF Badalona
? - ?
CD Alcoyano
Spain - Segunda B:: group I
24 Mar  
00:00'
Atletico Madrid B
? - ?
CF Burgos
00:00'
Leonesa
? - ?
Celta Vigo B
17:30'
Real Valladolid B
? - ?
AD Union Adarve
18:00'
Navalcarnero
? - ?
Sadcf Internacional De Madrid Dsl
19:00'
Las Palmas B
? - ?
Salamanca CF Uds
23:00'
Coruxo F.C.
? - ?
San Sebastian de los Reyes
23:00'
Pontevedra
? - ?
Guijuelo
23:00'
Rapido de Bouzas
? - ?
RC Deportivo Fabril
23:30'
Real Madrid Castilla
? - ?
Ponferradina
Spain - Segunda B:: group IV
24 Mar  
17:30'
UD Almeria B
? - ?
UD Melilla
18:00'
CF Jumilla
? - ?
Sevilla FC Atletico
18:00'
Granada CF B
? - ?
Real Murcia Club De Futbol
18:00'
Real Balompedica Linense
? - ?
UD Ibiza Eivissa
18:00'
Atletico Malagueno
? - ?
Recreativo De Huelva
18:00'
CD Don Benito
? - ?
UD Badajoz
18:00'
Marbella FC
? - ?
San Fernando CD
23:00'
CF Talavera de La Reina
? - ?
CD El Ejido 2012
23:30'
Ucam Murcia CF
? - ?
Atletico Sanluqueno CF
Germany
Germany - Regionalliga Nord
24 Mar  
20:00'
Eintracht Norderstedt
? - ?
SV Drochtersen/Assel
20:00'
Holstein Kiel II
? - ?
Oldenburg
20:00'
VfL Oldenburg
? - ?
SSV Jeddeloh II
Germany - Regionalliga Südwest
24 Mar  
19:00'
FSV Frankfurt 1899
? - ?
FC 08 Homburg-Saar
Germany - 3rd Liga
24 Mar  
19:00'
1. FC Kaiserslautern
? - ?
VfL Osnabrück
20:00'
Sportfreunde Lotte
? - ?
Eintracht Braunschweig
Germany - Regionalliga Nordost
24 Mar  
19:30'
Berliner AK 07
? - ?
VSG Altglienicke
19:30'
FC Rot-Weiss Erfurt
? - ?
FSV Wacker 90 Nordhausen
19:30'
FSV Union Furstenwalde
? - ?
ZFC Meuselwitz
19:30'
VfB Germania Halberstadt
? - ?
1. FC Lokomotive Leipzig
Belgium
Belgium - First Division B:: relegation
24 Mar  
22:00'
Tubize
? - ?
Roeselare
International
International - Friendlies
24 Mar  
00:00'
Brazil
? - ?
Panama
18:00'
Chinese Taipei
? - ?
Solomon Islands
18:00'
Fiji
? - ?
Mauritius
18:00'
Jordan
? - ?
Syria
International - Club Friendlies
24 Mar  
19:00'
AIK
? - ?
Brommapojkarna
19:00'
Molde
? - ?
Oestersunds FK
21:00'
Haecken
? - ?
GAIS
21:00'
Mjaellby
? - ?
Hammarby
21:30'
Mjoendalen
? - ?
Stabaek
22:00'
Tromsoe
? - ?
Bodoe/Glimt
Canc.'
Sarpsborg 08
? - ?
Hamarkameratene
International - Friendly (Under 21)
24 Mar  
19:00'
North Macedonia U21
? - ?
Latvia U21
21:00'
Kazakhstan U21
? - ?
Estonia U21
21:00'
Kosovo U21
? - ?
Turkmenistan U21
23:00'
Netherlands U21
? - ?
USA U21
Euro U-17
Euro U-17 - Qualification: Elite group 3
24 Mar  
19:00'
England U17
? - ?
Croatia U17
23:00'
Denmark U17
? - ?
Switzerland U17
Denmark
Denmark - 1st Division
24 Mar  
19:45'
Fredericia
? - ?
Nykoebing FC
19:45'
FC Roskilde
? - ?
Thisted
19:45'
HB Koege
? - ?
