Selasa, 13 November 2018
England - FA Cup
13 Nov  
02:45
Hampton & Richmond
0 - 0
Oldham Athletic
Italy - Serie C:: group B
13 Nov  
02:45
Pordenone Calcio
0 - 0
Triestina
Spain - LaLiga 1|2|3
13 Nov  
03:00
Gimnastic
0 - 0
Real Zaragoza
Germany - 3rd Liga
13 Nov  
01:00
SV Wehen Wiesbaden
0 - 0
FC Carl Zeiss Jena
Germany - 2nd Bundesliga
13 Nov  
02:30
VfL Bochum 1848
0 - 0
SV Darmstadt 98
France - Ligue 2
13 Nov  
02:45
Brest
0 - 0
Nancy
Portugal - Segunda Liga
13 Nov  
03:15
UD Oliveirense
1 - 0
Varzim
Denmark - 1st Division
13 Nov  
00:30
FC Helsingoer
1 - 0
Viborg FF
Romania - Liga I
13 Nov  
02:00
Gaz Metan Medias
1 - 1
FC Voluntari
Israel - Leumit League
13 Nov  
00:00
Hapoel Afula FC
1 - 1
Beitar Tel Aviv Ramla FC
00:00
Hapoel Bnei Lod Rakevet FC
1 - 1
Hapoel Iksal FC
00:45
Hapoel Kfar Saba FC
1 - 1
Hapoel Petah Tikva FC
Israel - Ligat HaAl
13 Nov  
01:00
Bnei Sakhnin
1 - 1
FC Ashdod
Argentina - Primera Division
13 Nov  
03:00
Tigre
1 - 1
Argentinos Juniors
Argentina - Primera B Metropolitana
13 Nov  
01:30
Club Atletico Fenix
1 - 1
Club Atletico Acassuso
01:30
San Telmo
1 - 1
Cd Uai Urquiza
01:35
Barracas Central
1 - 1
Estudiantes BA
Argentina - Primera B Nacional
13 Nov  
01:30
Nueva Chicago
1 - 1
Gimnasia Y Esgrima Mendoza
06:00
Ferro Carril Oeste
1 - 1
Villa Dalmine
06:00
Quilmes AC
1 - 1
Defensores de Belgrano
Argentina - Federal A:: zone 1
13 Nov  
02:00
Deportivo Madryn
1 - 1
Independiente de Neuquen
Brazil - Serie A
13 Nov  
05:00
Santos FC
1 - 1
Chapecoense AF
Egypt - Premier League
13 Nov  
01:00
Pyramids FC
0 - 2
Misr El-Maqasa
Greece - Super League
13 Nov  
Live9'
Apollon Smyrnis
0 - 1
Aris Thessaloniki
Northern Ireland - Premiership
13 Nov  
02:45
Cliftonville
0 - 1
Newry City AFC
Peru - Primera División:: clausura
13 Nov  
03:30
CD UT Cajamarca
1 - 1
Union Comercio
Senin, 12 November 2018
Italy - Serie B
12 Nov  
03:00
Palermo
0 - 0
Pescara
Italy - Serie A
12 Nov  
-
Milan
1 - 1
Juventus
FT
Sassuolo
2 - 1
Lazio
Italy - Serie C:: group A
12 Nov  
02:30
Piacenza
0 - 0
Pro Piacenza
Italy - Serie C:: group B
12 Nov  
00:30
FeralpiSalo
0 - 0
Virtus Verona
00:30
Giana Erminio
0 - 0
Sudtirol
00:30
Ssd Vis Pesaro 1898
0 - 0
Monza
00:30
Ternana
0 - 0
Gubbio
Spain - LaLiga 1|2|3
12 Nov  
00:00
Mallorca
0 - 0
Cordoba
00:00
Sporting Gijon
0 - 0
Malaga
02:00
Tenerife
0 - 0
Albacete
Spain - Segunda B:: group III
12 Nov  
00:00
Hercules CF
0 - 0
CD Castellon
00:00
UD Cornella
0 - 0
Ub Conquense
Spain - Segunda B:: group IV
12 Nov  
00:00
FC Cartagena
0 - 0
CD Badajoz
Spain - LaLiga Santander
12 Nov  
00:30
Rayo Vallecano
0 - 0
Villarreal
00:30
Sevilla
0 - 0
RCD Espanyol
02:45
Celta Vigo
0 - 0
Real Madrid
Germany - Bundesliga
12 Nov  
00:00
Eintracht Frankfurt
0 - 0
Schalke 04
France - Ligue 1
12 Nov  
03:00
Monaco
0 - 0
Paris Saint Germain
Belgium - First Division A
12 Nov  
00:00
Kortrijk
0 - 0
Standard Liege
02:00
Royal Excel Mouscron
0 - 0
KRC Genk
Portugal - Primeira Liga
12 Nov  
00:30
Tondela
0 - 0
Benfica
03:00
Sporting CP
0 - 0
Chaves
International - Friendly (Under 20)
12 Nov  
00:30
Czech Republic U20
0 - 0
Finland U20
Denmark - Superliga
12 Nov  
00:00
FC Midtjylland
0 - 0
Vejle Boldklub
02:00
OB
0 - 0
Esbjerg FB
Turkey - Super Lig
12 Nov  
00:30
Besiktas
0 - 0
Sivasspor
Romania - Liga I
12 Nov  
02:00
Dinamo Bucuresti
0 - 0
FC FCSB
Israel - Ligat HaAl
12 Nov  
01:15
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 0
Maccabi Tel Aviv FC
02:00
Beitar Jerusalem FC
0 - 0
Hapoel Beer Sheva FC
Argentina - Primera Division
12 Nov  
01:30
Gimnasia LP
0 - 0
Racing Club
03:45
Banfield
0 - 0
Lanus
07:30
Velez Sarsfield
1 - 1
San Lorenzo
Postp.
