20 April 2019
England
Championship
20 Apr  
FT'
Norwich City
2 - 2
Sheffield Wednesday
England - League 1
20 Apr  
23:30'
Accrington Stanley
? - ?
Luton Town
England - National League North
20 Apr  
FT'
Chorley
2 - 0
Stockport County
Live43'
Nuneaton Borough FC
0 - 0
Altrincham
Live44'
Hereford
1 - 0
Telford
Live45+2'
Alfreton Town
2 - 2
FC United of Manchester
England - National League South
20 Apr  
Live42'
Eastbourne Borough
2 - 0
Dartford
Live43'
Oxford City
1 - 1
Slough Town
Live44'
Weston Super Mare
0 - 1
Hampton & Richmond
Live45'
Billericay
1 - 0
Hemel Hempstead
Live45'
Truro City
0 - 1
Gloucester City
Live45'
Wealdstone
0 - 2
Dulwich Hamlet
England - Premier League
20 Apr  
23:30'
Newcastle United
? - ?
Southampton
FT'
Manchester City
1 - 0
Tottenham Hotspur
Live45'
AFC Bournemouth
0 - 0
Fulham
LiveHT'
Huddersfield Town
0 - 1
Watford
LiveHT'
West Ham United
1 - 0
Leicester City
LiveHT'
Wolverhampton Wanderers
0 - 0
Brighton & Hove Albion
Italy
Italy - Serie A
20 Apr  
23:00'
Juventus
? - ?
Fiorentina
FT'
Parma
1 - 1
Milan
Live86'
Bologna
3 - 0
Sampdoria
Live87'
Genoa
0 - 1
Torino
Live88'
Empoli
2 - 3
SPAL
Live88'
Lazio
1 - 2
Chievo
Live90'
Cagliari
1 - 0
Frosinone
Live90'
Udinese
1 - 1
Sassuolo
Italy - Serie C:: group C
20 Apr  
20:00'
Catanzaro
? - ?
Matera
23:30'
Catania
? - ?
Sicula Leonzio
FT'
AS Bisceglie
0 - 1
Rieti
FT'
Paganese
2 - 1
Virtus Francavilla Calcio
FT'
Potenza
2 - 1
AS Viterbese Castrense
FT'
Rende
0 - 1
Trapani
FT'
SS Juve Stabia
2 - 1
Vibonese
FT'
Reggina
1 - 0
Casertana FC
Live17'
Monopoli
0 - 0
Cavese
Italy - Serie C:: group A
20 Apr  
20:00'
As Pro Piacenza 1919
? - ?
Arzachena Costa Smeralda Calcio
Italy - Serie C:: group B
20 Apr  
23:30'
Ravenna FC 1913
? - ?
Vicenza
FT'
Gubbio
2 - 2
Pordenone Calcio
Live14'
FeralpiSalo
0 - 0
Triestina
Live14'
AS Giana Erminio
0 - 0
Ternana
Live15'
Sudtirol
0 - 0
Renate
Live17'
Fermana FC
0 - 0
Imolese Calcio
Live18'
Alma Juventus Fano
0 - 0
Virtus Verona
Spain
Spain - LaLiga 1|2|3
20 Apr  
23:00'
Albacete
? - ?
Las Palmas
23:00'
Gimnastic
? - ?
Sporting Gijon
FT'
Alcorcon
1 - 4
Malaga
LiveHT'
Lugo
0 - 1
Granada
Spain - Segunda B:: group II
20 Apr  
23:00'
CD Mirandes
? - ?
Real Oviedo B
FT'
Real Sociedad B
0 - 1
UD Logrones
Spain - Segunda B:: group III
20 Apr  
22:00'
Atletico Levante UD
? - ?
CD Atletico Baleares
Spain - Segunda B:: group I
20 Apr  
22:30'
Real Valladolid B
? - ?
Ponferradina
23:30'
Unionistas de Salamanca
? - ?
Guijuelo
Spain - Segunda B:: group IV
20 Apr  
22:00'
UD Almeria B
? - ?
CD Badajoz
23:00'
Atletico Malagueno
? - ?
CF Villanovense
23:00'
CF Jumilla
? - ?
Real Murcia Club De Futbol
FT'
Granada CF B
0 - 0
Marbella FC
Spain - LaLiga Santander
20 Apr  
23:30'
Rayo Vallecano
? - ?
SD Huesca
FT'
Deportivo Alaves
2 - 2
Real Valladolid
FT'
Celta Vigo
2 - 1
Girona
Live33'
Eibar
0 - 0
Atletico Madrid
Germany
Germany - Regionalliga Nord
20 Apr  
FT'
U.s.i. Lupo-Martini
1 - 1
BSV SW Rehden
Germany - Regionalliga Südwest
20 Apr  
FT'
1. FC Saarbrucken
0 - 0
FC-Astoria Walldorf
FT'
FK 03 Pirmasens
2 - 1
VfB Stuttgart II
FT'
FSV Frankfurt 1899
2 - 2
SSV Ulm 1846
FT'
SC Hessen Dreieich
1 - 4
TSG 1899 Hoffenheim II
FT'
SV Waldhof Mannheim 07
1 - 0
VfR Wormatia 08 Worms
FT'
TSG Balingen
2 - 2
Offenbacher FC Kickers 1901
FT'
TSV Eintracht Stadtallendorf
2 - 6
SV 07 Elversberg
FT'
TSV Steinbach 1921
2 - 2
FC 08 Homburg-Saar
Germany - Bundesliga
20 Apr  
23:30'
Borussia Mönchengladbach
? - ?
RasenBallsport Leipzig
Live58'
FC Bayern München
0 - 0
Werder Bremen
Live59'
Mainz 05
1 - 1
Fortuna Düsseldorf
Live59'
Bayer Leverkusen
0 - 0
1. FC Nürnberg
Live59'
Augsburg
4 - 0
VfB Stuttgart
Germany - 3rd Liga
20 Apr  
FT'
FC Carl Zeiss Jena
3 - 1
SV Wehen Wiesbaden
FT'
FSV Zwickau
2 - 0
FC Würzburger Kickers
FT'
Hallescher FC
3 - 0
TSV 1860 München
FT'
Karlsruher SC
3 - 1
SV Meppen
FT'
Fortuna Köln
1 - 1
SpVgg Unterhaching
FT'
Preußen Münster
1 - 0
SG Sonnenhof Großaspach
FT'
VfL Osnabrück
2 - 0
VfR Aalen
Germany - Regionalliga Bayern
20 Apr  
FT'
Greuther Fuerth II
2 - 3
Nuernberg II
FT'
VfR Garching
1 - 1
SpVgg Bayreuth
Germany - Regionalliga Nordost
20 Apr  
FT'
Berliner AK 07
4 - 1
FSV Wacker 90 Nordhausen
FT'
FC Rot-Weiss Erfurt
2 - 2
FC Viktoria 1889 Berlin
FT'
Budissa Bautzen
0 - 4
FSV Optik Rathenow
Germany - 2nd Bundesliga
20 Apr  
FT'
Hamburger SV
1 - 1
FC Erzgebirge Aue
FT'
Holstein Kiel
1 - 2
SC Paderborn 07
FT'
MSV Duisburg
2 - 2
SV Sandhausen
FT'
SpVgg Greuther Fürth
1 - 1
1. FC Union Berlin
Germany - Regionalliga West
20 Apr  
FT'
Fortuna Düsseldorf II
0 - 3
Wuppertal
FT'
SC Wiedenbrück
2 - 2
1. Fc Kaan-Marienborn
FT'
SG Wattenscheid 09
3 - 1
TV Herkenrath
FT'
SV Rodinghausen
3 - 0
Bonner SC
France
France - Ligue 1
20 Apr  
22:00'
Guingamp
? - ?