Hvidovre IF
19:45'
Naestved
? - ?
Fremad Amager
19:45'
Viborg FF
? - ?
FC Helsingoer
Denmark - 2nd Division:: group 1
24 Mar  
20:00'
Ringkobing IF
? - ?
Tarup-Paarup IF
Denmark - 2nd Division:: group 2
24 Mar  
19:00'
BK Avarta
? - ?
Skovshoved IF
Ireland
Ireland - 1st Division
24 Mar  
02:30'
Cobh Ramblers
? - ?
Shelbourne FC
Russia
Russia - 1st Division
24 Mar  
12:00'
FC Luch Vladivostok
? - ?
FC Tyumen
15:00'
Tom Tomsk
? - ?
Mordovya
17:00'
FC Rotor
? - ?
FC Sibir Novosibirsk
18:00'
FC Chertanovo Moscow
? - ?
FC Tambov
18:00'
FC Fakel Voronezh
? - ?
FC Baltika Kaliningrad
18:00'
FC Shinnik Yaroslavl
? - ?
FC Armavir
18:00'
PFC Sochi
? - ?
FC Ska-Khabarovsk
18:30'
FC Spartak-2 Moscow
? - ?
FC Nizhny Novgorod
19:00'
FC Khimki
? - ?
FC Zenit-2 St Petersburg
Argentina
Argentina - Primera Division
24 Mar  
06:00'
Colon
? - ?
San Lorenzo
Argentina - Copa Argentina
24 Mar  
03:10'
Godoy Cruz
? - ?
Deportivo Armenio
Argentina - Primera B Metropolitana
24 Mar  
00:00'
Deportivo Espanol
? - ?
San Telmo
02:00'
CA Talleres Remedios de Escalada
? - ?
Sacachispas FC
02:00'
Colegiales
? - ?
CA Defensores Unidos
02:00'
Comunicaciones
? - ?
Almirante Brown
02:00'
Flandria
? - ?
CD UAI Urquiza
02:00'
Justo Jose de Urquiza
? - ?
CA San Miguel
02:00'
Tristan Suarez
? - ?
CA Fenix
02:05'
Deportivo Riestra
? - ?
Barracas Central
05:00'
Acassuso
? - ?
Club Atletico Estudiantes
05:05'
Atlanta
? - ?
All Boys
Argentina - Primera B Nacional
24 Mar  
00:30'
Arsenal Sarandi
? - ?
Gimnasia Mendoza
01:05'
Deportivo Moron
? - ?
Nueva Chicago
02:00'
Chacarita Juniors
? - ?
Guillermo Brown
03:00'
Gimnasia Jujuy
? - ?
Almagro
03:00'
Independiente Rivadavia
? - ?
Ferro Carril Oeste
05:00'
Agropecuario
? - ?
Villa Dalmine
05:00'
Temperley
? - ?
Atletico Rafaela
06:30'
Santamarina
? - ?
Central Cordoba de Santiago
07:00'
Club Atletico Mitre
? - ?
Olimpo
07:05'
Quilmes
? - ?
Brown de Adrogue
07:10'
CA Defensores de Belgrano
? - ?
Club Atletico Platense
FT'
Instituto
0 - 1
Los Andes
Brazil
Brazil - Paulista A1:: play-off
24 Mar  
03:00'
Novorizontino
? - ?
Palmeiras
05:30'
Santos FC SP
? - ?
Red Bull Brasil
Brazil - Paulista A1:: Trophy Interior: play-off
24 Mar  
03:00'
Botafogo SP
? - ?
Oeste FC
Chile
Chile - Super Cup
24 Mar  
04:00'
Club Deportivo Universidad Catolica
? - ?
Palestino
Colombia
Colombia - Primera A:: apertura
24 Mar  
03:15'
Deportivo Pasto
? - ?
Millonarios
05:00'
Cucuta
? - ?
Atlético Nacional
05:30'
Alianza Petrolera
? - ?
Deportivo Cali
07:45'
Tolima
? - ?
Union Magdalena
Paraguay
Paraguay - Division Profesional:: apertura
24 Mar  
04:15'
Cerro Porteno
? - ?
Guarani
06:15'
Club River Plate
? - ?