San Martin San Juan
0 - 0
Boca Juniors
Argentina - Primera B Metropolitana
12 Nov  
01:30
Almirante Brown
0 - 0
Deportivo Espanol
01:30
CA All Boys
0 - 0
Flandria
01:30
Justo Jose de Urquiza
0 - 0
Tristan Suarez
01:30
Sacachispas FC
0 - 0
Deportivo Riestra
Argentina - Primera B Nacional
12 Nov  
02:00
Guillermo Brown
0 - 0
CA Platense
04:00
Mitre Santiago Del Estero
0 - 0
Temperley
04:30
Independiente Rivadavia
0 - 0
Gimnasia Jujuy
Argentina - Federal A:: zone 1
12 Nov  
01:00
Sansinena BB
1 - 1
Sol de Mayo
02:00
Deportivo Roca
0 - 0
Villa Mitre
03:00
Ferro Carril Oeste General Pico
0 - 0
Club Cipolletti
Argentina - Federal A:: zone 2
12 Nov  
02:00
CASD Camioneros
0 - 0
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
03:00
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
0 - 0
Defensores de Pronunciamiento
04:00
Douglas Haig
0 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
04:30
Atletico Parana
0 - 0
Union de Sunchales
Argentina - Federal A:: zone 3
12 Nov  
03:00
Juventud Unida Universitario
0 - 0
Huracan Las Heras
04:00
Deportivo Maipu
0 - 0
Sportivo Belgrano
04:00
Racing de Cordoba
0 - 0
Desamparados
04:00
San Lorenzo de Alem
0 - 0
Sportivo Estudiantes
Argentina - Federal A:: zone 4
12 Nov  
03:00
Altos Hornos Zapla
0 - 0
San Martin de Formosa
03:00
Deportivo San Jorge Tucuman
0 - 0
CA Chaco For Ever
03:00
Juventud Antoniana
0 - 0
Boca Unidos
05:00
Sarmiento de Resistencia
0 - 0
Gimnasia y Tiro
Brazil - Serie A
12 Nov  
02:00
Atletico MG
0 - 0
Palmeiras
02:00
Ceara
0 - 0
Internacional
02:00
Gremio
0 - 0
Vasco da Gama
02:00
Vitoria
0 - 0
Bahia
04:00
Fluminense
0 - 0
Sport Recife
Colombia - Primera A:: clausura
12 Nov  
05:30
Deportivo Cali
0 - 0
Deportivo Pasto
05:30
Leones FC
0 - 0
Atlético Nacional
05:30
Millonarios
0 - 0
Santa Fe
05:30
Rionegro Aguilas
0 - 0
Atlético Bucaramanga
07:45
Atletico Junior
0 - 0
CD Jaguares
Mexico - Liga MX:: apertura
12 Nov  
01:00
Toluca
0 - 0
Pumas
07:00
Santos
0 - 0
America de Mexico
USA - Major League Soccer:: play-off
12 Nov  
03:00
Sporting Kansas City
0 - 0
Real Salt Lake
05:30
Atlanta United Fc
0 - 0
New York City FC
07:30
New York Red Bulls
0 - 0
Columbus Crew
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
12 Nov  
01:00
Deportivo Malacateco
0 - 0
CSD Municipal
02:30
Cd Chiantla
0 - 0
Antigua Guatemala
Indonesia - GO-JEK Liga 1
12 Nov  
FT
Sriwijaya FC
2 - 0
Barito Putera
Algeria - Ligue 1
12 Nov  
Live52'
MC Oran
2 - 0
USM Alger
Egypt - Premier League
12 Nov  
00:30
Wadi Degla FC
0 - 0
Al Masry
FT
El Dakhleya
0 - 2
Al Mokawloon Al Arab
FT
Al-Ittihad Al-Sakandary
0 - 2
Nogoom FC
Postp.