Marseille
FT'
Dijon
3 - 2
Rennes
FT'
Lyon
2 - 1
Angers
France - Ligue 2
20 Apr  
FT'
Le Havre
2 - 1
Paris FC
FT'
Auxerre
1 - 0
Sochaux
FT'
Clermont Foot
0 - 0
AC Ajaccio
FT'
Lorient
0 - 3
Troyes
FT'
GFC Ajaccio
0 - 2
Metz
FT'
Chateauroux
2 - 1
Niort
FT'
Red Star
1 - 1
Nancy
FT'
Brest
3 - 1
Orleans
FT'
Valenciennes
5 - 6
AS Beziers
Live90'
Grenoble
0 - 2
Lens
France - National
20 Apr  
FT'
Lyon la Duchere
3 - 2
Pau
FT'
Entente SSG
1 - 1
Dunkerque
FT'
Bourg en Bresse Peronnas
0 - 2
Rodez
FT'
Drancy
1 - 0
Tours
FT'
Marignane Gignac
2 - 1
Avranches
FT'
Laval
2 - 1
Villefranche Beaujolais
FT'
Boulogne
2 - 1
Quevilly
FT'
Concarneau
0 - 3
Chambly
Belgium
Belgium - First Division A:: EL play-off: group B
20 Apr  
23:00'
Union St.-Gilloise
? - ?
Zulte-Waregem
Belgium - First Division A:: Championship
20 Apr  
FT'
Standard Liege
1 - 3
Genk
Belgium - First Division B:: relegation
20 Apr  
FT'
Tubize
0 - 3
OH Leuven
Portugal
Portugal - Primeira Liga
20 Apr  
FT'
Nacional
0 - 1
Sporting CP
FT'
Vitoria de Guimaraes
0 - 2
Aves
Live13'
Belenenses
0 - 0
Rio Ave
Live16'
Moreirense
0 - 0
Chaves
Portugal - Segunda Liga
20 Apr  
23:00'
Benfica B
? - ?
Famalicao
FT'
Varzim
1 - 0
Braga B
FT'
Farense
1 - 1
Penafiel
FT'
Pacos de Ferreira
2 - 1
Academico Viseu
Scotland
Scotland - Premiership
20 Apr  
FT'
Hearts
1 - 3
Rangers
Live45+1'
Hamilton Academical
0 - 1
Motherwell
Live45+2'
Kilmarnock
0 - 0
Aberdeen
LiveHT'
Livingston
1 - 1
St. Mirren
LiveHT'
St.Johnstone
0 - 0
Dundee FC
Scotland - Championship
20 Apr  
FT'
Ayr United
1 - 3
Ross County
Live45+1'
Queen of South
1 - 0
Dunfermline Athletic
Live45+2'
Falkirk
0 - 0
Greenock Morton
LiveHT'
Inverness CT
0 - 1
Dundee United
LiveHT'
Partick Thistle
0 - 1
Alloa Athletic
Scotland - League 1
20 Apr  
Live45+1'
Stranraer
2 - 0
Brechin City
LiveHT'
Dumbarton
2 - 0
East Fife
LiveHT'
Montrose
1 - 0
Airdrieonians
LiveHT'
Stenhousemuir
0 - 2
Forfar Athletic
Scotland - League 2
20 Apr  
Live44'
Stirling Albion
0 - 0
Cowdenbeath
LiveHT'
Albion Rovers
1 - 1
Edinburgh City
LiveHT'
Clyde
1 - 0
Berwick Rangers
LiveHT'
Elgin City
1 - 2
Peterhead
LiveHT'
Queen's Park
0 - 0
Annan Athletic
Sweden
Sweden - Superettan
20 Apr  
FT'
Degerfors
1 - 2
Oergryte IS
Sweden - Allsvenskan
20 Apr  
FT'
GIF Sundsvall
1 - 2
Kalmar FF
LiveHT'
Sirius
0 - 0
Malmoe FF
Austria
Austria - Erste Liga
20 Apr  
FT'
BW Linz
0 - 2
Kapfenberger SV
FT'
FC Liefering
5 - 1
FC Juniors OO
FT'
Floridsdorfer AC
2 - 2
FC Wacker Innsbruck (A)
FT'
SV Horn
2 - 0
Amstetten
FT'
SV Lafnitz
2 - 3
Austria Lustenau
FT'
Austria Wien (A)
3 - 3
Ried
FT'
Wiener Neustadt
1 - 3
SK Austria Klagenfurt
Austria - Bundesliga:: relegation
20 Apr  
22:00'
Admira Moedling
? - ?
Hartberg
22:00'
Altach
? - ?
Rapid Wien
22:00'
Mattersburg
? - ?
FC Wacker Innsbruck
Turkey
Turkey - Super Lig
20 Apr  
23:00'
Galatasaray
? - ?
Kayserispor
23:00'
Goztepe
? - ?
Erzurum BB
FT'
Kasimpasa
1 - 1
Bursaspor
Live86'
Trabzonspor
2 - 1
Yeni Malatyaspor
Live88'
Akhisar Belediyespor
1 - 2
Antalyaspor
Turkey - 1st Lig
20 Apr  
23:30'
Genclerbirligi
? - ?
Istanbulspor AS
FT'
Giresunspor
0 - 3
Denizlispor
FT'
Umraniyespor
2 - 2
Eskisehirspor
Ireland
Ireland - Airtricity League
20 Apr  
FT'
Bohemian FC
3 - 0
University College Dublin
FT'
Derry City
0 - 1
Shamrock Rovers
FT'
Dundalk FC
3 - 0
Finn Harps
FT'
St. Patrick's Athletic
2 - 1
Sligo Rovers
FT'
Waterford FC
2 - 0
Cork City
Ireland - 1st Division
20 Apr  
FT'
Athlone Town
0 - 4
Galway United FC
FT'
Bray Wanderers
3 - 1
Drogheda United
FT'
Shelbourne FC
2 - 0
Limerick
FT'
Wexford
0 - 2
Cabinteely FC
Luxembourg
Luxembourg - National Division
20 Apr  
23:00'
AS Jeunesse Esch
? - ?
Union Titus Petange
23:00'
FC Progres Niedercorn
? - ?
F91 Dudelange
23:00'
FC Victoria Rosport
? - ?
FC Differdange 03
23:00'
Racing FC Union Luxembourg
? - ?
Una Strassen
23:00'
US Hostert
? - ?
RM Hamm Benfica
23:00'
US Rumelange
? - ?
US Mondorf les Bains
Czech Republic
Czech Republic - 2nd league
20 Apr  
FT'
Sokolov
2 - 0
FC Vlasim
FT'
Pardubice
2 - 1
SK Prostejov
Russia
Russia - 2nd Division:: west
20 Apr  
19:00'
FK Znamya Truda
? - ?
FK Kolomna
20:00'
FK Dolgoprudny
? - ?
FC Kazanka Moscow
Russia - 2nd Division:: center
20 Apr  
17:00'
Khimik Novomoskovsk
? - ?
Torpedo Moscow
18:00'
FK Kaluga
? - ?
FC Strogino Moscow
18:00'
Kvant Obninsk
? - ?
FK Salyut Energiya Belgorod
18:30'
Sokol Saratov
? - ?
FC Ryazan
19:00'
Dinamo Bryansk
? - ?
FC Zorkij Krasnogorsk
20:00'
Metallurg Lipetsk
? - ?