Sportivo San Lorenzo
USA
USA - United Soccer League
24 Mar  
01:00'
Saint Louis FC
? - ?
Tampa Bay Rowdies
02:00'
Real Monarchs SLC
? - ?
LA Galaxy II
03:00'
Tulsa Roughnecks FC
? - ?
Tacoma Defiance
04:00'
Swope Park Rangers
? - ?
Pittsburgh Riverhounds
06:00'
Charlotte Independence
? - ?
Atlanta United 2
06:00'
Louisville City FC
? - ?
Hartford Athletic
07:00'
Colorado Springs Switchbacks FC
? - ?
San Antonio FC
08:30'
El Paso Locomotive Fc
? - ?
Rio Grande Valley FC
09:00'
Orange County SC
? - ?
New Mexico United
09:00'
Portland Timbers II
? - ?
Las Vegas Lights
09:30'
Fresno Fc
? - ?
Reno 1868 FC
USA - Major League Soccer
24 Mar  
04:55'
FC Dallas
? - ?
Colorado Rapids
06:30'
New York Red Bulls
? - ?
Orlando City
06:30'
Philadelphia Union
? - ?
Columbus Crew
09:30'
Los Angeles FC
? - ?
Real Salt Lake
Netherlands
Netherlands - Eerste Divisie
24 Mar  
18:15'
Sparta Rotterdam
? - ?
NEC Nijmegen
20:30'
Go Ahead Eagles
? - ?
FC Twente
22:45'
Roda JC Kerkrade
? - ?
MVV Maastricht
Greece
Greece - Football League
24 Mar  
20:00'
AE Karaiskakis
? - ?
Iraklis
20:00'
Apollon Pontou
? - ?
Panachaiki 1891 FC
20:00'
Doxa Dramas
? - ?
Apollon Larissa FC
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership
24 Mar  
00:30'
Newry City AFC
? - ?
Glenavon
Poland
Poland - 1st Liga
24 Mar  
21:00'
Warta Poznan
? - ?
GKS Tychy
Poland - 2nd Liga
24 Mar  
01:10'
Widzew Lodz
? - ?
Elana Torun
19:05'
Ruch Chorzow
? - ?
Rozwoj Katowice
Bolivia
Bolivia - Primera Division:: apertura
24 Mar  
02:00'
Destroyers
? - ?
San Jose
04:15'
Jorge Wilstermann
? - ?
Nacional Potosi
Uruguay
Uruguay - Primera División:: apertura
24 Mar  
02:00'
Fenix
? - ?
Danubio
02:00'
CA Juventud De Las Piedras
? - ?
Cerro Largo FC
02:00'
Rampla Juniors
? - ?
Liverpool Montevideo
05:00'
Club Atletico Penarol
? - ?
Racing
Venezuela
Venezuela - Primera División:: apertura
24 Mar  
02:30'
Deportivo Anzoategui
? - ?
Trujillanos FC
02:30'
Atletico Venezuela
? - ?
Academia Puerto Cabello
03:00'
Lala FC
? - ?
Deportivo Lara
03:15'
Portuguesa FC
? - ?
Zamora FC
Japan
Japan - J. League 2
24 Mar  
11:00'
Kagoshima United
? - ?
FC Machida Zelvia
12:00'
JEF United Ichihara Chiba
? - ?
Kyoto Sanga FC
12:00'
Montedio Yamagata
? - ?
FC Ryukyu
12:00'
Tokushima Vortis
? - ?
Tokyo Verdy
14:00'
Renofa Yamaguchi
? - ?
Tochigi SC
Peru
Peru - Primera División:: apertura
24 Mar  
01:15'
Pirata FC
? - ?
FBC Melgar
03:30'
Ayacucho FC
? - ?
Alianza Lima
05:45'
Academia Cantolao
? - ?
Sporting Cristal
08:00'
Universitario de Deportes
? - ?
Alianza Universidad
23:15'
Universidad San Martin
? - ?
Carlos A. Mannucci
Costa Rica
Costa Rica - Primera División:: clausura
24 Mar  
08:30'
Deportiva San Carlos
? - ?
AD Santos De Guapiles
Asia
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group A
24 Mar  
21:00'
Afghanistan U23
? - ?