Al Ahly
0 - 0
El Geish
Morocco - Botola Pro
12 Nov  
21:00
FAR Rabat
0 - 0
Ittihad Tanger
Norway - Eliteserien
12 Nov  
00:00
Bodoe/Glimt
0 - 0
Vaalerenga
00:00
Kristiansund BK
0 - 0
Brann
00:00
Molde
0 - 0
FK Haugesund
00:00
Odds Ballklubb
0 - 0
Stabaek
00:00
Ranheim
0 - 0
Tromsoe
00:00
Sarpsborg 08
0 - 0
Sandefjord
00:00
Start
0 - 0
Rosenborg
00:00
Stroemsgodset
0 - 0
Lillestroem
Greece - Super League
12 Nov  
00:00
Lamia
0 - 0
Asteras Tripolis
00:30
Olympiacos
0 - 0
Panathinaikos
Ukraine - Premier League
12 Nov  
00:30
Vorskla
0 - 0
FC Shakhtar Donetsk
Poland - 1st Liga
12 Nov  
00:00
Puszcza Niepolomice
0 - 0
KS Rakow Czestochowa
Poland - 2nd Liga
12 Nov  
01:18
Gornik Leczna
0 - 0
Gryf Wejherowo
Poland - Ekstraklasa
12 Nov  
00:00
Jagiellonia Bialystok
0 - 0
Lech Poznan
Slovenia - 1st SNL
12 Nov  
00:00
NK Krsko
0 - 0
Aluminij
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
12 Nov  
00:00
FK Sloboda Tuzla
0 - 0
Siroki Brijeg
Bolivia - Primera Division:: clausura
12 Nov  
02:00
Universitario
0 - 0
San Jose
03:00
Bolivar
0 - 0
Nacional Potosi
04:15
Real Potosi
0 - 0
Jorge Wilstermann
06:30
Oriente Petrolero
0 - 0
The Strongest
Ecuador - Serie A:: clausura
12 Nov  
02:30
Aucas
0 - 0
CSD Macara
05:00
Universidad Catolica
0 - 0
Barcelona SC
Uruguay - Primera División:: championship
12 Nov  
02:30
Nacional
0 - 0
Club Atletico Penarol
Venezuela - Primera División:: clausura: play-off
12 Nov  
03:00
Caracas
0 - 0
Deportivo Lara
06:00
Deportivo Tachira
0 - 0
Deportivo La Guaira
Peru - Primera División:: clausura
12 Nov  
01:30
Deportivo Municipal
0 - 0
Ayacucho FC
04:00
Alianza Lima
0 - 0
Sport Huancayo
06:15
FBC Melgar
0 - 0
Academia Cantolao
Costa Rica - Primera División:: apertura
12 Nov  
04:00
Club Sport Herediano
0 - 0
Limon
04:00
Deportivo Saprissa
0 - 0
Deportiva Carmelita
04:00
Guadalupe FC
0 - 0
Liga Deportiva Alajuelense
04:00
Municipal Perez Zeledon
0 - 0
C.S. Cartagines
04:00
Universidad de Costa Rica
0 - 0
Deportiva San Carlos
06:00
Santos de Guapiles
0 - 0
Grecia
Asia - AFF Suzuki Cup:: group A
12 Nov  
FT
Myanmar
4 - 1
Cambodia
FT
Malaysia
3 - 1
Laos
Jamaica - Premier League
12 Nov  
03:00
Portmore United
0 - 0
Montego Bay United
03:00
Reno FC
0 - 0
Harbour View FC
03:00
Uwi FC
0 - 0
Dunbeholden Fc
05:00
Cavaliers FC
0 - 0
Humble Lions FC
07:00
Arnett Gardens FC
0 - 0
Mount Pleasant Fc
Minggu, 11 November 2018
England - FA Cup
11 Nov  
19:45
Alfreton Town
0 - 0
Fleetwood Town
19:45
Barnet
0 - 0
Bristol Rovers
19:45
Chorley
0 - 0
Doncaster Rovers
19:45
Guiseley
0 - 0
Cambridge United
19:45
Hitchin Town
0 - 0
Solihull Moors
19:45
Mansfield Town
0 - 0
Charlton Athletic
19:45
Shrewsbury Town
0 - 0
Salford City FC
19:45
Weston Super Mare
0 - 0
Wrexham
21:30
Port Vale
0 - 0
Sunderland
FT
Alfreton Town
1 - 4
Fleetwood Town
FT
Barnet
1 - 1
Bristol Rovers
FT
Chorley
2 - 2
Doncaster Rovers
FT
Guiseley
4 - 3
Cambridge United
FT
Hitchin Town
0 - 2
Solihull Moors
FT
Mansfield Town
1 - 1
Charlton Athletic
FT
Shrewsbury Town
1 - 1
Salford City
FT
Weston Super Mare
0 - 2
Wrexham
FT
Port Vale
1 - 2
Sunderland
England - Championship
11 Nov  
FT
West Bromwich Albion
4 - 1
Leeds United
England - National League South
11 Nov  
22:00
Truro City
0 - 0
Dulwich Hamlet
England - Premier League
11 Nov  
FT
Crystal Palace
0 - 1
Tottenham Hotspur
FT
Liverpool
2 - 0
Fulham
FT
Chelsea FC
0 - 0
Everton
FT
Arsenal
1 - 1
Wolverhampton Wanderers
FT
Manchester City
3 - 1
Manchester United
Italy - Serie B
11 Nov  
-
Cittadella
0 - 2
Venezia
21:00
Brescia
0 - 0
Verona
FT
Cosenza
2 - 3
Lecce
Italy - Serie A
11 Nov  
FT
Atalanta
4 - 1
Inter
FT
Chievo
2 - 2
Bologna
FT
Roma
4 - 1
Sampdoria
FT
Empoli
2 - 1
Udinese
FT
SPAL
2 - 2
Cagliari
FT
Genoa
1 - 2
Napoli
Italy - Serie C:: group C
11 Nov  
02:30
Bisceglie
0 - 0
Monopoli