Saturn Ramenskoye
Russia - 1st Division
20 Apr  
FT'
Tom Tomsk
0 - 0
FC Luch Vladivostok
FT'
FC Rotor
0 - 1
FC Armavir
FT'
PFC Sochi
2 - 1
FC Chertanovo Moscow
FT'
FC Avangard Kursk
0 - 0
FC Tambov
FT'
FC Shinnik Yaroslavl
1 - 0
FC Tyumen
FT'
FC Zenit-2 St Petersburg
1 - 2
FC Nizhny Novgorod
Live90'
FC Spartak-2 Moscow
4 - 0
Mordovya
LiveHT'
FC Fakel Voronezh
0 - 1
FC Ska-Khabarovsk
Russia - Premier League
20 Apr  
23:00'
FC Lokomotiv Moscow
? - ?
CSKA Moscow
FT'
FC Ufa
1 - 2
FC Arsenal Tula
FT'
FC Orenburg
3 - 0
FK Rostov
Live59'
FC Dinamo Moscow
0 - 0
Krylya Sovetov Samara
Romania
Romania - Liga I:: championship
20 Apr  
FT'
Astra Giurgiu
0 - 1
CS Universitatea Craiova
Bulgaria
Bulgaria - First Professional League:: championship
20 Apr  
Live31'
PFC CSKA-Sofia
0 - 0
Levski Sofia
Bulgaria - First Professional League:: relegation: group 2
20 Apr  
FT'
Septemvri Sofia
3 - 2
Slavia Sofia
Belarus
Belarus - Premier
20 Apr  
23:00'
FK Gorodeya
? - ?
Torpedo Zhodino
FT'
Neman Grodno
1 - 0
FK Vitebsk
FT'
Slavia Mozyr
1 - 2
BATE Borisov
Live45'
FC Torpedo Minsk
0 - 0
Dinamo Minsk
Latvia
Latvia - Virsliga
20 Apr  
Live90'
RFS
3 - 1
Riga FC
Estonia
Estonia - Premium liiga
20 Apr  
FT'
Maardu Linnameeskond
0 - 0
Tulevik Viljandi
FT'
Nomme JK Kalju
2 - 2
Talinna Kalev
Live90'
Tammeka
1 - 2
Narva Trans
Argentina
Argentina - Copa Argentina
20 Apr  
FT'
Boca Juniors
2 - 0
Estudiantes de Rio Cuarto
Argentina - Copa de la Superliga
20 Apr  
23:15'
Aldosivi
? - ?
Rosario Central
AP'
Huracan
0 - 0
San Lorenzo
FT'
Banfield
0 - 2
Estudiantes
Chile
Chile - Primera División
20 Apr  
FT'
Universidad de Concepcion
1 - 0
Deportes Iquique
FT'
CD O'Higgins
2 - 0
Cobresal
Mexico
Mexico - Liga MX:: clausura
20 Apr  
FT'
Tiburones Rojos de Veracruz
0 - 1
CF Monterrey
FT'
Xolos de Tijuana
1 - 2
CF Lobos Buap
USA
USA - Major League Soccer
20 Apr  
FT'
FC Cincinnati
0 - 3
Real Salt Lake
FT'
Toronto FC
4 - 3
Minnesota United
FT'
Los Angeles Galaxy
2 - 1
Houston Dynamo
USA - USL League One
20 Apr  
FT'
Orlando City B
1 - 2
Forward Madison Fc
China
China - Super League
20 Apr  
FT'
Beijing Renhe
2 - 2
Shenzhen FC
FT'
Hebei CFFC
0 - 1
Beijing Guoan
FT'
Henan Jianye
2 - 3
Tianjin Teda
Thailand
Thailand - Premier League
20 Apr  
FT'
PTT Rayong FC
1 - 3
Ratchaburi FC
FT'
Chiangrai United
1 - 1
Samut Prakan City
FT'
Chainat FC
2 - 1
Bangkok United
Live87'
Muang Thong United
1 - 2
Port FC
Georgia
Georgia - Erovnuli Liga
20 Apr  
00:00'
FC Dinamo Batumi
? - ?
FC Locomotive Tbilisi
22:00'
Dila Gori
? - ?
FC Rustavi
FT'
FC Sioni Bolnisi
2 - 3
Saburtalo
Algeria
Algeria - Ligue 1
20 Apr  
22:00'
CR Belouizdad
? - ?
NA Hussein Dey
22:00'
ES Setif
? - ?
USM Alger
22:00'
JS Kabylie
? - ?
MC Oran
22:00'
MC Alger
? - ?
CA Bordj Bou Arreridj
22:00'
Olympique de Medea
? - ?
CS Constantine
22:00'
USM Bel Abbes
? - ?
DRB Tadjenanet
Egypt
Egypt - Premier League
20 Apr  
22:30'
Petrojet
? - ?
Nogoom FC
FT'
El Gounah
2 - 0
El Geish
FT'
El Dakhleya
0 - 2
Smouha SC
Morocco
Morocco - Botola Pro
20 Apr  
22:00'
Youssoufia Berrechid
? - ?
MAT Tetouan
FT'
KACM
0 - 1
OCK Khouribga
Live45+1'
MCO Oujda
0 - 1
Difaa El Jadida
Netherlands
Netherlands - Eredivisie
20 Apr  
23:30'
FC Emmen
? - ?
FC Utrecht
23:30'
FC Groningen
? - ?
Ajax Amsterdam
FT'
Heracles
2 - 1
SC Heerenveen
Netherlands - Eerste Divisie
20 Apr  
FT'
Almere City FC
2 - 0
Telstar
FT'
FC Den Bosch
2 - 2
Jong FC Utrecht
FT'
FC Eindhoven
2 - 2
Cambuur
FT'
FC Volendam
2 - 3
NEC Nijmegen
FT'
Go Ahead Eagles
2 - 1
Jong PSV
FT'
Jong AZ Alkmaar
2 - 3
MVV Maastricht
FT'
RKC Waalwijk
4 - 4
FC Dordrecht
FT'
Roda JC Kerkrade
1 - 1
TOP Oss
FT'
Sparta Rotterdam
3 - 1
Helmond Sport
Postp.'
Jong Ajax
? - ?
FC Twente
Finland
Finland - Veikkausliiga
20 Apr  
Live45+3'
IFK Mariehamn
0 - 0
RoPS
Live88'
VPS
2 - 2
KPV
Live89'
KuPS
0 - 3
Honka
Switzerland
Switzerland - Challenge League
20 Apr  
22:00'
Winterthur
? - ?
Servette
22:30'
SC Kriens
? - ?
Schaffhausen
23:00'
FC Rapperswil-Jona
? - ?
FC Vaduz
Switzerland - Super League
20 Apr  
FT'
Lugano
3 - 0
FC Zuerich
FT'
Sion
0 - 3
FC Basel 1893
Wales
Wales - Premier League
20 Apr  
Live56'
Cardiff Met University
1 - 0
Aberystwyth
Live57'
Cefn Druids AFC
0 - 0
Carmarthen
Live60'
Connah's Quay
1 - 0
Barry Town
Live60'
Llanelli
0 - 2
Llandudno FC
Northern Ireland
Northern Ireland - Premiership:: Championship
20 Apr  
Live45'
Ballymena United
1 - 0
Coleraine
Live45'
Cliftonville
2 - 0
Crusaders
Live45+1'
Linfield
0 - 2
Glenavon
Northern Ireland - Premiership:: Relegation
20 Apr  
FT'
Newry City AFC
0 - 2
Glentoran
Live43'
Institute
0 - 0
Ards
Live45'
Warrenpoint Town
2 - 3
Dungannon Swifts
Cyprus
Cyprus - 1st League:: Relegation
20 Apr  
LiveHT'
Ermis Aradippou
0 - 0
Alki Oroklinis
Slovakia
Slovakia - Fortuna League:: championship
20 Apr  
22:00'
Zemplin Michalovce
? - ?