Oman U23
23:00'
Nepal U23
? - ?
Qatar U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group B
24 Mar  
20:00'
Bangladesh U23
? - ?
Palestine U23
23:00'
Sri Lanka U23
? - ?
Bahrain U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group C
24 Mar  
18:15'
Turkmenistan U23
? - ?
Iraq U23
21:15'
Yemen U23
? - ?
Iran U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group D
24 Mar  
21:25'
Maldives U23
? - ?
UAE U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group E
24 Mar  
21:15'
Kyrgyzstan U23
? - ?
Jordan U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group F
24 Mar  
19:00'
Tajikistan U23
? - ?
India U23
Canc.'
Pakistan U23
? - ?
Tajikistan U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group G
24 Mar  
12:00'
Singapore U23
? - ?
North Korea U23
16:00'
Mongolia U23
? - ?
Hong Kong U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group H
24 Mar  
17:00'
Chinese Taipei U23
? - ?
Australia U23
20:00'
Cambodia U23
? - ?
South Korea U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group I
24 Mar  
15:30'
Timor-Leste U23
? - ?
Japan U23
18:30'
Macau U23
? - ?
Myanmar U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group J
24 Mar  
15:30'
Philippines U23
? - ?
China U23
19:45'
Laos U23
? - ?
Malaysia U23
Asia - AFC U-23 Championship:: qualification group K
24 Mar  
17:00'
Brunei U23
? - ?
Thailand U23
20:00'
Indonesia U23
? - ?
Vietnam U23
Africa Cup Of Nations
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group A
24 Mar  
02:00'
Senegal
? - ?
Madagascar
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group C
24 Mar  
02:00'
Mali
? - ?
South Sudan
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group D
24 Mar  
22:00'
Benin
? - ?
Togo
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group E
24 Mar  
00:00'
Libya
? - ?
South Africa
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group F
24 Mar  
01:00'
Ghana
? - ?
Kenya
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group G
24 Mar  
20:00'
DR Congo
? - ?
Liberia
20:00'
Zimbabwe
? - ?
Congo
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group H
24 Mar  
00:00'
Ivory Coast
? - ?
Rwanda
21:00'
Central African Republic
? - ?
Guinea
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group K
24 Mar  
Live28'
Zambia
1 - 0
Namibia
Africa Cup Of Nations - Qualification:: group L
24 Mar  
22:00'
Cape Verde
? - ?
Lesotho
22:00'
Tanzania
? - ?
Uganda
- EURO
24 Mar  
00:00'
Gibraltar
-
Ireland
00:00'
Malta
-
Faroe Islands
00:00'
Sweden
-
Romania
02:45'
Spain
-
Norway
02:45'
Bosnia and Herzegovina
-
Armenia
02:45'
Italy
-
Finland
02:45'
Liechtenstein
-
Greece
21:00'
Wales
-
Slovakia
21:00'
Kazakhstan
-
Russia
Euro U-19
Euro U-19 - Qualification Elite round: group 6
24 Mar  
00:00'
Portugal U19
? - ?
Turkey U19
Saudi Arabia
Saudi Arabia - Premier League
24 Mar  
00:05'
AL Hilal Riyadh
? - ?
Ohud Medina
CONCACAF Nations League
CONCACAF Nations League - Qualification
24 Mar  
01:30'
Dominica
? - ?
Bahamas
02:00'
Sint Maarten
? - ?
Saint Martin
05:00'
Antigua and Barbuda
? - ?
Curacao
05:30'
Guyana
? - ?
Belize
05:30'
Suriname
? - ?
St. Kitts and Nevis
07:00'
Guadeloupe
? - ?
Martinique
09:00'
El Salvador
? - ?
Jamaica
New Zealand
New Zealand - Premiership:: play-off
24 Mar  
08:35'
Auckland City FC
? - ?
Team Wellington
Euro U-21 :: 2021
Euro U-21 :: 2021 - Qualification group 3
24 Mar  
01:00'
Albania U21
? - ?
Turkey U21
Euro U-21 :: 2021 - Qualification group 1
24 Mar  
23:00'
Ireland U21
? - ?
Luxembourg U21