02:30
Sicula Leonzio
0 - 0
Rende
02:45
Cavese
0 - 0
Juve Stabia
20:30
Catania
0 - 0
Catanzaro
Italy - Serie C:: group A
11 Nov  
-
Novara
0 - 0
Arezzo
02:30
Pontedera
0 - 0
Virtus Entella
20:30
Cuneo
0 - 0
Pistoiese
20:30
Olbia
0 - 0
ASDC Gozzano
20:30
Pro Patria
0 - 0
Arzachena Costa Smeralda Calcio
22:30
Albissola
0 - 0
Juventus U23
22:30
Alessandria
0 - 0
Carrarese
22:30
Lucchese
0 - 0
Pisa
22:30
Robur Siena
0 - 0
Pro Vercelli
Italy - Serie C:: group B
11 Nov  
20:30
AC Renate
0 - 0
Imolese Calcio
20:30
Fano A J
0 - 0
Ravenna Calcio
20:30
Vicenza
0 - 0
Sambenedettese
20:30
Rimini
0 - 0
Unione Sportiva Fermana
20:30
Teramo
0 - 0
AlbinoLeffe
Spain - LaLiga 1|2|3
11 Nov  
18:00
Granada
0 - 0
Numancia
22:00
Rayo Majadahonda
0 - 0
Almeria
FT
Extremadura
2 - 3
Osasuna
FT
Lugo
0 - 1
Alcorcon
FT
Deportivo La Coruna
4 - 0
Real Oviedo
FT
Elche
0 - 0
Las Palmas
Spain - Segunda B:: group II
11 Nov  
00:00
Real Sociedad B
0 - 0
SD Leioa
00:00
UP Langreo
0 - 0
Sporting Gijon B
01:00
CD Izarra
0 - 0
CD Tudelano
22:00
Real Oviedo B
0 - 0
CD Vitoria
23:00
Barakaldo CF
0 - 0
Cd Calahorra
23:00
Racing Santander
0 - 0
Athletic Bilbao B
23:00
UD Logrones
0 - 0
SD Gernika Club
Spain - Segunda B:: group III
11 Nov  
00:00
CF Villarreal B
0 - 0
Olot
18:00
CD Ebro
0 - 0
CD Atletico Baleares
18:00
Valencia CF Mestalla
0 - 0
CE Sabadell
23:00
CD Teruel
0 - 0
Barcelona B
23:00
CF Badalona
0 - 0
SD Ejea
23:00
Lleida Esportiu
0 - 0
CD Alcoyano
Spain - Segunda B:: group I
11 Nov  
01:30
Real Madrid Castilla
0 - 0
Burgos CF
17:30
Real Valladolid B
0 - 0
Sadcf Internacional De Madrid Dsl
18:00
Atletico Madrid B
0 - 0
Salamanca Cf Uds
18:00
Unionistas de Salamanca
0 - 0
Ponferradina
19:00
Las Palmas B
0 - 0
Guijuelo
22:30
Navalcarnero
0 - 0
Celta Vigo B
22:30
Rapido de Bouzas
0 - 0
San Sebastian de los Reyes
22:45
Coruxo F.C.
0 - 0
AD Union Adarve
23:00
Leonesa
0 - 0
Fuenlabrada
23:00
Pontevedra
0 - 0
RC Deportivo Fabril
Spain - Segunda B:: group IV
11 Nov  
16:00
Granada CF B
0 - 0
UD Ibiza Eivissa
17:30
UD Almeria B
0 - 0
Sevilla Atletico
18:00
Atletico Malagueno
0 - 0
Melilla UD
18:00
CD Don Benito
0 - 0
Real Murcia CF
18:00
Real Balompedica Linense
0 - 0
CD El Ejido 2012
18:00
UCAM Murcia
0 - 0
CF Villanovense
22:30
Jumilla CF
0 - 0
Atletico Sanluqueno
22:30
Marbella FC
0 - 0
Recreativo de Huelva
23:00
CF Talavera de La Reina
0 - 0
CD San Fernando
Spain - LaLiga Santander
11 Nov  
18:00
Deportivo Alaves
0 - 0
SD Huesca
22:15
Barcelona
0 - 0
Real Betis
FT
Atletico Madrid
3 - 2
Athletic Bilbao
FT
Girona
0 - 0
Leganes
Germany - Regionalliga Nord
11 Nov  
19:00
Hamburger SV II
0 - 0
FC Germania Egestorf-Langreder
20:00
Eintracht Norderstedt
0 - 0
BSV Rehden
20:00
Kieler SV Holstein 1900 II
0 - 0
VfL Oldenburg
20:00
FC Hansa Lueneburg
0 - 0
St.Pauli II
20:00
TSV Havelse
0 - 0
Hannover 96 II
20:00
Oldenburg
0 - 0
Luebeck
21:00
SV Drochtersen/Assel
0 - 0
U.s.i. Lupo-Martini
Germany - Regionalliga Südwest
11 Nov  
20:00
TSG Hoffenheim II
0 - 0
Eintracht Stadtallendorf
Germany - Bundesliga
11 Nov  
21:30
RasenBallsport Leipzig
0 - 0
Bayer Leverkusen
FT
Borussia Dortmund
3 - 2
FC Bayern München
Germany - 3rd Liga
11 Nov  
19:00
SpVgg Unterhaching
0 - 0
Fortuna Köln
20:00
SG Sonnenhof Großaspach
0 - 0
Preußen Münster
Germany - Regionalliga Bayern
11 Nov  
20:00
Nuernberg II
0 - 0
FC Bayern München II
Germany - Regionalliga Nordost
11 Nov  
19:30
Berliner AK 07
0 - 0
ZFC Meuselwitz
19:30
Budissa Bautzen
0 - 0
FC Oberlausitz Neugersdorf
19:30
Lokomotive Leipzig
0 - 0
Hertha Berlin II
19:30
VfB Germania Halberstadt
0 - 0
Bischofswerdaer FV 1908
Germany - 2nd Bundesliga
11 Nov  
19:30
1. FC Magdeburg
0 - 0
SSV Jahn Regensburg
19:30
FC Ingolstadt 04
0 - 0
DSC Arminia Bielefeld
19:30
1. FC Union Berlin
0 - 0
SpVgg Greuther Fürth