DAC 1904 Dunajska Streda
22:00'
Zilina
? - ?
SKF Sered
Slovakia - Fortuna League:: relegation
20 Apr  
22:00'
Nitra
? - ?
Zlate Moravce
22:00'
Spartak Trnava
? - ?
FK Senica
22:00'
Zeleziarne Podbrezova
? - ?
Trencin
Poland
Poland - 1st Liga
20 Apr  
22:30'
Stal Mielec
? - ?
MKS Chojniczanka Chojnice
23:00'
GKS Tychy
? - ?
Puszcza Niepolomice
FT'
ŁKS Łódź
2 - 0
Sandecja Nowy Sacz
FT'
RKS Garbarnia Krakow
0 - 0
Odra Opole
Live16'
Termalica Nieciecza
0 - 0
GKS Katowice
Live45'
Warta Poznan
0 - 0
GKS Jastrzebie
Poland - 2nd Liga
20 Apr  
17:00'
SKRA Czestochowa
? - ?
Resovia
18:00'
Siarka Tarnobrzeg
? - ?
Widzew Lodz
18:05'
Radomiak Radom
? - ?
Elana Torun
18:30'
Pogon Siedlce
? - ?
Blekitni Stargard Szczecinski
20:00'
Olimpia Elblag
? - ?
Znicz Pruszkow
22:00'
GKS Belchatow
? - ?
Gryf Wejherowo
23:00'
Olimpia Grudziadz
? - ?
Stal Stalowa Wola
23:00'
Ruch Chorzow
? - ?
Ks Row 1964 Rybnik
Poland - Ekstraklasa:: final
20 Apr  
23:00'
Jagiellonia Bialystok
? - ?
Lech Poznan
23:00'
KGHM Zaglebie Lubin
? - ?
Pogon Szczecin
Live57'
KS Lechia Gdansk
0 - 1
Piast Gliwice
Slovenia
Slovenia - 1st SNL
20 Apr  
22:00'
Maribor
? - ?
Rudar Velenje
FT'
NK Triglav Kranj
2 - 1
NS Mura
Hungary
Hungary - OTP BANK Liga
20 Apr  
22:00'
Debrecen
? - ?
Haladas
22:00'
Diosgyori VTK
? - ?
Paksi FC
22:00'
MTK Budapest
? - ?
Kisvarda FC
22:00'
Puskas FC Academy
? - ?
Mezokovesd SE
22:00'
Ujpest FC
? - ?
Budapest Honved
Lithuania
Lithuania - A Lyga
20 Apr  
FT'
FK Palanga
2 - 1
FC Stumbras
FT'
Vilniaus Riteriai
0 - 0
FK Atlantas Klaipeda
Bosnia and Herzegovina
Bosnia and Herzegovina - 1st League RS:: promotion
20 Apr  
21:30'
FK Podrinje
? - ?
Zeljeznicar Banja Luka
21:30'
Rudar Prijedor
? - ?
Kozara
21:30'
Sloga Crnjelovo
? - ?
Borac Banja Luka
Bosnia and Herzegovina - 1st League RS:: relegation
20 Apr  
21:30'
Drina Zvornik
? - ?
Sutjeska
21:30'
FK Modrica
? - ?
Sloboda Mrkonjic Grad
21:30'
Slavija Sarajevo
? - ?
Tekstilac Derventa
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
20 Apr  
22:00'
FK Mladost Doboj Kakanj
? - ?
FK Sarajevo
22:00'
FK Mladost Doboj Kakanj
? - ?
NK Gosk Gabela
22:00'
FK Radnik Bijeljina
? - ?
FK Zvijezda 09
22:00'
FK Sloboda Tuzla
? - ?
NK Gosk Gabela
22:00'
Celik Zenica
? - ?
FK Tuzla City
22:00'
Siroki Brijeg
? - ?
Hsk Zrinjski Mostar
Live18'
FK Sloboda Tuzla
0 - 0
FK Sarajevo
Montenegro
Montenegro - Telekom 1st CFL
20 Apr  
21:30'
Buducnost Podgorica
? - ?
OFK Titograd
21:30'
Petrovac
? - ?
Sutjeska
Live12'
Rudar Pljevlja
0 - 0
Grbalj Radanovici
Live13'
FK Lovcen
0 - 0
Mornar
Live90+2'
FK Iskra
0 - 1
Zeta
Ecuador
Ecuador - Serie A
20 Apr  
FT'
CD Olmedo
2 - 1
Deportivo Cuenca
Venezuela
Venezuela - Primera División:: apertura
20 Apr  
03:00'
Trujillanos FC
? - ?
Lala FC
Japan
Japan - J. League
20 Apr  
FT'
Consadole Sapporo
3 - 0
Yokohama F.Marinos
FT'
Urawa Red Diamonds
1 - 0
Vissel Kobe
FT'
Matsumoto Yamaga
1 - 0
Sagan Tosu
FT'
Nagoya Grampus Eight
1 - 0
Jubilo Iwata
FT'
Kashima Antlers
1 - 0
Vegalta Sendai
FT'
Shimizu S-Pulse
1 - 0
Cerezo Osaka
FT'
Gamba Osaka
1 - 1
Oita Trinita
Japan - J. League 2
20 Apr  
FT'
Tokyo Verdy
1 - 1
Albirex Niigata
FT'
Ventforet Kofu
1 - 0
Kyoto Sanga FC
FT'
Ehime FC
1 - 2
Avispa Fukuoka
FT'
Tochigi SC
1 - 3
V-Varen Nagasaki
FT'
Fagiano Okayama
2 - 1
Tokushima Vortis
Singapore
Singapore - Sg. Premier League
20 Apr  
FT'
Hougang United FC
4 - 1
Geylang International
Live84'
Dpmm FC
3 - 2
Warriors FC
Republic of Korea
Republic of Korea - K-League 1
20 Apr  
FT'
Daegu FC
3 - 0
Pohang Steelers
FT'
Gyeongnam FC
3 - 3
Suwon Bluewings
FT'
Sangju Sangmu
0 - 3
Jeonbuk FC
FT'
Ulsan Hyundai
0 - 1
Seongnam FC
Republic of Korea - K-League 2
20 Apr  
FT'
Asan Mugunghwa FC
0 - 2
FC Anyang
FT'
Gwangju FC
2 - 1
Suwon FC
South Africa
South Africa - Cup
20 Apr  
20:00'
Lamontville Golden Arrows
? - ?
TS Galaxy
South Africa - Premier League
20 Apr  
Live88'
Baroka FC
1 - 2
Mamelodi Sundowns FC
Croatia
Croatia - 1st League
20 Apr  
FT'
Slaven
0 - 1
Dinamo Zagreb
FT'
Rudes
1 - 2
NK Lokomotiva
Live18'
Inter Zapresic
1 - 0
HNK Gorica
Serbia
Serbia - Super Liga:: championship
20 Apr  
22:00'
Cukaricki
? - ?
FK Crvena Zvezda
22:00'
FK Napredak Krusevac
? - ?
Vojvodina
Serbia - Super Liga:: relegation
20 Apr  
22:00'
Rad Beograd
? - ?
FK Radnik Surdulica
22:00'
Backa Backa Palanka
? - ?
FK Macva Sabac
LiveHT'
FK Dinamo Vranje
1 - 0
Vozdovac
Moldova
Moldova - National Division
20 Apr  
22:00'
FC Sheriff
? - ?
Codru
FT'
Dinamo-Auto
0 - 0
FC Milsami Orhei
FYR Macedonia
FYR Macedonia - Prva Liga
20 Apr  
Live45'
KF Shkendija
3 - 0
Makedonija GjP
Live45'
FK Sileks
0 - 0
FK Rabotnicki Skopje
Live45'
FK Vardar Skopje
0 - 0
FK Renova
Live45'
Fk Akademija Pandev
0 - 2
FK Belasica Strumica
Live45'
Pobeda
0 - 0
Shkupi
Peru
Peru - Primera División:: apertura
20 Apr  
FT'
Real Garcilaso
1 - 1
Sporting Cristal
Kazakhstan
Kazakhstan - Premier League
20 Apr  
FT'
Atyrau
1 - 2
Okzhetpes Kokshetau
FT'
Irtysh Pavlodar
0 - 1
Aktobe
FT'
Kairat Almaty
0 - 1
FC Astana
FT'
Kaisar Kyzylorda
0 - 0
Ordabasy Shymkent
FT'
Taraz
1 - 2
Shakhter Karagandy
FT'
Tobol Kostanay
0 - 0
Zhetysu Taldykorgan
Vietnam
Vietnam - V-League
20 Apr  
FT'
FLC Thanh Hoa
2 - 2
Khanh Hoa Nha Trang
FT'
Than Quang Ninh
3 - 0
Saigon FC
FT'
TP Ho Chi Minh
2 - 0
Viettel
Tunisia
Tunisia - Ligue I
20 Apr  
Live45'
Club Africain
0 - 1
Ben Guerdane
Live45'
JS Kairouanaise
0 - 0
CA Bizertin
Australia
Australia - Hyundai A-League
20 Apr  
FT'
Brisbane Roar FC
1 - 6
Newcastle United Jets
FT'
Central Coast Mariners FC
3 - 1
Western Sydney Wanderers FC
Saudi Arabia
Saudi Arabia - Premier League
20 Apr  
22:55'
AL Shabab FC (KSA)
? - ?
AL Hazem FC
FT'
AL Raed FC
5 - 1
Ohud Medina
FT'
AL Ahli Saudi FC
3 - 2
AL Wehda FC
Malaysia
Malaysia - Super League
20 Apr  
Live87'
Kuala Lumpur FA
1 - 0
Petaling Jaya City FC
Live87'
Perak
0 - 1
Pahang
Live87'
Selangor
2 - 1
PKNP FC
Live88'
Johor Darul Ta'zim
3 - 1
PKNS FC
Africa Cup of Nations U17
Africa Cup of Nations U17 - Group A
20 Apr  
20:00'
Nigeria U17
? - ?
Uganda U17
20:00'
Tanzania U17
? - ?
Angola U17
African Nations Championship
African Nations Championship - Qualification
20 Apr  
20:00'
Eswatini
? - ?
Malawi
21 April 2019
England
Premier League
21 Apr  
19:30'
Everton
? - ?
Manchester United
22:00'
Arsenal
? - ?
Crystal Palace
22:00'
Cardiff City
? - ?
Liverpool
Italy
Italy - Serie A
21 Apr  
01:30'
Inter
? - ?
Roma
Italy - Serie C:: group B
21 Apr  
01:30'
Rimini
? - ?
SS Sambenedettese Calcio
01:30'
Teramo
? - ?
Ssd Vis Pesaro 1898
01:30'
AlbinoLeffe
? - ?
Monza
Spain
Spain - LaLiga 1|2|3
21 Apr  
01:00'
Mallorca
? - ?
Rayo Majadahonda
17:00'
Cadiz
? - ?
Numancia
21:00'
Deportivo La Coruna
? - ?
Extremadura
23:00'
Real Oviedo
? - ?
Cordoba
AAW'
Real Zaragoza
1 - 0
Reus
Spain - Segunda B:: group II
21 Apr  
23:00'
Cd Calahorra
? - ?
CD Vitoria
23:00'
Racing Santander
? - ?
SD Amorebieta
Spain - Segunda B:: group III
21 Apr  
00:00'
Hercules CF
? - ?
CE Sabadell
01:30'
CD Alcoyano
? - ?
UE Olot
17:00'
CD Ebro
? - ?
RCD Espanyol Barcelona B
17:00'
Valencia CF Mestalla
? - ?
Barcelona B
Canc.'
UE Cornella
? - ?
Ontinyent CF
Spain - Segunda B:: group I
21 Apr  
17:00'
Atletico Madrid B
? - ?
San Sebastian de los Reyes
17:00'
Celta Vigo B
? - ?
AD Union Adarve
17:00'
Las Palmas B
? - ?
Coruxo F.C.
22:00'
Navalcarnero
? - ?
CF Burgos
23:00'
Leonesa
? - ?
Salamanca CF Uds
Spain - Segunda B:: group IV
21 Apr  
01:00'
CD Don Benito
? - ?
San Fernando CD
16:30'
Sevilla FC Atletico
? - ?
Recreativo De Huelva
17:00'
UD Melilla
? - ?
Atletico Sanluqueno CF
17:00'
Ucam Murcia CF
? - ?
UD Ibiza Eivissa
23:00'
Real Balompedica Linense
? - ?
CF Talavera de La Reina
Spain - LaLiga Santander
21 Apr  
01:45'
Barcelona
? - ?
Real Sociedad
17:00'
Levante
? - ?
RCD Espanyol
19:00'
Getafe
? - ?
Sevilla
21:15'
Real Madrid
? - ?
Athletic Bilbao
23:30'
Villarreal
? - ?
Leganes
Germany
Germany - Bundesliga
21 Apr  
01:30'
Schalke 04
? - ?
Hoffenheim
20:30'
Freiburg
? - ?
Borussia Dortmund
23:00'
Hertha BSC
? - ?
Hannover 96
Germany - 3rd Liga
21 Apr  
18:00'
1. FC Kaiserslautern
? - ?
Hansa Rostock
19:00'
Sportfreunde Lotte
? - ?
Energie Cottbus
Germany - Regionalliga Bayern
21 Apr  
22:00'
TSV Buchbach
? - ?
FC Pipinsried
23:00'
FC Memmingen
? - ?
FC Bayern München II
Germany - 2nd Bundesliga
21 Apr  
18:30'
1. FC Heidenheim 1846
? - ?
FC St. Pauli
18:30'
DSC Arminia Bielefeld
? - ?
FC Ingolstadt 04
18:30'
SG Dynamo Dresden
? - ?
1. FC Köln
18:30'
SSV Jahn Regensburg
? - ?
1. FC Magdeburg
18:30'
SV Darmstadt 98
? - ?
VfL Bochum 1848
Germany - Regionalliga West
21 Apr  
19:00'
Borussia Dortmund II
? - ?
SV Lippstadt 08
19:00'
Viktoria Koeln 1904
? - ?
ROT Weiss Essen
19:00'
Oberhausen
? - ?
FC Koeln II
France
France - Ligue 1
21 Apr  
01:00'
Nice
? - ?
Caen
01:00'
Nimes
? - ?
Bordeaux
01:00'
Strasbourg
? - ?
Montpellier
20:00'
Nantes
? - ?
Amiens
20:00'
Toulouse
? - ?
Lille
22:00'
Reims
? - ?
Saint-Etienne
Belgium
Belgium - First Division A:: EL play-off: group A
21 Apr  
01:00'
Westerlo
? - ?