France - Ligue 1
11 Nov  
21:00
Bordeaux
0 - 0
Caen
23:00
Marseille
0 - 0
Dijon
23:00
Rennes
0 - 0
Nantes
FT
Saint-Etienne
2 - 0
Reims
FT
Nimes
0 - 1
Nice
FT
Angers
1 - 0
Montpellier
FT
Toulouse FC
0 - 1
Amiens
Belgium - First Division A
11 Nov  
20:30
RSC Anderlecht
0 - 0
Gent
FT
Sporting Charleroi
2 - 1
Club Brugge
FT
Eupen
1 - 4
St.Truiden
FT
Zulte-Waregem
2 - 0
Lokeren
FT
Cercle Brugge
2 - 0
Waasland-Beveren
Portugal - Primeira Liga
11 Nov  
22:00
Vitoria de Guimaraes
0 - 0
Santa Clara
FT
Nacional
1 - 0
Maritimo
FT
FC Porto
1 - 0
Braga
Portugal - Segunda Liga
11 Nov  
22:00
FC Arouca
0 - 0
Leixoes SC
22:00
FC Famalicao
0 - 0
SC Covilha
22:00
FC Porto B
0 - 0
CD Cova Piedade
22:00
Braga B
0 - 0
Academica Coimbra
FT
Estoril
1 - 0
Pacos de Ferreira
Scotland - Premiership
11 Nov  
19:00
Livingston
0 - 0
Celtic
22:00
Rangers
0 - 0
Motherwell
International - Friendlies :: women
11 Nov  
20:30
England
0 - 0
Sweden
FT
France
3 - 1
Brazil
FT
Japan
4 - 1
Norway
International - Friendly (Under 20)
11 Nov  
21:00
Russia U20
0 - 0
Sweden U20
Denmark - 1st Division
11 Nov  
19:45
FC Roskilde
0 - 0
HB Koege
19:45
Lyngby
0 - 0
Fredericia
19:45
Naestved
0 - 0
Hvidovre IF
19:45
Nykoebing FC
0 - 0
Silkeborg
19:45
Thisted
0 - 0
BK Fremad Amager
Denmark - Superliga
11 Nov  
18:00
Hobro
0 - 0
Vendsyssel FF
20:00
Randers FC
0 - 0
FC Nordsjaelland
22:00
AaB
0 - 0
FC Koebenhavn
Denmark - 2nd Division:: group 1
11 Nov  
20:00
Ringkobing IF
0 - 0
Dalum IF
Denmark - 2nd Division:: group 2
11 Nov  
21:00
AB
0 - 0
HIK Hellerup
Sweden - Allsvenskan
11 Nov  
21:00
Brommapojkarna
0 - 0
Trelleborgs FF
21:00
Djurgaarden
0 - 0
Sirius
21:00
GIF Sundsvall
0 - 0
Dalkurd FF
21:00
Haecken
0 - 0
IFK Norrkoeping
21:00
Kalmar FF
0 - 0
AIK
21:00
Malmoe FF
0 - 0
Elfsborg
21:00
Oerebro
0 - 0
IFK Gothenburg
21:00
Oestersunds FK
0 - 0
Hammarby
Austria - Erste Liga
11 Nov  
16:30
Austria Lustenau
0 - 0
Wattens
Austria - Bundesliga
11 Nov  
20:30
Wolfsberger AC
0 - 0
Rapid Wien
20:30
Mattersburg
0 - 0
Hartberg
23:00
Austria Wien
0 - 0
Salzburg
Turkey - Super Lig
11 Nov  
17:30
Bursaspor
0 - 0
Kasimpasa
22:00
Fenerbahce
0 - 0
Alanyaspor
23:00
Antalyaspor
0 - 0
Akhisar Bld Spor
Turkey - 1st Lig
11 Nov  
17:30
S. B. Elazigspor
0 - 0
Eskisehirspor
17:30
Umraniyespor
0 - 0
Altinordu
20:00
Altay Izmir
0 - 0
Adana Demirspor
23:00
Osmanlispor FK
0 - 0
Istanbulspor AS
Luxembourg - National Division
11 Nov  
21:00
F91 Dudelange
0 - 0
FC Etzella Ettelbruck
21:30
US Mondorf les Bains
0 - 0
FC Victoria Rosport
FT
FC Differdange 03
4 - 0
RM Hamm Benfica
FT
Racing FC Union Luxembourg
0 - 1
AS Jeunesse Esch
FT
Una Strassen
4 - 1
US Rumelange
FT
Union Titus Petange
1 - 5
FC Progres Niedercorn
Czech Republic - 1st League
11 Nov  
20:00
Opava
0 - 0
FC Banik Ostrava
21:00
FC Viktoria Plzen
0 - 0
Pribram
21:00
Jablonec
0 - 0
Bohemians Prague 1905
21:00
Teplice
0 - 0
SK Sigma Olomouc
23:00
Slavia Prague
0 - 0
Zlin
Czech Republic - 2nd league
11 Nov  
20:00
FC Vlasim
0 - 0
FK Viktoria Zizkov
20:00
FK Varnsdorf
0 - 0
SK Dynamo Ceske Budejovice
21:00
FC Hradec Kralove
0 - 0
Pardubice
Russia - 2nd Division:: west
11 Nov  
18:00
FC Kazanka Moscow
0 - 0
LUKI-ENERGIYA V.LUKI
Russia - 2nd Division:: center
11 Nov  
17:00
Rotor Volgograd Ii
0 - 0
Khimik Novomoskovsk
Russia - 2nd Division:: south
11 Nov  
18:00
Biolog Novokubansk
0 - 0
FC Mashuk-KMV Pyatigorsk
18:00
FC Spartak Nalchik
0 - 0
Football Academy of Ponedelnik
18:00
SKA Rostov
0 - 0
Druzhba Maikop
19:00
FC Chernomorets Novorossiysk
0 - 0
Legion-Dynamo
20:00
CHAYKA PESCHANOKOPSKOYE
0 - 0
Dinamo Stavropol
Russia - Premier League
11 Nov  
18:00
FC Ufa
0 - 0
FC Spartak Moscow
20:00
FC Krasnodar
0 - 0
FK Yenisey Krasnoyarsk
20:30
FC Rubin Kazan
0 - 0
FC Lokomotiv Moscow
23:00
CSKA Moscow
0 - 0
Zenit St. Petersburg
Canc.