Oostende
01:30'
Eupen
? - ?
St.Truiden
Belgium - First Division A:: EL play-off: group B
21 Apr  
01:00'
Cercle Brugge
? - ?
Kortrijk
Belgium - First Division A:: Championship
21 Apr  
23:00'
Anderlecht
? - ?
Gent
Belgium - First Division B:: relegation
21 Apr  
21:00'
Lommel
? - ?
Roeselare
Portugal
Portugal - Primeira Liga
21 Apr  
00:00'
Feirense
? - ?
SC Braga
02:30'
FC Porto
? - ?
Santa Clara
Portugal - Segunda Liga
21 Apr  
00:00'
Academica
? - ?
Mafra
00:00'
Vitoria de Guimaraes B
? - ?
Arouca
Scotland
Scotland - Premiership
21 Apr  
18:30'
Hibernian
? - ?
Celtic
Scotland - League 1
21 Apr  
22:05'
Arbroath
? - ?
Raith Rovers
International
International - Friendly (Under 18)
21 Apr  
17:00'
Portugal U18
? - ?
Denmark U18
17:00'
France U18
? - ?
Mexico U18
Denmark
Denmark - 1st Division
21 Apr  
18:45'
FC Roskilde
? - ?
Fremad Amager
18:45'
Fredericia
? - ?
HB Koege
18:45'
FC Helsingoer
? - ?
Thisted
18:45'
Hvidovre IF
? - ?
Silkeborg
18:45'
Lyngby
? - ?
Nykoebing FC
18:45'
Viborg FF
? - ?
Naestved
Denmark - Superliga:: relegation: group 1
21 Apr  
21:00'
AC Horsens
? - ?
SoenderjyskE
23:00'
Vejle Boldklub
? - ?
AGF
Sweden
Sweden - Superettan
21 Apr  
20:00'
Norrby
? - ?
Joenkoepings Soedra
22:30'
Dalkurd FF
? - ?
Mjallby AIF
Sweden - Allsvenskan
21 Apr  
20:00'
Haecken
? - ?
Djurgaarden
22:30'
Hammarby IF
? - ?
AFC Eskilstuna
Austria
Austria - Erste Liga
21 Apr  
15:30'
Wattens
? - ?
Vorwaerts Steyr
Austria - Bundesliga:: championship
21 Apr  
19:30'
Sturm Graz
? - ?
Wolfsberger AC
19:30'
SKN St. Poelten
? - ?
Salzburg
22:00'
Austria Wien
? - ?
LASK
Turkey
Turkey - Super Lig
21 Apr  
17:30'
Ankaragucu
? - ?
Konyaspor
20:00'
Istanbul Basaksehir
? - ?
Rizespor
23:00'
Alanyaspor
? - ?
Fenerbahce
Turkey - 1st Lig
21 Apr  
18:00'
Boluspor
? - ?
Gazisehir Gaziantep FK
20:30'
Afjet Afyonspor
? - ?
Altinordu Fk
20:30'
Altay Izmir
? - ?
Hatayspor
23:30'
Adanaspor
? - ?
Adana Demirspor
Ireland
Ireland - 1st Division
21 Apr  
01:00'
Cobh Ramblers
? - ?
Longford Town
Ireland - FAI Cup
21 Apr  
21:00'
Glengad United
? - ?
Home Farm
21:00'
Lucan United
? - ?
Aisling Annacotty
21:00'
St Michael's
? - ?
Regional United
FT'
Maynooth University Town
5 - 1
Rockmount
FT'
St Mochta's
0 - 1
Collinstown
Live41'
UCC
0 - 0
Malahide
Live87'
Glebe North
2 - 1
Midleton
Live90'
Newtown Rangers
3 - 3
Avondale United
Luxembourg
Luxembourg - National Division
21 Apr  
00:30'
FC Etzella Ettelbruck
? - ?
CS Fola Esch
Czech Republic
Czech Republic - 1st League
21 Apr  
22:00'
Pribram
? - ?
Viktoria Plzen
22:00'
Sparta Prague
? - ?
Karvina
22:00'
Bohemians 1905
? - ?
Jablonec
22:00'
Banik Ostrava
? - ?
Opava
22:00'
FC Fastav Zlin
? - ?
Slavia Prague
22:00'
Slovan Liberec
? - ?
Slovacko
22:00'
Dukla Praha
? - ?
Mlada Boleslav
22:00'
Sigma Olomouc
? - ?
Teplice
Czech Republic - 2nd league
21 Apr  
22:00'
Znojmo
? - ?
SK Dynamo Ceske Budejovice
22:00'
Hradec Kralove
? - ?
MFK Chrudim
22:00'
FK MAS Taborsko
? - ?
Zizkov
22:00'
FK Varnsdorf
? - ?
FC Zbrojovka Brno
Russia
Russia - 2nd Division:: west
21 Apr  
19:00'
Fc Chertanovo Moscow Ii
? - ?
Leningradets
Russia - 2nd Division:: center
21 Apr  
18:00'
Rotor Volgograd Ii
? - ?
FC Khimki-M
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye
21 Apr  
18:00'
FC Zvezda Perm
? - ?
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
18:00'
FC Kamaz Naberezhnye Chelny
? - ?
Fc Ufa-2
20:00'
FK Syzran-2003
? - ?
FC Lada Tolyati
Russia - 2nd Division:: south
21 Apr  
18:30'
Urozhay Krasnodar
? - ?
FC Chayka Peschanokopskoye
20:00'
AF Ponedelnika Rostov ON Don
? - ?
Mashuk-Kmv Pyatigorsk
20:00'
Chernomorets Novorossijsk
? - ?
SKA Rostov
20:00'
FC Volgar Astrakhan
? - ?
FK Biolog Novokubansk
20:00'
Krasnodar-3
? - ?
Druzhba Maikop
20:00'
Legion-Dynamo Makhachkala
? - ?
FC Spartak Vladikavkaz
20:00'
Spartak Nalchik
? - ?
FK Angusht Nazran
Russia - Premier League
21 Apr  
01:00'
FC Krasnodar
? - ?
Zenit St. Petersburg
20:30'
Ural
? - ?
FC Rubin Kazan
23:00'
FC Spartak Moscow
? - ?
Yenisey Krasnoyarsk
Romania
Romania - Liga I:: championship
21 Apr  
01:00'
Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe
? - ?
CFR Cluj
Romania - Liga I:: relegation
21 Apr  
22:00'
Gaz Metan Medias
? - ?
FC Dunarea Calarasi
Bulgaria
Bulgaria - First Professional League:: championship
21 Apr  
00:00'
PFC Ludogorets 1945 Razgrad
? - ?
PFK Botev Plovdiv
Bulgaria - First Professional League:: relegation: group 1
21 Apr  
21:30'
Vereya
? - ?
Etar
Belarus
Belarus - Premier
21 Apr  
19:00'
FK Slutsk
? - ?
Isloch
21:00'
Energetik-BGU
? - ?
Dinamo Brest
23:45'
Gomel
? - ?
Shakhtyor Soligorsk
Estonia
Estonia - Premium liiga
21 Apr  
17:00'
Flora Tallinn
? - ?
FC Kuressaare
19:00'
Paide Linnameeskond
? - ?
FCI Levadia
Argentina
Argentina - Primera B Metropolitana
21 Apr  
01:30'
Atlanta
? - ?
CA Defensores Unidos
01:30'
CD UAI Urquiza
? - ?
San Telmo
01:30'
Comunicaciones
? - ?
CA San Miguel
01:30'
Deportivo Espanol
? - ?
Almirante Brown
01:30'
Deportivo Riestra
? - ?
Sacachispas FC
01:30'
Flandria
? - ?
All Boys
03:05'
Club Atletico Estudiantes
? - ?
Barracas Central
07:05'
CA Talleres Remedios de Escalada
? - ?
Colegiales
FT'
Acassuso
1 - 1
CA Fenix
FT'
Tristan Suarez
0 - 2
Justo Jose de Urquiza
Argentina - Primera B Nacional
21 Apr  
01:10'
Brown de Adrogue
? - ?
Nueva Chicago
01:10'
CA Defensores de Belgrano
? - ?
Arsenal Sarandi
01:10'
Sarmiento
? - ?
Guillermo Brown
02:00'
Gimnasia Jujuy
? - ?
Agropecuario
05:00'
Instituto
? - ?
Gimnasia Mendoza
06:30'
Santamarina
? - ?
Villa Dalmine
07:00'
Temperley
? - ?
Club Atletico Platense
07:30'
Club Atletico Mitre
? - ?
Almagro
23:05'
Deportivo Moron
? - ?
Los Andes
23:05'
Quilmes
? - ?
Olimpo
FT'
Chacarita Juniors
0 - 0
Central Cordoba de Santiago
FT'
Independiente Rivadavia
1 - 1
Atletico Rafaela
Argentina - Copa de la Superliga
21 Apr  
01:30'
Lanus
? - ?
Belgrano
03:45'
Talleres
? - ?
San Martin San Juan
06:00'
Godoy Cruz
? - ?
Patronato de Parana
23:15'
Tigre
? - ?
Colon
Chile
Chile - Primera División
21 Apr  
02:00'
Palestino
? - ?
Club Deportivo Universidad Catolica
04:30'
Huachipato
? - ?
Colo Colo
07:00'
Audax Italiano La Florida
? - ?
Union La Calera
Colombia
Colombia - Primera A:: apertura
21 Apr  
02:00'
Once Caldas
? - ?
La Equidad
02:00'
Tolima
? - ?
Alianza Petrolera
05:00'
Independiente Medellin
? - ?
CD Jaguares
08:00'
Santa Fe
? - ?
Deportivo Cali
Paraguay
Paraguay - Division Profesional:: apertura
21 Apr  
04:00'
Cerro Porteno
? - ?
Olimpia
06:15'
Libertad
? - ?
Club River Plate
Mexico
Mexico - Liga MX:: clausura
21 Apr  
05:00'
Necaxa
? - ?
CF Pachuca
05:06'
Club Leon
? - ?
Atlas FC
07:00'
Cruz Azul
? - ?
Pumas
07:00'
Tigres UANL
? - ?
CA Monarcas Morelia
09:00'
CD Guadalajara
? - ?
Puebla FC
USA
USA - United Soccer League
21 Apr  
00:00'
New York Red Bulls II
? - ?
Loudoun United Fc
03:00'
Bethlehem Steel FC
? - ?
Indy Eleven
04:00'
Birmingham Legion Fc
? - ?
Swope Park Rangers
06:00'
Charlotte Independence
? - ?
North Carolina FC
06:00'
Louisville City FC
? - ?
Ottawa Fury FC
06:00'
Pittsburgh Riverhounds
? - ?
Saint Louis FC
06:00'
Real Monarchs SLC
? - ?
San Antonio FC
06:30'
Charleston Battery
? - ?
Nashville SC
07:30'
OKC Energy FC
? - ?
Orange County SC
07:30'
Rio Grande Valley FC
? - ?
Las Vegas Lights
09:00'
Portland Timbers II
? - ?
Colorado Springs Switchbacks FC
09:00'
Reno 1868 FC
? - ?
New Mexico United
09:30'
Phoenix Rising FC
? - ?
Tacoma Defiance
USA - Major League Soccer
21 Apr  
00:00'
Chicago Fire
? - ?
Colorado Rapids
00:00'
Philadelphia Union
? - ?
Montreal Impact
02:00'
Orlando City
? - ?
Vancouver Whitecaps FC
03:00'
Atlanta United Fc
? - ?
FC Dallas
06:30'
Columbus Crew
? - ?
Portland Timbers
06:30'
New England Rev.
? - ?
New York Red Bulls
09:00'
San Jose Earthquakes
? - ?
Sporting Kansas City
USA - National Women's Soccer League
21 Apr  
02:30'
Chicago Red Stars
? - ?
Portland Thorns
05:00'
Sky Blue FC
? - ?
Houston Dash
08:00'
Utah Royals
? - ?
Washington Spirit
USA - USL League One
21 Apr  
06:00'
Chattanooga Red Wolves Sc
? - ?
South Georgia Tormenta
06:00'
Greenville Triumph Sc
? - ?
Richmond Kickers
China
China - Super League
21 Apr  
14:30'
Dalian Yifang
? - ?
Chongqing Lifan
16:30'
Jiangsu Suning FC
? - ?
Guangzhou R&F F.C.
18:35'
Wuhan Zall
? - ?
Shanghai Shenhua
Thailand
Thailand - Premier League
21 Apr  
18:00'
Prachuap FC
? - ?
Sukhothai FC
18:00'
Suphanburi FC
? - ?
Nakhon Ratchasima FC
19:00'
Chonburi
? - ?
Chiangmai FC
Georgia
Georgia - Erovnuli Liga
21 Apr  
00:00'
FC Wit Georgia
? - ?
Dinamo Tbilisi
19:00'
Chikhura
? - ?
Torpedo Kutaisi
Algeria
Algeria - Ligue 1
21 Apr  
22:00'
AS Ain Mlila
? - ?
MO Bejaia
22:00'
Paradou AC
? - ?
JS Saoura
Morocco
Morocco - Botola Pro
21 Apr  
00:00'
Olympic Club de Safi
? - ?
FAR Rabat
02:00'
Rapide Club Oued Zem
? - ?
Chabab Rif Al Hoceima
22:00'
Wydad Casablanca
? - ?
Raja Casablanca
Netherlands
Netherlands - Eredivisie
21 Apr  
00:45'
Vitesse
? - ?
PEC Zwolle
01:45'
Feyenoord
? - ?
AZ Alkmaar
01:45'
VVV-Venlo
? - ?
De Graafschap
17:15'
Excelsior
? - ?
Willem II
19:30'
Fortuna Sittard
? - ?
NAC Breda
21:45'
PSV Eindhoven
? - ?
ADO Den Haag
Switzerland
Switzerland - Challenge League
21 Apr  
01:00'
Chiasso
? - ?
Lausanne
Switzerland - Super League
21 Apr  
00:00'
FC ST Gallen 1879
? - ?
Luzern
00:00'
Grasshoppers
? - ?
Thun
Greece
Greece - Football League
21 Apr  
19:00'
Aiginiakos FC
? - ?
AOK Kerkyra
19:00'
Aoc-Kissamikos
? - ?
Doxa Dramas
19:00'
Apollon Larissa FC
? - ?
Platanias
19:00'
Ergotelis
? - ?
AE Karaiskakis
19:00'
Iraklis
? - ?
Volos Nps
19:00'
Panachaiki 1891 FC
? - ?
Irodotos
19:00'
Sparti
? - ?
Apollon Pontou
Canc.'
Trikala 1963
? - ?
Pao Aittitos Spata FC
Greece - Super League
21 Apr  
23:00'
AEK Athens
? - ?
AE Larissa
23:00'
Xanthi FC
? - ?
Apollon Smyrnis
23:00'
Atromitos
? - ?
Panathinaikos
23:00'
Lamia
? - ?