FK Yenisey Krasnoyarsk
0 - 0
FC Krasnodar
Romania - Liga I
11 Nov  
FT
CFR Cluj
0 - 0
FC Dunarea Calarasi
FT
AFC Hermannstadt
1 - 1
FC Botosani
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
11 Nov  
17:15
OFC Botev Vratsa
0 - 0
Dunav Ruse
19:30
Slavia Sofia
0 - 0
Lokomotiv Plovdiv
21:45
Ludogorets 1945 Razgrad
0 - 0
Beroe
Belarus - Premier
11 Nov  
18:00
FC Torpedo Minsk
0 - 0
Dnepr Mogilev
20:00
Torpedo Zhodino
0 - 0
FC Luch Minsk
Israel - Ligat HaAl
11 Nov  
FT
Hapoel Hadera
1 - 2
Maccabi Haifa FC
South America - Copa Libertadores:: play-off
11 Nov  
03:00
Boca Juniors
0 - 1
River Plate
Argentina - Primera Division
11 Nov  
05:15
Huracan
1 - 1
Godoy Cruz
23:15
Independiente
0 - 0
Belgrano
FT
Colon
1 - 1
Estudiantes
Postp.
River Plate
0 - 0
Union
Argentina - Primera B Metropolitana
11 Nov  
Postp.
CA Colegiales
2 - 1
Talleres de Remedios de Escalada
Argentina - Primera B Nacional
11 Nov  
FT
Chacarita Juniors
2 - 2
Instituto
Postp.
Deportivo Moron
2 - 2
CD Santamarina Tandil
Brazil - Serie B
11 Nov  
FT
CS Alagoano
2 - 1
Atletico GO
FT
Criciuma
3 - 3
CRB
FT
Oeste FC
3 - 3
Londrina EC
FT
Avai FC
0 - 1
Fortaleza
FT
Sampaio Correa
2 - 1
Sao Bento
FT
Guarani
0 - 2
Paysandu
Brazil - Serie A
11 Nov  
FT
America MG
0 - 1
Parana Clube
FT
Corinthians
1 - 1
Sao Paulo
FT
Atletico PR
2 - 0
Cruzeiro
FT
Botafogo RJ
2 - 1
Flamengo
Chile - Cup
11 Nov  
FT
Audax Italiano
0 - 1
Palestino
Chile - Primera División
11 Nov  
FT
San Luis
1 - 2
Universidad de Chile
Colombia - Primera A:: clausura
11 Nov  
FT
Tolima
2 - 1
Patriotas
FT
CD Once Caldas
1 - 0
Alianza Petrolera
FT
La Equidad
1 - 2
America de Cali
FT
Independiente Medellin
2 - 2
Envigado
Mexico - Liga MX:: apertura
11 Nov  
FT
Cruz Azul
2 - 1
Lobos B.U.A.P.
FT
Leon
0 - 1
CD Guadalajara
FT
Tigres
6 - 1
Club Puebla
FT
Necaxa
1 - 1
CF Monterrey
FT
Xolos de Tijuana
2 - 3
CA Monarcas Morelia
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
11 Nov  
FT
Deportivo Iztapa
3 - 1
CD Petapa
FT
Sanarate
3 - 1
Coban Imperial
FT
CSD Comunicaciones
3 - 1
Guastatoya
FT
Club Xelaju
3 - 0
Siquinala FC
China - Super League
11 Nov  
Live21'
Beijing Renhe
0 - 0
Guangzhou R&F F.C.