Olympiacos
23:00'
OFI Crete
? - ?
Asteras Tripolis
23:00'
PAOK Thessaloniki FC
? - ?
Levadiakos
23:00'
Panetolikos
? - ?
Aris Thessaloniki
23:00'
Panionios
? - ?
PAS Giannina
Wales
Wales - Premier League
21 Apr  
01:30'
TNS
? - ?
Caernarfon
Cyprus
Cyprus - 1st League:: Championship
21 Apr  
22:00'
Apollon Limassol
? - ?
AEL Limassol
Cyprus - 1st League:: Relegation
21 Apr  
21:00'
Enosis Paralimni
? - ?
Anorthosis
23:00'
Pafos FC
? - ?
Doxa Katokopia
Slovakia
Slovakia - Fortuna League:: championship
21 Apr  
20:00'
Slovan Bratislava
? - ?
Ruzomberok
Poland
Poland - Ekstraklasa:: final
21 Apr  
01:30'
Legia Warszawa
? - ?
Cracovia
Hungary
Hungary - OTP BANK Liga
21 Apr  
00:30'
Ferencvaros
? - ?
Vidi FC
Bosnia and Herzegovina
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
21 Apr  
01:00'
FK Zeljeznicar
? - ?
FK Krupa
Bolivia
Bolivia - Primera Division:: apertura
21 Apr  
02:00'
Sport Boys Warnes
? - ?
The Strongest
Ecuador
Ecuador - Serie A
21 Apr  
00:00'
CD America de Quito
? - ?
Aucas
02:15'
Universidad Catolica
? - ?
Guayaquil City
05:00'
LDU de Quito
? - ?
Emelec
Uruguay
Uruguay - Primera División:: apertura
21 Apr  
02:00'
Fenix
? - ?
Nacional
02:00'
CA Progreso
? - ?
River Plate
02:00'
Rampla Juniors
? - ?
Danubio
05:00'
Club Atletico Penarol
? - ?
Cerro
Venezuela
Venezuela - Primera División:: apertura
21 Apr  
03:00'
Aragua FC
? - ?
Llaneros De Guanare FC
03:00'
Metropolitanos FC
? - ?
Zamora FC
Japan
Japan - J. League 2
21 Apr  
11:00'
Kagoshima United
? - ?
FC Ryukyu
12:00'
FC Gifu
? - ?
Mito Hollyhock
12:00'
Montedio Yamagata
? - ?
Renofa Yamaguchi
12:00'
Yokohama FC
? - ?
JEF United Ichihara Chiba
12:00'
Zweigen Kanazawa
? - ?
Kashiwa Reysol
13:00'
FC Machida Zelvia
? - ?
Omiya Ardija
Singapore
Singapore - Sg. Premier League
21 Apr  
16:30'
Albirex Niigata FC
? - ?
Young Lions
16:30'
Balestier Khalsa FC
? - ?
Tampines Rovers FC
Republic of Korea
Republic of Korea - K-League 1
21 Apr  
12:00'
Jeju United
? - ?
Gangwon FC
14:00'
FC Seoul
? - ?
Incheon United
Republic of Korea - K-League 2
21 Apr  
13:00'
Busan I'Park
? - ?
Ansan Greeners FC
Kenya
Kenya - Premier League
21 Apr  
15:00'
Posta Rangers
? - ?
Zoo FC
17:00'
SoNy Sugar
? - ?
Sofapaka
17:00'
Vihiga United
? - ?
Mathare United
20:15'
Gor Mahia
? - ?
Ulinzi Stars
South Africa
South Africa - Cup
21 Apr  
01:15'
Chippa United
? - ?
Kaizer Chiefs
Croatia
Croatia - 1st League
21 Apr  
00:00'
Hajduk Split
? - ?
Rijeka
Serbia
Serbia - Super Liga:: championship
21 Apr  
22:00'
Proleter
? - ?
Mladost Lucani
23:30'
Radnicki Nis
? - ?
FK Partizan
Moldova
Moldova - National Division
21 Apr  
19:00'
Zimbru
? - ?
FC Sfintul Gheorghe
21:00'
Speranta
? - ?
CS Petrocub
Peru
Peru - Primera División:: apertura
21 Apr  
01:15'
Pirata FC
? - ?
Alianza Lima
03:30'
Ayacucho FC
? - ?
Academia Cantolao
05:45'
Carlos A. Mannucci
? - ?
Binacional
08:00'
FBC Melgar
? - ?
Alianza Universidad
23:15'
Universidad San Martin
? - ?
Sport Huancayo
El Salvador
El Salvador - Primera Division:: clausura
21 Apr  
04:00'
CD Pasaquina
? - ?
CD Municipal Limeno
04:00'
Cd Audaz
? - ?
CD Aguila
04:00'
Jocoro Fc
? - ?
AD Chalatenango
04:00'
Santa Tecla FC
? - ?
CD FAS
04:00'
Sonsonate FC
? - ?
CD Luis Angel Firpo
08:45'
AD Isidro Metapan
? - ?
Alianza FC
Honduras
Honduras - Liga Nacional:: clausura
21 Apr  
08:00'
Lobos UPNFM
? - ?
Real Espana
Nigeria
Nigeria - NPFL:: group A
21 Apr  
22:00'
Enugu Rangers
? - ?
MFM FC
22:00'
Kwara United
? - ?
Bendel Insurance
22:00'
Lobi Stars
? - ?
Enyimba
22:00'
Remo Stars
? - ?
Niger Tornadoes
22:00'
Rivers United FC
? - ?
Sunshine Stars
22:00'
Wikki Tourist
? - ?
Katsina United
Nigeria - NPFL:: group B
21 Apr  
00:00'
Delta Force FC
? - ?
Abia Warriors
22:00'
Go Round
? - ?
Heartland Owerri
22:00'
Kano Pillars
? - ?
Gombe United
22:00'
Nasarawa United
? - ?
El Kanemi Warriors
22:00'
Plateau United
? - ?
Akwa United
22:00'
Yobe Desert Stars
? - ?
Ifeanyi Ubah United
Vietnam
Vietnam - V-League
21 Apr  
17:00'
Nam Dinh
? - ?
Becamex Binh Duong
17:00'
Quang Nam FC
? - ?
Hoang Anh Gia Lai
19:00'
Ha Noi TT
? - ?
Vicem Hai Phong
Tunisia
Tunisia - Ligue I
21 Apr  
21:00'
Club S Hammam-Lif
? - ?
Etoile Metlaoui
21:00'
Stade Gabesien
? - ?
Club Sportif Sfaxien
21:00'
Stade Tunisien
? - ?
AS Gabes
21:00'
US Monastir
? - ?
Esperance
Postp.'
Etoile du Sahel
? - ?
Us Tataouine
Australia
Australia - Hyundai A-League
21 Apr  
14:00'
Wellington Phoenix FC
? - ?
Melbourne City FC
Saudi Arabia
Saudi Arabia - Premier League
21 Apr  
00:30'
AL Fayha FC
? - ?
AL Faisaly FC
UEFA Women's Champions League
UEFA Women's Champions League - Play-off
21 Apr  
22:00'
Olympique Lyonnais
? - ?
Chelsea Ladies
23:00'
Bayern Munich
? - ?
Barcelona
Malaysia
Malaysia - Super League
21 Apr  
20:00'
Melaka United
? - ?
Kedah
Africa Cup of Nations U17
Africa Cup of Nations U17 - Group B
21 Apr  
21:00'
Guinea U17
? - ?
Senegal U17
FT'
Cameroon U17
2 - 1
Morocco U17