Live21'
Dalian Yifang
0 - 0
Changchun Yatai
Live21'
Guizhou Hengfeng
1 - 0
Chongqing Lifan
Live21'
Jiangsu Suning FC
0 - 0
Henan Jianye
Live22'
Guangzhou Evergrande
0 - 1
Tianjin Teda
Live22'
Hebei CFFC
0 - 0
Beijing Guoan
Live22'
Shanghai Shenhua
0 - 1
Shandong Luneng
Live22'
Tianjin Quanjian
0 - 1
Shanghai SIPG FC
Georgia - Erovnuli Liga
11 Nov  
18:00
Samtredia
0 - 0
Torpedo Kutaisi
21:00
Dinamo Tbilisi
0 - 0
Chikhura
Indonesia - GO-JEK Liga 1
11 Nov  
15:30
Arema
0 - 0
Perseru Serui
Algeria - Ligue 1
11 Nov  
Live10'
Paradou AC
0 - 1
AS Ain Mlila
Egypt - Premier League
11 Nov  
19:45
El Hodood
0 - 0
Ismaily SC
22:00
Petrojet
0 - 0
ENPPI
23:00
Smouha SC
0 - 0
Al Masry
Morocco - Botola Pro
11 Nov  
01:00
Difaa El Jadida
0 - 1
Fus Fath Union Sportive Rabat
21:00
Chabab Rif Al Hoceima
0 - 0
Wydad AC Casablanca
21:00
RCA Raja Casablanca Athletic
0 - 0
KACM
23:00
OCK Khouribga
0 - 0
Rsb Berkane
Netherlands - Eredivisie
11 Nov  
18:15
FC Groningen
0 - 0
SC Heerenveen
20:30
ADO Den Haag
0 - 0
AZ Alkmaar
20:30
Excelsior
0 - 0
Ajax
22:45
Heracles
0 - 0
Feyenoord
FT
FC Emmen
2 - 0
NAC Breda
FT
De Graafschap
1 - 4
PSV Eindhoven
FT
Vitesse
2 - 1
FC Utrecht
FT
VVV-Venlo
3 - 2
Fortuna Sittard
Norway - OBOS-ligaen
11 Nov  
19:00
Floroe
0 - 0
Mjoendalen
19:00
Hamarkameratene
0 - 0
Ull/Kisa
19:00
Jerv
0 - 0
Tromsdalen
19:00
Levanger
0 - 0
Sandnes
19:00
Nest Sotra
0 - 0
Aasane
19:00
Sogndal
0 - 0
Notodden
19:00
Stroemmen
0 - 0
Aalesund
19:00
Viking
0 - 0
Kongsvinger
Switzerland - Challenge League
11 Nov  
20:30
SC Kriens
0 - 0
Lausanne
21:00
Aarau
0 - 0
FC Rapperswil-Jona
22:00
FC Vaduz
0 - 0
Wil
Switzerland - Super League
11 Nov  
22:00
FC St. Gallen 1879
0 - 0
Young Boys
22:00
FC Zuerich
0 - 0
Sion
22:00
Xamax
0 - 0
Grasshoppers
FT
Lugano
1 - 4
Luzern
FT
Thun
4 - 2
FC Basel
Greece - Football League
11 Nov  
20:00
Platanias
0 - 0
Doxa Dramas FC
20:00
Apollon Larisas
0 - 0
Panachaiki 2005
20:00
Irodotos
0 - 0
AE Karaiskakis
20:00
Pao Aittitos Spata FC
0 - 0
AOK Kerkyra
20:00
Trikala
0 - 0
Aoc-Kissamikos
20:00
Iraklis
0 - 0
Aiginiakos FC
Greece - Super League
11 Nov  
20:00
AEK Athens
0 - 0
Atromitos
22:15
PAOK Thessaloniki FC
0 - 0
Panetolikos
FT
Xanthi FC
0 - 1
Panionios
FT
Levadiakos
2 - 1
OFI Crete
Wales - Premier League
11 Nov  
21:30
Cardiff Met University
0 - 0
Aberystwyth
Cyprus - 1st League
11 Nov  
21:00
AEL Limassol
0 - 0
Apollon Limassol
22:00
Doxa Katokopia
0 - 0
Omonia Nicosia
23:00
Alki Oroklini
0 - 0
AEK Larnaca
FT
Anorthosis
1 - 0
Nea Salamis
Slovakia - Fortuna League
11 Nov  
21:00
Nitra
0 - 0
Slovan Bratislava
21:00
Zemplin Michalovce
0 - 0
Spartak Trnava
23:00
Zlate Moravce
0 - 0
SKF Sered
Ukraine - Premier League
11 Nov  
22:00
FC Dynamo Kiev
0 - 0
Mariupol
FT
Arsenal Kyiv
0 - 3
Oleksandriya
Poland - 1st Liga
11 Nov  
FT
Wigry Suwalki
1 - 3
GKS Jastrzebie Zdroj
Poland - 2nd Liga
11 Nov  
00:00
Ruch Chorzow
0 - 0
Siarka Tarnobrzeg
Poland - Ekstraklasa
11 Nov  
21:30
ASPN Miedz Legnica
0 - 0
Arka Gdynia 1929
21:30
Korona Kielce SA
0 - 0
Piast Gliwice
FT
KS Lechia Gdansk
1 - 0
Cracovia
FT
Wisla Krakow
3 - 2
KGHM Zaglebie Lubin
Slovenia - 1st SNL
11 Nov  
20:00
Domzale
0 - 0
NK Celje
22:00
Rudar Velenje
0 - 0
NK Olimpija Ljubljana
Hungary - OTP BANK Liga
11 Nov  
21:30
Mezokovesd SE
0 - 0
Vidi FC
FT
Haladas
1 - 0
Ferencvaros
Lithuania - A Lyga:: Championship
11 Nov  
18:00
Atlantas Klaipeda
0 - 0
Trakai FK
18:00
FK Kauno Zalgiris
0 - 0
Stumbras Kaunas
18:00
Suduva
0 - 0
Zalgiris Vilnius
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
11 Nov  
19:30
FK Sloboda Tuzla
0 - 0
Siroki Brijeg
19:30
NK Gosk Gabela
0 - 0
FK Krupa
22:30
FK Zeljeznicar
0 - 0
FK Tuzla City
Bolivia - Primera Division:: clausura
11 Nov  
07:30
Destroyers
0 - 0
Guabira
FT
Aurora
4 - 2
Sport Boys Warnes
FT
Royal Pari
3 - 2
Blooming
Ecuador - Serie A:: clausura
11 Nov  
FT
CD Tecnico Universitario
2 - 1
LDU de Quito
FT
Deportivo Cuenca
0 - 2
Emelec
Japan - J. League 2
11 Nov  
Live45+1'
Mito Hollyhock
1 - 0
FC Gifu
Live45+1'
Tochigi SC
1 - 0
Matsumoto Yamaga
Live45+1'
Tokushima Vortis
1 - 0
Albirex Niigata
Live63'
Ehime FC
0 - 0
Machida Zelvia
Live83'
Avispa Fukuoka
1 - 0
Roasso Kumamoto
Live89'
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Ventforet Kofu
Live90'
Tokyo Verdy
1 - 0
Kamatamare Sanuki
Republic of Korea - K-League 1
11 Nov  
LiveHT'
Daegu FC
0 - 0
Sangju Sangmu
LiveHT'
FC Seoul
2 - 1
Jeonnam Dragons
Republic of Korea - K-League 2
11 Nov  
LiveHT'
Bucheon FC 1995
0 - 0
Asan Mugunghwa
LiveHT'
Daejeon Citizen
0 - 1
FC Anyang
LiveHT'
Gwangju FC
3 - 0
Ansan Greeners
LiveHT'
Seongnam FC
0 - 0
Busan I'Park
LiveHT'
Seoul E-Land FC
1 - 0
Suwon City
Azerbaijan - Premier League
11 Nov  
20:30
FK Gabala
0 - 0
Qarabag FK
22:30
FK Sumgayit
0 - 0
Keshla FK
South Africa - Premier League
11 Nov  
01:15
Bidvest Wits
0 - 0
Bloemfontein Celtic
01:15
Free State Stars
0 - 0
SuperSport United
20:30
Amazulu FC
0 - 0
Polokwane City
20:30
Cape Town City FC
0 - 0
Black Leopards FC
Croatia - 1st League
11 Nov  
21:00
NK Istra 1961
0 - 0
Rijeka
23:30
NK Lokomotiva
0 - 0
Dinamo Zagreb
Serbia - Super Liga
11 Nov  
FT
Rad Beograd
0 - 2
FK Napredak Krusevac
Peru - Primera División:: clausura
11 Nov  
FT
Sporting Cristal
4 - 0
Binacional
FT
Comerciantes Unidos
3 - 1
Universidad San Martin
FT
Real Garcilaso
0 - 1
Universitario de Deportes
FT
Sport Boys
3 - 1
Sport Rosario
El Salvador - Primera Division:: apertura
11 Nov  
04:00
Jocoro Fc
0 - 0
CD FAS
04:15
Alianza FC (Slv)
0 - 0
CD Pasaquina
04:15
Cd Audaz
0 - 0
Sonsonate FC
05:00
Santa Tecla FC
0 - 0
Municipal Limeno
08:00
AD Isidro Metapan
0 - 0
AD Chalatenango
FT
CD Aguila
3 - 0
L.A. Firpo
Honduras - Liga Nacional:: apertura
11 Nov  
FT
CD Motagua
6 - 1
Real de Minas
FT
Honduras Progreso
2 - 3
CD Marathon
FT
Platense FC
2 - 3
Juticalpa
FT
Real Espana
1 - 2
Lobos UPNFM
Postp.
CD Vida
6 - 1
CD Olimpia
Kazakhstan - Premier League
11 Nov  
16:00
Aktobe
0 - 0
Kaisar Kyzylorda
16:00
FC Astana
0 - 0
Irtysh Pavlodar
16:00
Kairat Almaty
0 - 0
Shakhter Karagandy
16:00
Ordabasy Shymkent
0 - 0
Atyrau
16:00
Tobol Kostanay
0 - 0
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
16:00
Zhetysu Taldykorgan
0 - 0
Akzhaiyk Uralsk
Tunisia - Ligue I
11 Nov  
20:00
Etoile du Sahel
0 - 0
Etoile Metlaoui
Australia - Hyundai A-League
11 Nov  
15:00
Melbourne Victory
0 - 0
Central Coast Mariners
Live51'
Adelaide United
0 - 0
Perth Glory
Iran - Pro League
11 Nov  
19:00
Naft Masjed Soleyman FC
0 - 0
Sanat Naft Abadan FC
Saudi Arabia - Premier League
11 Nov  
00:15
AL Ettifaq FC
0 - 0
Al Nasr Riyadh
21:50
Al Hilal Riyadh
0 - 0
Al Wehda
22:20
Al Wehda
0 - 0
Al Hilal Riyadh
India - Indian Super League
11 Nov  
21:00
Kerala Blasters FC
0 - 0
FC Goa
India - I-League
11 Nov  
15:30
Real Kashmir
0 - 0
North Eastern Re Organising Cultural Association
18:30
Gokulam Kerala Fc
0 - 0
Lajong SC
New Zealand - Premiership
11 Nov  
08:00
Hawkes Bay United
0 - 0
Hamilton Wanderers Afc
08:00
Team Wellington
0 - 0
Southern United
08:00
Waitakere United
0 - 0
Tasman United
09:00
Wellington Phoenix
0 - 0
Canterbury United
10:35
Eastern Suburbs AFC
0 - 0
Auckland City FC
CONCACAF Championship U20 - Group B
11 Nov  
FT
Nicaragua U20
0 - 2
Grenada U20
FT
Saint Martin U20
0 - 11
Jamaica U20
FT
Mexico U20
10 - 0
Aruba U20
CONCACAF Championship U20 - Group D
11 Nov  
FT
Guadeloupe U20
3 - 0
Dominica U20
FT
Martinique U20
1 - 2
Canada U20
FT
Panama U20
2 - 1
St. Kitts and Nevis U20
CONCACAF Championship U20 - Group F
11 Nov  
FT
Guyana U20
2 - 0
El Salvador U20